BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Изработка на уеб сайт с Python
dilqn4os
Публикувано на: 03-11-2019, 02:55
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Добър вечер,

Не знам как да формирам добре въпросите си, но максимално разбираем ще се опита да бъда.
Имам подготвен дизайн и прототип на уебсайта, за който имам идея. ( използвал съм Adobe XD). По-лесно ще ми е да обясня на фирмата от какво точно имам нужда.
1. Удачно ли е да се спирам на Python? Някакви съвети ако може да ми дадете?
2. Какви трябва да са основните и най-важни неща, които трябва да посоча, за да формират груба цена?
а) Трябва ли дизайна да направя някаква инструкция( ще е около 30 40 страници) Дали някой ще я прочете?
б) Питам понеже не съм наясно и да не се излагам за цената ... не съм запознат. Каквинса основните фактори за сформиране на цената? Най-важните, а то е ясно, че за всяка функция и допълнение ще се доплаща.
3. По-трудно ли ще ми е да намеря фирма/фрийленсър, който да използва Python?

Благодаря ви предварително, надявам се да не съм оберкал раздела.
Хубав ден!
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 03-11-2019, 08:11
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Защо избра питон?
Не че изборът е лош, но той носи някои негативи. Ограничен си при избор на хостинг, а това прави последващата експлоатация на сайта по-скъпа (теоретично). Питон все още е екзотика (колкото и да е популярен самия език) а това значи, че изпълнителите на проекта ще са по-малко (теоретично, цената скача).
PMEmail Poster
dilqn4os
Публикувано на: 03-11-2019, 09:52
Quote Post

Име:

@thrawn, благодаря за отговора. Не знаех, че хостинга е ограничен при Питона. Какъв съвет тогава би ми дал PHP? Избрах Питона, понеже изчетох достани гледах сравнения из форуми и повечето клонят към Питона.
По принцип сайта няма да се ползва от всеки, а затворен кръг от хора. То сигурно това е без значение icon_smile.gif
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 03-11-2019, 10:09
Quote Post

Име:

Програмистите налитат на питон защото е як, модерен и т.н. (на мен не ми допада, но аз не съм критерий).

Като цяло, ти като поръчител не би следвало да определяш технологиите. Редно е да посочиш изискванията си към крайния продукт и изпълнителя да ти предложи варианти за реализация (и съответно цени). Така ше можеш да си избереш чисто икономически кое ти е по-изгодно. Ако имаш две предложения между които се колебаеш вече може да се обсъжда конкретно за тях.

При положение, че поставяш изискване за език се предполага, че имаш нещо в предвид за да искаш точно такава реализация. Например, разполагаш с инфраструктура за хост на такова приложение, някакви познания за поддръжка и т.н.

Самия питон се ползва като cgi при стандартни web сървъри, което го изключва при повечето услуги за споделен хостинг. Което значи, че отиваш на VPS или да си го хостваш сам. Щом приложението ще е частно (за вътрешна употреба) то може би е удачно да си го хостнеш сам.
Като ти гледам профила, интересувал си се от програмиране и питон та имаш и вариант да си реализираш всичко сам.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 03-11-2019, 10:10
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-11-2019, 10:20
Quote Post

Group Icon
Име: Луминантен Рептилоид
Група: VIP

Питона е добър за някакъв сериозен бекенд и/или връзка с хардуер. Ако искаш да "оживиш" дизайн не мисля че това е вариант. Jinja2 със или без Django ми харесва, но не мисля че пхотошопа има нещо автоматизирано за него.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
dilqn4os
Публикувано на: 03-11-2019, 10:28
Quote Post

Име:

Като цяло съм разпитвал чета и т.н. но не е толкова просто колкото препдполагах. Разбира се исках и да съм запознат кое как върви, защо и колко. Знам, че бюджета винаги е груб и не винаги е толкова, колкото си мисли поръчителя. За това бих искал съвет. Избрах Питона, както ти каза модерен говори се много за него и останах с впечатление, че ще има пазар. Аз не мисля, че мога да им опредлеям технологията по която щв го направят, но гледам има фрийленсъри, които се занимават само с Питона. (Не знам доколко ще свършат работата докрай и дали ще е качеатвено)

Благодаря ти за обясненията. Всичко ще ми е полезно.

П.С. Мога да вметна основни неща ако ще са от ползва какво горе долу трябва да има като например база данни, потребителски панелл и т.н. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от dilqn4os на 03-11-2019, 10:30
PMEmail Poster
dilqn4os
Публикувано на: 03-11-2019, 10:31
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 03-11-2019, 10:20)
Питона е добър за някакъв сериозен бекенд и/или връзка с хардуер. Ако искаш да "оживиш" дизайн не мисля че това е вариант. Jinja2 със или без Django ми харесва, но не мисля че пхотошопа има нещо автоматизирано за него.

Аз не искам да оживя дизайна, който съм направил. Той е само за пример и нагледно какво искам и каква ми е идеята.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-11-2019, 10:47
Quote Post

Group Icon
Име: Луминантен Рептилоид
Група: VIP

Трябва да напишеш техническо задание което да разбираш ти и този който ще върши работата. Впоследствие се описват "user stories" и съответните тестове. За всяко такова нещо се предвижда сложност и евентуално време. Останалото е работа и пари.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 03-11-2019, 10:48
Quote Post

Име:

Я кажи какво ти трябва като функционалност?
PMEmail Poster
dilqn4os
Публикувано на: 03-11-2019, 12:29
Quote Post

Име:

@ici блягодаря за съвета.

@thrawn главното.
База данни.
Юзър панел с администраторски панел( предварително създадени, не е нужна регистрация)
Следене в реално време потребителя от администратора.
Подреждане стрикно обекти на определено място от скица.
Информацията за всеки обект ще се записва и в търсачка леско може да се провери.
Както @ici каза ако е с Питон връзка с хардуер съм мислил за улеснение има четци, които сканират нещо като бар код и директно да си влиза в базата данни.
Мога да напиша още 100на функции, но е безмислено.
Основната идея е да може администратора да си следи всичко, за да проверява в реално време какво се случва.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0