BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпрос за VBA - Active X
BBB
Публикувано на: 03-07-2017, 18:09
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте! Имам един проект на ексел в който са включени няколко VBA макрота. Макротата се изпълняват чрез натискане на бутон . Бутонът е от тип Active X command button. След ъпдейт на МС Офис тези бутони не ми работят. Пробвах да изтрия секюрити ъпдейти на офис пакета за които казват, че са причината за това, но не стана. Въпросът ми е дали ако заменя Active X бутоните с обикновенните форм бутони проектът ще функционира правилно. Има ли нещо, което от основи трябва де се промени?
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 03-07-2017, 18:14
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

1. Който показва милост, дава назаем на ближния, и който го поддържа с ръката си, пази заповедите.
2. Давай назаем на ближния, кога има нужда, и сам овреме връщай на ближния.
3. Дръж си твърдо думата и бъди верен - и във всяко време ще намериш потребното за тебе.
4. Мнозина са считали заема като находка и са причинили огорчение на ония, които са им помогнали.
5. Докле получи, ще целува ръката му и заради парите на ближния ще понижи глас;
6. а в срока за връщане ще провлича времето, ще отговаря тъжно и ще се оплаква от времената.
7. Ако бъде в състояние, то едвам половината ще донесе - и това ще му сметне като находка;
8. ако пък не бъде в състояние, заемодавецът се е лишил от парите си и без причина си е добил враг в него;
9. той ще му отплати с клетви и ругатни и вместо почит ще му въздаде безчестие.
10. Мнозина поради такова лукавство се отказват да дават назаем, боейки се да не претърпят напразно загуба.
11. Но към сиромаха бъди снизходителен и с милостинята си към него не закъснявай;
12. заради заповедта помогни на сиромаха и в нуждата му не го отпускай без нищо.
13. Пръскай сребро за брат и приятел и го не оставяй да ръждяса под камъка за погибел;
14. разполагай със съкровището си според заповедите на Всевишния, и то ще ти принесе полза повече, нежели златото;
15. заключи в клетовете си милостинята, и тя ще те избави от всяка злочестина:
16. тя ще те защити от врага по-добре, нежели як щит и твърдо копие.
17. Добрият човек ще поръчителствува за ближния, а оня, който е срам изгубил, ще го остави.
18. Не забравяй благодеянията на поръчителя, защото той е дал душата си за тебе.
19. Грешникът ще разстрои състоянието на поръчителя, и неблагодарният в душата ще остави избавителя си.
20. Поръчителството е причинило разорение на мнозина заможни люде и ги е разклатило като морска вълна;
21. силни мъже е изпъдило из къщите, и те са се скитали между чужди народи.
22. Грешник, който взема върху си поръчителство и който търси печалба, на съд ще го теглят.
23. Помагай на ближния според силата си и пази се, да не паднеш в същото.
24. Главна потреба за живота е вода и хляб, облекло и къща, която прикрива голотата.
25. По-добре сиромашки живот под дъсчен покрив, нежели разкошни гощавки в чужди къщи.
26. Бъди доволен с малко, както и с много.
27. Лош живот е да се скиташ от къща в къща, и дето се настаниш, не ще посмееш и уста да отвориш;
28. ще угостяваш и ще поиш без благодарност, па на това отгоре ще чуеш и горчивини:
29. "дойди тук, пришълецо, сложи трапеза и, ако има нещо у тебе, нахрани ме";
30. "отдръпни се, пришълецо, заради почетно лице: брат ми дойде на гости, къщата ми е нужна".
31. Тежък е за чувствителен човек укорът за подслон в къщата и натякванията за сторена услуга.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:41
PM
bvbfan
Публикувано на: 03-07-2017, 18:31
Quote Post

Име:

Всички технологии на М$ са мъртви, просто всички чакат М$ да кажат: "Аве, не го ползвайте тоя боклук", ама пак ще ги полват - тва е положението.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 03-07-2017, 19:13
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

QUOTE (BBB @ 03-07-2017, 19:09)
Здравейте! Имам един проект на ексел в който са включени няколко VBA макрота. Макротата се изпълняват чрез натискане на бутон . Бутонът е от тип Active X command button. След ъпдейт на МС Офис тези бутони не ми работят. Пробвах да изтрия секюрити ъпдейти на офис пакета за които казват, че са причината за това, но не стана. Въпросът ми е дали ако заменя Active X бутоните с обикновенните форм бутони проектът ще функционира правилно. Има ли нещо, което от основи трябва де се промени?

Потърси какво са дропили като програмен съпорт от офиса (който не го споменаваш, коя версия е).
PM
ici
Публикувано на: 03-07-2017, 19:41
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Файла трябва да се запази "макро енаблед"

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
PMEmail PosterUsers Website
CPPlus
Публикувано на: 03-07-2017, 19:57
Quote Post

Име: Людмил Григоров

Някаква грешка не хвърля ли? Print-ни нещо в конзолата и прати shot.

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-07-2017, 20:59
Quote Post

Group Icon

Taka:

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
BBB
Публикувано на: 03-07-2017, 21:23
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

МС офиса е версия 2013. А като макро енаблед съм го тествал и не става. В момента дори не мога да поставя каквото и да е - нито бутон, нито комбобокс, радио бутон, нищо свързано с актив х
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-07-2017, 21:34
Quote Post

Group Icon

Трябва да си кустомизираш рибона, да сложиш там "Developer", и да активираш "Design Mode" или да го деактивираш, ба ли га. Ама там са нещата дето ти трябват.

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
akrachev
Публикувано на: 03-07-2017, 21:48
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

Между впрочем преди година-две някой тука беше публикувал едно табло за работа в Лондонското сити - и най добрите заплати бяха за VBA - нека го публикува пак ако го има.
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0