BG Development

Страници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Гласово програмиране, Програма за гласово програмиране
johnfound
Публикувано на: 04-11-2017, 16:50
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (SuN @ 04-11-2017, 11:56)
Присмял се Хърбел на Щърбел. icon_smile.gif

Аз не разбирам само защо радетелите на статуквото и ненапредъка се присмиват на тези с визия за бъдещето. Много грозно поведение.

Ако смяташ, че аз съм против прогреса, дълбоко грешиш. Различаваме се само по дефиницията на понятието прогрес.

Аз лично чета за разпознаване на говор от 70-те години на 20-ти век. (включително и схеми на устройства за разпознаване на говор) И във всяка книжка и статия, оттогава и до сега, някакви визионери ми обясняват, как в бъдещето ще си командваме компютрите с глас и ще забравим за клавиатурите. Във всеки фантастичен филм ни го показват заедно с другият фетиш на визионерите – комуникатори на китката.

Е, сега вече има и разпознаване на говор и телефони на китката. И? Използват ли ги хората? Не.

Защо? Защото не са удобни. Нито комуникатора на китката е удобен, нито гласовите интерфейси са удобни. Освен за някои много ограничени ниши.

Даже филмчето, което Яначков е снимал с идеята да рекламира гласовите интерфейси, демонстрира именно колко тези интерфейси са неудобни. И съвсем не заради забавянето до гугъл и обратно.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 04-11-2017, 21:14
Quote Post

Име:
Група: Потребител

Гласовите интерфейси си имат употреба, например в колата. Виж тъпите умни часовници нямат много употреба.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 04-11-2017, 21:56
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Редовен член

Програмистът, който е създал нашия свят е използвал различни методи на комуникация между различните обекти (животни, хора, растения и дори насекоми). Методите на комунакиция са изключително разнообразни и едва ли мога да ги опиша. Към методите за комуникация попадат: озъбване; разперване на опашка, риене с копито, ръмжене и членоразделна реч на множество езици. Само при хората методите за комуникация са десетки: намигване, перидично хвърляне на поглед, заголване на бедро, усмивки, мимики, говор, писане и така нататък. Все пак, при отговорни комуникации в режим на недостиг на време, винаги се предпочитат гласовите комуникации. Какво би се получило ако в режим на авария на ядрен блок, операторите си комуникираха с SMS. Писмените комуникации имат своите предимства, но те са приложими само в излишък на време. С други думи, когато нещо трябва да се изпълни веднага за предпочитане е гласовата комуникация. Как бихте реагирали при шофиране, ако жена ви, возеща се до вас, ви викне ВНИМАВАЙ или ви изпрати SMS - Внимавай!
Ето защо при желание за постигане на скорост при комуникациите, СЪЗДАТЕЛЯТ е заложил на гласовата комуникация. Не трябва да се смесват комуникации предназначени за работа, с комуникации за развлечение. Ако ползваме компютъра за развлечение, то може да се използват всякакви комуникации. Гласовата комуникация е натоварваща, а писането на съобщения е развлечение.
За мен програмирането е развлечение, но за собственика на софтуерна компания си е работа. В общия случай, човек всячески се мъчи да копира решенията на нашия СЪЗДАТЕЛ и това ще предопредели посоката на развитие на комуникациите.
johnfound
Публикувано на: 04-11-2017, 22:01
Quote Post

Group Icon
Име:

Колко часа можеш да говориш?

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
qtakabg
Публикувано на: 04-11-2017, 22:05
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Къде тръгнхаме, къде стигнахме...
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 04-11-2017, 22:55
Quote Post

Име:

Чудно ми е един front-end програмист колко време ще му е нужно да нагласи някой сложен дизайн с гласови команди. А да намества различни елементи, както и да направим сайта риспонсив.
А като намести единия елемент и му се размести другия, та пак ще трябва да търсим с мишката къде е точно, за да почнем да нагласяме него.
Доста по-бързо ще го направя с писане, отколкото с такива гласови команди, които са хардкоднати.
А и с тази скорост, с която разчита гласа, аз ще се побъркам. IDE-то ще ми запълва доста по-бързо това, което искам да направя, отделно че мога да си напрвя отделни snippet-и, които мога да добавям с написване на 2-3 букви за части от секундата, докато гласовото разпознаване докато не стане мигновено, файда няма.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
gat3way
Публикувано на: 04-11-2017, 23:13
Quote Post

Име:

Нищо не разбираш, кода ще го пише изкуствен интелект, а ти ще се изживяваш като шефче, ще му казваш "айде сега това го бутни малко по-нагоре" и "искам това като го кликнеш да се разпъва ей така". Сега въпросът е само какъв е смисъла от програмисти при положение че има достатъчно шефчета, ама това е друг въпрос.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 04-11-2017, 23:18
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

А, не! Въпроса е - Така и така ще ги уволним след Х години, защото ще са непотребни, но трябва ли да им плащаме заплатите дотогава? Или може и сега да ги разкараме.

С новостите в софтуерната индустрия мисля, че доста програмисти ще си изгубят работата съвсем скоро. icon_wink.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 04-11-2017, 23:18
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики

Говоренето е измислено от жените (не се бъзикам!). То не е било свързано с добив на храна или защита, първата му функция е била ЛЪЖАТА (не се бъзикам!). Като слушате какво си говорят жените, а после мъжете ТУК, докато не видите точно какво става наистина, не можете да го повторите. Представете си че описвате на компютъра да нарисува Мона Лиза! С говорене става ТОВА.

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
SuN
Публикувано на: 04-11-2017, 23:37
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Може би това ще спомогне за увеличаване на броя на жените в STEM.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0