BG Development

Страници: (6) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Гласово програмиране, Програма за гласово програмиране
Антон Яначков
Публикувано на: 03-11-2017, 21:57
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Предполагам, че в бъдеще, процеса на програмиране ще бъде просто един разговор с компютъра, където потребителя ще поставя изисквания, а компютъра ще му предлага различни варианти и методи за реализация. Най-вероятно програмистите на бъдещето няма да виждат никакъв сорс, а само крайния продукт на своите желания.

Дори в тази версия има опция за добавяне на обект с различни свойства, но за момента опцията е неактивна, защото се нуждае от допълнителни настройки. Имам предвид да изречеш едно изречение, в което да опишеш обекта и да го видиш пред себе си.
Пример:
относителен слой, отляво 10%, отгоре 20%, цвят на буквите бял, цвят на фона син, ширина 300 пиксела, височина 50%.
Компютърът разделя фразата на отделни фрази, проверява за съвпадение по обект и свойства и създава точния обект. Големия проблем е, че аз не мога да мисля толкова бързо и при изричане на изречението бъркам поне едно свойство, особено ако посочените свойства са повече от 3. Това от своя страна налага отново изричане на редактираща фраза. При задействане на тази опция компютъра от веднъж вкара даден обект и реално променя 5 свойства отведнъж. Кой е този велик програмист пък бил и от този форум, който ще успее да се справи с подобна задача за една секунда. Опцията е атрактивна, но лично за мен е неприложима, защото аз мисля прекалено бавно. Предполагам, че програмистите на бъдещето ще се отличават с изключително бърза мисъл, а не със познанията си по английски и бързо натискане на бутони по клавиатурата.
В близкото бъдеще всеки ще може да програмира, но добрия програмист ще се отличава от посредствения, защото за най-кратко време ще може да издаде най-точни команди.
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 03-11-2017, 23:01
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Ако темата беше пусната от дете, ок, разбираемо е да се радва.

В действителност какво имаме - услуга на гугъл която конвертира звук в текст. Имаме и едно прост търсене на буквално съвпадение на фрази с хардкоднато действие. Лиричния герой казва "глава" и магически се пейства предварително записан стринг. Позиционирането, разбирасе се прави с клавиатура/мишка щото иначе си трябва програмиране...
Та въпросът ми е, що направо не записа изключителното приложение под думата "калкулатор" и машината сама да си го напише а гледахме тоя цирк с копи/пасте на фрагменти и ръчна редакция на стрингове?

Ами, като не ти се отдава програмирането и искаш да блеснеш поне да го беше направил да пише буква по-буква това което му диктуваш. То е ясно, че дори така няма да се доближиш до процесът на програмиране, ама поне нямаше да ни представяш тая пародия при това изпъстрена с нечленораделни възклицаня като "ъъъ" или "ааа" за неща които си отиграл поне 100 пъти преди да запишеш покъртителното демо.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 04-11-2017, 00:24
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (thrawn @ 03-11-2017, 23:01)
Та въпросът ми е, що направо не записа изключителното приложение под думата "калкулатор" и машината сама да си го напише а гледахме тоя цирк с копи/пасте на фрагменти и ръчна редакция на стрингове?

Бих отговорил на въпроса ти, но не съм убеден, че ще разбереш отговора. Ето защо те съветвам да не си губиш времето да гледаш клипчета, а директно да си коментираш. Ти и така си знаеш всичко. Остави киното на режисьорите и наблегни малко на българския език. Там имаш известни пропуски. И остави тази работа на мен да обяснявам как работи програмата. Освен, ако не претендираш за авторство. При теб обясненията няма да се получат добре с твоите прости търсения. По сложни са нещата и трудно се схващат от гледане на кино. По принцип човек най-добре обяснява как се слуват нещата в една програма, когато той лично я е писал. Пак ти повтарям, зарежи киното и си пиши постовете!
relax4o
Публикувано на: 04-11-2017, 00:52
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 04-11-2017, 00:24)
QUOTE (thrawn @ 03-11-2017, 23:01)

Бих отговорил на въпроса ти, но не съм убеден, че ще разбереш отговора. Ето защо те съветвам да не си губиш времето да гледаш клипчета, а директно да си коментираш. Ти и така си знаеш всичко. Остави киното на режисьорите и наблегни малко на българския език. Там имаш известни пропуски. И остави тази работа на мен да обяснявам как работи програмата. Освен, ако не претендираш за авторство. При теб обясненията няма да се получат добре с твоите прости търсения. По сложни са нещата и трудно се схващат от гледане на кино. По принцип човек най-добре обяснява как се слуват нещата в една програма, когато той лично я е писал. Пак ти повтарям, зарежи киното и си пиши постовете!

А ти вземи научи как се произнася ТРИДЕСЕТ, че като те слушам и теб не те бива много в българския език. Какво е това "Триесе"? От кой край си българино?

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
lucky
Публикувано на: 04-11-2017, 00:56
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (SuN @ 03-11-2017, 20:39)
Хейтъри! icon_smile.gif

от всички на света, българина най-много мрази себе си
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 04-11-2017, 01:16
Quote Post

Име:

Ми не се кефя на това. Направи български корпус, тренирай някой готов модел там, пълно е с манафски примери из github (dork: keras seq2seq voice recognition), някой трябва само потроши месеци усилие за да ги пригоди да разпознават български. За да няма нужда да ползваш някакъв малоумен visual basic и да не ползваш външни услуги - сума ти народ направо ще ти паднат в краката - и dataset, и наготово имплементация. И ще работи вероятно по-добре от това, стига да се постараеш де.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 04-11-2017, 09:00
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Аз мога да пиша на клавиатура поне 8 часа. Но не мога да говоря 8 часа – започва да ми се вие свят и ми пресъхва устата след около час говорене.

Това мнение е било редактирано от johnfound на 04-11-2017, 09:00

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
johnfound
Публикувано на: 04-11-2017, 09:08
Quote Post

Group Icon
Име:

@Антон Яначков – това, което правиш е наистина безсмислено. Ако се интересуваш от разпознаване на говор, то виж има системи с отворен код, които просто имат нужда от разработка на база данни за български език. Заеми се с това и, както ти написаха по-горе, ще получиш признание и благодарност от много хора. И няма да зависиш от google.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
dvader
Публикувано на: 04-11-2017, 10:30
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (johnfound @ 04-11-2017, 09:08)
това, което правиш е наистина безсмислено.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
SuN
Публикувано на: 04-11-2017, 10:56
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Присмял се Хърбел на Щърбел. icon_smile.gif

Аз не разбирам само защо радетелите на статуквото и ненапредъка се присмиват на тези с визия за бъдещето. Много грозно поведение.

в бъдеще, процеса на програмиране ще бъде просто един разговор с компютъра,

Това е малко утопична мисъл. Сигурно колкото кравите сега си говорят с компютрите във фермата, толкова и ние в бъдеще ще си приказваме с тях. Дано греша обаче!

Но аз само бих се радвал да стигнем по-скоро до това ниво и привествам всеки, който спомага за постигането на тази така общополезна цел и добродетел. Вярвам, че един ден, така както ние сме пеели за хората, които са достигали такива висоти в разбирането на природата и нейната чудеса, така и хората в бъдеще ще пеят за тези, които разговарят с компютрите и успяват да вникнат в техните мисли, в тайните на единиците и нулите зад съзнанието на дигиталния екран. Ще пеят и ще си спомнят за тях и за своите младини - когато са разговаряли с компютъра.

Поздрав - https://www.youtube.com/watch?v=W-u4PiWXrnQ

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0