BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Задача по VB (със заплащане), Заявка за задача на Visual Basic
Nikolow
Публикувано на: 29-03-2015, 21:17
Quote Post

Име: Николай
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте на всички. Започвам директно. Тъй като в момента съм 12ти клас и имаме информатика (предмет, който не трябваше да имаме, но някак си попадна в програмата, понеже съм паралелка Информационни технологии) госпожата ни дава за задача да представим проект - програма, която ще бъде оценена така, ще се вземе в предвид в крайната решаваща оценка за годината. Аз по принцип съм си добър ученик, миналата година имах 6, тази година първият срок се занимавах с програмата и имах 6 за срока, но вторият срок имам много да уча - матури, предварителни изпити и изобщо никакво време не ми остава да обръщам внимание на информатиката. Госпожата ни даде за задача да направим някаква програма и да и я представим, но да е нещо по-така, а не 2 бутона и някакъв текст. В момента обмислям една програма, която да впечатли поне малко госпожата. Става дума за програма за тренировки (домашни). Предполагам сте търсили в интернет например тренировки за корем, гърди и т.н.. Идеята е да се направи подобна програма като си избираш категория какво да тренираш. От едната страна ти показва как се прави упражнението под формата на gif-че или клипче, а отдясно секунди (продължителност) на упражнението. Със специални отмервания на серии, почивки, паузи и т.н.. Сложно е, трябват таймери и още куп неща. Ако беше на C++ с кеф щях да седна да го правя, но просто нямам нужните умения за езика на тази програма, а реално няма от къде да чета и нямам нужното време. (В училище работим на Visual Basic Studio 2010, което затруднява допълнително нещата.) Надявам се да има желаещи да ми "направят" (както се казва) проекта, та поне оценката ми да е сигурна, както и успехът, без да се притеснявам повече за предмета. Както в заглавието съм описал има и заплащане. Тъй като не съм готов с крайната идея предлагам да дадете вашите идеи и да измислим нещо заедно, а пък накрая ще се разберем за цената. Плащам единствено чрез PayPal.

ПП: До края на седмицата трябва да кажа на госпожата за какво ще ми е програмата. (Кратко описание с около 3-4 думи.)
PMEmail Poster
symini
Публикувано на: 29-03-2015, 21:43
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Наясно ли си с цените? На свободна практика се взема между 35 и 50 лева на час.
PMEmail Poster
Nikolow
Публикувано на: 29-03-2015, 22:58
Quote Post

QUOTE (symini @ 29-03-2015, 21:43)

Говорим за приятелска услуга и вместо да черпя с бири, пращам пари по пейпал.
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 29-03-2015, 23:06
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (Nikolow @ 29-03-2015, 23:58)
QUOTE (symini @ 29-03-2015, 21:43)

Говорим за приятелска услуга и вместо да черпя с бири, пращам пари по пейпал.

PayPal е идеален за микроплащания викаш?

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
Nikolow
Публикувано на: 30-03-2015, 14:27
Quote Post

QUOTE (wqw @ 29-03-2015, 23:06)
PayPal е идеален за микроплащания викаш?

cheers,
</wqw>

Мисля, че не е проблем.

Тъй като тази задача е доста трудна реших да помисля за друга. Стигнах до извода, че една програма тип тест би била добре. Говоря за програма подобна както сайта https://avtoizpit.com/listovki. Но с въпроси свързани с информатиката или пък IQ тест. За предпочитане е с връщане назад и визуализация долу. Не е нищо сложно според мен, просто нямам никакво време, което да отделя за този предмет.
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 30-03-2015, 14:38
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Приятелски услуги се правят м/у приятели. Когато караш програмист да ти напише нещо си е работа. И се заплаща по съответните тарифи.

