BG Development

Страници: (15) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Има ли смисъл от Visual Basic?
akrachev
Публикувано на: 12-06-2015, 21:46
Quote Post

Име: акрачев
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Ванка, не изхвърляй бейсика.

В негова защита нека кажем, че интерпретатор на Бейсик е първия продукт на Майкрософт и езика е любим на Бил.

Един велик програмист - Джоел Сполски, направи своя пръв продукт (FogBugz) пак на него (ASP, класическо). Даже в неговия случай продукта му нито е в ниша дето няма други, нито е нещо супер добро. Ама човека си има акъл (ако не верваш гледай Stackoverflow)
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 12-06-2015, 21:52
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

Аз на бейсик съм се учил да програмирам. Още преди появата на дос.
Ама това не променя по никакъв начин мнението ми.
PMEmail Poster
Zerstoren
Публикувано на: 12-06-2015, 23:03
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Има смисъл, ако ти се налага да ползваш AutoCAD icon_smile.gif Защото алтернативата е LISP icon_lol.gif (Не знам каква е тая омраза от страна на Autodesk към клиентите им...).

--------------------
По какво си приличат жена-програмист и морско свинче?
Ми... морското свинче нито е морско, нито е свинче.

Някои хора никога не грешат, това е защото нищо не правят ...
... The devil was an angel too ...
Всичко за 1 лев | Вашият УЖАС
PMEmail PosterICQYahoo
Golden Gega
Публикувано на: 14-06-2015, 17:58
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

QUOTE (ivan84 @ 12-06-2015, 21:52)
Аз на бейсик съм се учил да програмирам. Още преди появата на дос.
Ама това не променя по никакъв начин мнението ми.

За кой ДОС става дума, че ми е любопитно?
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 14-06-2015, 19:09
Quote Post

Име:

За ms dos. Но така или иначе, по онова време имахме достъп само до продуктите на правец. Така че нищо не беше достъпно (за края на 80-сетте става дума).
Та съм се учил на basic за 8М. После qbasic под ms-dos (след като падна завесата и се добрахме до оригинални 286 архитектури). После ми дойде акъла, попаднах на паскал, след това на С...
Visual basic съм ползвал само по принуда. Но така или иначе, опитът да се направи програмирането достъпно за масите се провали (в html разделът има едиин тигър дето сега разтяга локуми на тая тема).

От цялата магария около бейсик, май само vbs имаше успех (за писане на вируси).

Това мнение е било редактирано от ivan84 на 14-06-2015, 19:10
PMEmail Poster
corendve
Публикувано на: 26-07-2016, 09:48
Quote Post

Име: Станимир Иванов
Ранг: Посетител

QUOTE (ivan84 @ 12-06-2015, 18:48)
Очевидните факти са, че excel и vb се ползват за изграждане на erp-та. И очевидно доста хора във форумът се занимават с прнаписването им. А както сам казваш, това решение е меко-казано тъпо.
А линкове не съм давал, защото не целя да ти доказвам, че за това се ползва vb-a, а просто искам да се подиграя на архитектурата. И пак да подчертая, че ако фирмата има грамотен it отдел, подобни неща не бива да се коментират изобщо.

Наистина, в широкия смисъл, в много-много широкия - би могъл да направиш програма за управление на някакви процеси в организация на Ексел или Аксес, тогава VBA e нужен, но да си призная аз такова нещо не съм виждал...Преди десетина години имаше доста повече VBA кадри, някак си тогава модерните днес CRM и ERP системи не бяха толкова навлезли. Тогава тези кадри с VBA блесваха, защото можеха да направят различни видове калкулатори, различни бланки и темплейти, които да се попълват автоматично, автоматично печатане на документи и прочее други благинки...Абе бяха като малко боКчета в очите на колегите, които 2+3 на Ексел не можеха да съберат.
На мен лично преди два месеца ми се наложи да търся човек с VBA компетенция, и няма и няма, най на края един чичо /от тези, които преди 10-15 бяха боКчета на Ексела/ми обърна внимание и свърши работата. Ставаше въпрос точно за преправяне на един калкулатор на Ексел, които ползваме.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 26-07-2016, 09:55
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Бачкам в бизнес за производство и разработка на чипове. На Ексел има много системи които ги програмират, проверяват, прави се характеризция и пр. Това става през COM библиотеки на Борланд ц билдер.

