BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпрос при експортиране на DIV към MS Excel
woodmonster
Публикувано на: 26-05-2018, 23:13
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Имам следния проблем при експортиране на html div в excel файл:

В самия div имам две таблици. Едната е със стил style="float:left;", а другата е със стил style="display: inline-block;", т.е. двете таблици са една до друга.

Искам с javascript или jquery при натискане на определен бутон самия див да се експортне в MS Excel файл. За целта използвам този код:

CODE

$("[id$=myButtonControlID]").click(function(e) {
       window.open('data:application/vnd.ms-excel,' + encodeURIComponent(
       $('div[id$=divTableDataHolder]').html()));
       e.preventDefault();
});

Кода успешно експортира файла в excel, но като отворя самия екселски файл вътре таблиците са една под друга, а не една до друга, както са в самия div.

Какво да направя, за да може в екселския файл таблиците да се записват една до друга, както е и в див-а?
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 27-05-2018, 10:45
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

QUOTE (woodmonster @ 26-05-2018, 23:13)
Имам следния проблем при експортиране на html div в excel файл:

В самия div имам две таблици. Едната е със стил style="float:left;", а другата е със стил style="display: inline-block;", т.е. двете таблици са една до друга.

Искам с javascript или jquery при натискане на определен бутон самия див да се експортне в MS Excel файл. За целта използвам този код:

CODE

$("[id$=myButtonControlID]").click(function(e) {
       window.open('data:application/vnd.ms-excel,' + encodeURIComponent(
       $('div[id$=divTableDataHolder]').html()));
       e.preventDefault();
});

Кода успешно експортира файла в excel, но като отворя самия екселски файл вътре таблиците са една под друга, а не една до друга, както са в самия div.

Какво да направя, за да може в екселския файл таблиците да се записват една до друга, както е и в див-а?

Дай по-пълно примерче в един html файл, с няколко примерни стойности в таблиците, за по-лесен експеримент. Така напърво четене ми хрумва да сложиш двете таблици в две клетки на нова, която да ги обхване. Така може би ще го излъжеш ексела.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0