Та хората просто ти обръщат внимание, че за 20-30 кинта, няма кой да ти пише домашните (освен някое приятелче).
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 30-03-2015, 14:40
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

Николайчо, що не съм ти баща да видиш шамарите ...
PMEmail Poster
Nikolow
Публикувано на: 30-03-2015, 17:41
Quote Post

Дойдох тук, защото ми препоръчаха, че можете да ми помогнете. Като цяло програмата, която искам не е толкова сложна (втората). По принцип пуснах тема тук със заглавие (със заплащане), понеже си помислих, че някой добър човечец би отделил няколко минути и да ми помогне без да иска някакво сериозно заплащане, от сорта на 50 лева на час, както вие казвате, но явно съм се заблудил. Аз с опита, които имам в тази област и като цяло на друг език с кеф сядам в друг форум да помагам без никакво възнаграждение, но явно българинът е станал алчен заради бедността, която непрестанно расте. Разбирам да кажете, че е нещо сложно, да искате някой по-сериозен лев за това, което искам, но това за вас е детска игра.

А колкото до Атанас Крачев - Разбирам да се изкажеш подготвено, да си взема поука, но това твоето просто на нищо не прилича и е черешката на тортата. Нито знаеш от колко време учим тази програма и като цяло езика, нито дали сме сменяли версиите, нито нищо. Така, че ще те помоля другият път да не се обаждаш неподготвен.

Предпочитам да остане темата отворена, пък може някой добър човечец да вземе да ми помогне, като отдели малко от ценното си време. Все пак нали за това е форумът - да си помагаме.
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 30-03-2015, 18:09
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Какви 50 кинта на час?
Тарифата за домашно е 150 кинта.
Ако е нещо по-обемно, тогава се добавя и заплащане на изгубеното време.
PMEmail Poster
symini
Публикувано на: 30-03-2015, 19:44
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (Nikolow @ 30-03-2015, 17:41)
Дойдох тук, защото ми препоръчаха, че можете да ми помогнете. Като цяло програмата, която искам не е толкова сложна (втората). По принцип пуснах тема тук със заглавие (със заплащане), понеже си помислих, че някой добър човечец би отделил няколко минути и да ми помогне без да иска някакво сериозно заплащане, от сорта на 50 лева на час, както вие казвате, но явно съм се заблудил. Аз с опита, които имам в тази област и като цяло на друг език с кеф сядам в друг форум да помагам без никакво възнаграждение, но явно българинът е станал алчен заради бедността, която непрестанно расте. Разбирам да кажете, че е нещо сложно, да искате някой по-сериозен лев за това, което искам, но това за вас е детска игра.

А колкото до Атанас Крачев - Разбирам да се изкажеш подготвено, да си взема поука, но това твоето просто на нищо не прилича и е черешката на тортата. Нито знаеш от колко време учим тази програма и като цяло езика, нито дали сме сменяли версиите, нито нищо. Така, че ще те помоля другият път да не се обаждаш неподготвен.

Предпочитам да остане темата отворена, пък може някой добър човечец да вземе да ми помогне, като отдели малко от ценното си време. Все пак нали за това е форумът - да си помагаме.

Имаш време да хвърляш салфетки по чалготеките, но нямаш време да седнеш, да учиш и да си пишеш домашните. Добре! Ами, и ние нямаме време да ти пишем домашното. Защо твоето време да е по-ценно от нашето? И кое за колко минути става, хайде да не го определяш ти. Седни, направи го това, което го искаш, и тогава ще обсъждаме кое колко време отнема. Да не отваряме дума, колко неморално е да мамиш преподавателите си, защото това което искаш да направиш е измама и във всяка цивилизована държава се санкционира.

И преди да ни даваш съвети кой да се обажда или да не се обажда, вземи попиши няколко годни в този форум и стани част от общността. Защото, в този форум, яко писва от нагли и мързеливи лекенца, които с измама искат да просперират в живота.

И да ще пишем, защото това е демокрацията, а не ти си този, който ще определя кой, какво да каже и как да го каже. Ако не ти харесва, потърси си правата по съдебен път. Свободата на словото е конституционно наше право.
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0