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
PMEmail PosterUsers Website
Антон Яначков
Публикувано на: 27-07-2016, 21:58
Quote Post

Име: Антон Яначков

Visual Basic 6.0, VBscript, VBA for Excel, VBA for Word, VBA for Visio и други приложения на Майкрософт в това число PowerPoin, Access, OutLook имат практически еднакъв синтаксис и пълна съвместимост. Няма как да научиш само един език измежду всички изброени по-горе. Когато започнеш да се занимаваш с Visual Basic, дори без да искаш ще научиш и останалите. Взимаш сорс от Vbscript лепваш го в програма на Visual Basic или VB for application и той работи.

Не можеш да получиш верен отговор на въпроса, който си формулирал. Няма как да разбереш има ли смисъл от Visual Basic без да си го изпробвал и сравнил с подобни на него езици. Знанието не е това което са ти казали или си прочел. Знанието е единствено това, което ти лично си преживял и изградил като мнение.
Тъй като животът е един непрекъснат поток, то и твоето знание трябва да търпи промени. Аз не възнамерявам да опонирам на хора, които знаят, защото знаещия човек е вече мъртъв човек. Живият човек обикновенно незнае, защото той непрекъснато се учи и винаги е готов да промени мнението си при всяка промяна на обстоятелствата. Лично аз деля хората на две категории: ЗНАЕЩИ и ИНТЕЛИГЕНТНИ.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 27-07-2016, 22:26
Bender
Публикувано на: 27-07-2016, 22:06
Quote Post

Име:

1. (Гневът и разумни погубва.) Кротък отговор гняв отвръща, а обидна дума ярост възбужда.
2. На мъдри езикът добри знания изказва, а на глупци устата глупост изригват.
3. Очите Господни са на всяко място: те виждат лошите и добрите.
4. Кротък език е дърво за живот, а необуздан е съкрушение на духа.
5. Глупав нехае към бащина си поука; а който слуша изобличения, благоразумен е. (В многото правда има голяма сила, а нечестивците ще бъдат изкоренени от земята.)
6. В къщата на праведника - обилни съкровища, а в печалбата на нечестивеца - разсипия.
7. На мъдри устата знание разнасят, но сърцето на глупавите не върши това.
8. На нечестиви жертвата е гнусота пред Господа, а на праведни молитвата е благоугодна Нему.
9. На нечестивец пътят е гнусота пред Господа, а който ходи по пътя на правдата, него Той обича.
10. Лошо е наказанието за оногова, който се отклонява от пътя, и който мрази изобличение, ще погине.
11. Преизподнята и Авадон са открити пред Господа, още повече - сърцата на синовете човешки.
12. Разпътният не обича ония, които го изобличават, и не ще иде при мъдрите.
13. Весело сърце прави лицето весело, а при сърдечна скръб духът отпада.
14. На разумен сърцето знание търси, а на глупци устата с глупост се хранят.
15. На злочестника всички дни са тъжни; а комуто сърце е весело, у него е винаги пир.
16. По-добре малко, но със страх Господен, нежели голямо съкровище, и с него тревоги.
17. По-добре ястие от зеленчук, и с него любов, нежели угоен вол, и с него омраза.
18. Сприхав човек раздори подига, а търпелив разпри уталожва.
19. Пътят на мързеливия е като трънен плет, а пътят на праведните е гладък.
20. Мъдър син радва баща си, а глупав човек нехае за майка си.
21. За малоумен глупостта е радост, а разумен човек ходи по правия път.
22. Без съвещание предприятия се разстройват, а при множество съветници те успяват.
23. Радост за човека е добрият отговор от устата му, и колко добра е дума, казана о'време!
24. За мъдрия пътят на живота е нагоре, за да се отклони от преизподнята долу.
25. Господ ще съсипе дома на горделивите, а междата на вдовицата ще заякчи.
26. Помислите на лошавите са гнусота пред Господа, а думите на непорочните са угодни Нему.
27. Користолюбивият ще разсипе своя дом, а който мрази подаръци, ще живее.
28. Сърцето на праведния обмисля отговора, а устата на нечестивите изригват зло. (Приятни са пред Господа пътищата на праведните; чрез тях и врагове стават приятели.)
29. Господ е далеч от нечестивите, но чува молитвата на праведните.
30. Светъл поглед сърце радва, добра вест кости гои.
31. Ухо, внимателно към учението на живота, между мъдри пребъдва.
32. Който отхвърля поука, немари за душата си; а който слуша изобличение, разум придобива.
33. Страхът Господен учи на мъдрост, и пред славата върви смирение.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:52
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 27-07-2016, 22:23
Quote Post

Име: Антон Яначков

Лично аз уважам незнаещите и търсещите. За да не бъда голословен смятам, че е редно да споделя онова, което съм открил и използвал през годините за създаване на стотици приложения. Ето линк към моя сборник с примери и клипчета с обяснения:
Програмиране от Антон Яначков

0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (15) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0