BG Development

Страници: (9) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Data Scientist, ML Engineer заплати
b1ck0
Публикувано на: 03-10-2018, 12:44
Quote Post

Име: Васил Йорданов
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Здравейте,

някой запознат ли е със заплащането (говорим за София) за някой от тези позиции:
- Data Scientist
- Machine Learning Engineer

всъщност не е задължително титлата да е такава а по-скоро говорим за хора които ползват следните технологии:
Python, Tensorflow, Keras, Pytorch
PMEmail PosterUsers Website
Fly
Публикувано на: 03-10-2018, 12:54
Quote Post

Име: Димитър Костов
Ранг: Почетен член

Еми да, хората които ползват следните технологии са далеч от data scientist, то всеки може да ползва tf, etc
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 03-10-2018, 16:57
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

8 K чисто.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 03-10-2018, 18:58
Quote Post

Име:

QUOTE (akrachev @ 03-10-2018, 17:57)
8 K чисто.

Въй
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 03-10-2018, 21:09
Quote Post

Име:

user posted image
PMEmail Poster
v1rusman
Публикувано на: 03-10-2018, 21:18
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

В тоя форум нямаме ли поне един, който да го работи това, за да каже информация от първа ръка?

Иначе въпросът е твърде общ - все едно колко пари взима един Java програмист. Ако цъкаш Java-та, може и 8К да вземеш, ако я цъкаш средностатитстически, в SAP ще ти дадат 4-5К, ако си опитен.

Предполагам, че си има предвид топ човек, който има сериозен background, т.е. примерно бивш състезател по математика/информатика, работил в сериозни места, където наистина се прави ML и върнал се в България. Тук за истински ML аз се сещам за 1-2 места, останалите казват, че правят, ама има ли резултат или е модерно да кажеш, че правиш?

Чисто сметкаджийски, ако един добър Java/C#прогамист взима 4-5-6К с толкова години опит, понеже ML-ът иска допълнителни способности, 8К звучи достойно.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 03-10-2018, 21:48
Quote Post

Име:

Чисто сметкаджийски, ако един добър Java/C#прогамист взима 4-5-6К с толкова години опит, понеже ML-ът иска допълнителни способности, 8К звучи достойно.

Ммм то по същата логика понеже добър инженер взема X пари, а ботаниката е екстра умение, то инженер-озеленител, пардон - "ландшафтен архитект" - трябва да взема 2X пари.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 03-10-2018, 21:53
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 03-10-2018, 22:48)

Ммм то по същата логика понеже добър инженер взема X пари, а ботаниката е екстра умение, то инженер-озеленител, пардон - "ландшафтен архитект" - трябва да взема 2X пари.

Аха аз като архитект,програмист, биг дейта експерт при това в облаците с опит от биология до голф и бейзбол би трябвало сабале си плащам острова.
PM
v1rusman
Публикувано на: 03-10-2018, 22:12
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (gat3way @ 03-10-2018, 21:48)

Логиката ти е правилна, ако има кой да ти ги даде. Не знам ти как ги мериш заплатите, но аз ги меря според уменията и това да има кой да ти даде кинтите.

Например познавам добри физици, които имат уменията да взимат добри кинти, но тук не намират кой да им ги даде и затова отиват в чужбина или сменят сферата. Това, че можеш нещо, не значи, че има кой да ти плати за това.

От друга страна аз ML инженер го разбирам, че хем ти сече пипето по тия новите buzz words, хем можеш да програмираш. Разликата с Java/C# програмист е, че на тях им сече пипето и могат да програмират, но не им сече за buzz words нещата.

Ти ако разбираш Java и се сравниш с друг, който разбира също толкова Java, но и JavaScript или бази данни, кой според теб би взимал повече кинти, ако и двамата може да си продадете душата еднакво добре?
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 03-10-2018, 22:25
Quote Post

Име:

Иначе съвсем сериозно, знам само за една фирма дето да наема такива маймуни, не му е дошла модата на това и всичко което съм чувал не ме радва особено. Като цяло ако толкова държиш да ставаш "data scientist", поне изчакай да стане модерно. И интервютата ще минават по-лесно (например няма да те смажат с домейн-специфични глупости и може и да оценят че имаш опит с джава и сишарп). И дори може и да намажеш да се занимаваш с фенси неща, а не с тъпи логистични регресии.

А иначе имам подозрения че рано или късно програматорството ще стане циганска бачкерска работа и ще е някак по-изтънчено да си data scientist гей, ма тука още му е рано това, затова няма лошо човек да се готви за тези мрачни дни, учи си питонеца, играй си там с нъмпая, сайпая и кераса, дори с tensorflow ако ти харесва, макар че това е рядко скапана работа и така от програмерска гледна точка много бързо ще се отвратиш като видиш неконсистентни апита дето си трошат обратната съвместимост с всяка нова версия. Като дойде заветния момент ще ставаме дата научни работници ако трябва, какво да се прави.
PMEmail Poster
3 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента: as9993, Zerstoren

Topic Options Страници: (9) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0