BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A Mathematical Theory of Communication, Claude Shannon
Demigod
Публикувано на: 18-06-2015, 21:57
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (https://en.wikipedia.org/wiki/Claude_Shannon)
Claude Elwood Shannon (April 30, 1916 – February 24, 2001) was an American mathematician, electronic engineer, and cryptographer known as "the father of information theory"

Shannon is famous for having founded information theory with a landmark paper that he published in 1948. However, he is also credited with founding both digital computer and digital circuit design theory in 1937, when, as a 21-year-old master's degree student at the Massachusetts Institute of Technology (MIT), he wrote his thesis demonstrating that electrical applications of boolean algebra could construct and resolve any logical, numerical relationship. Shannon contributed to the field of cryptanalysis for national defense during World War II, including his basic work on codebreaking and secure telecommunications.

user posted image

Докато при Тюринг имам съмнения дали е бил гениален, то при Шанън нямам никакви.

A Mathematical Theory of Communication (pdf)

Warning: Голям paper и math heavy.
(ако има проблеми с линка кажете)

Това мнение е било редактирано от Demigod на 18-06-2015, 22:42

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
hWnd
Публикувано на: 19-06-2015, 02:41
Quote Post

Group Icon
Име: Г.
Група: VIP

Чувал ли си за Minimum Description Length principle и използваш ли го?

--------------------
"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute."

-- Abelson & Sussman, SICP
PMEmail Poster
CPPlus
Публикувано на: 19-06-2015, 16:20
Quote Post

Име: Людмил Григоров

QUOTE (hWnd @ 19-06-2015, 02:41)

Еdit

Това мнение е било редактирано от CPPlus на 19-06-2015, 16:26

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
osem4asa
Публикувано на: 21-06-2015, 14:42
Quote Post

Име: Августин Илиев
Ранг: Новопостъпил

Аз съм се занимавал много задълбочено със сложност по Колмогоров и информационна ентропия. MDLP не ми беше познато, но сега го прочетох. Ще се радвам, ако мога да ти помогна.
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 21-06-2015, 15:51
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев

QUOTE (osem4asa @ 21-06-2015, 15:42)

Аз съм се занимавал много задълбочено със сложност по Колмогоров и информационна ентропия. MDLP не ми беше познато, но сега го прочетох. Ще се радвам, ако мога да ти помогна.

@Demigod: Грешен браузър?

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
osem4asa
Публикувано на: 21-06-2015, 16:04
Quote Post

Име: Августин Илиев
Ранг: Новопостъпил

wqw, ще те помоля да спамим в другата тема. Shannon не заслужава това отношение!
PMEmail Poster
hWnd
Публикувано на: 21-06-2015, 16:21
Quote Post

Group Icon
Име: Г.

QUOTE (osem4asa @ 21-06-2015, 15:42)

Къде си се занимавал с това? Видях представянето ти, което е доста впечатляващо.

--------------------
"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute."

-- Abelson & Sussman, SICP
PMEmail Poster
uccie
Публикувано на: 21-06-2015, 16:31
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

В свободното си време се опитвам да продължа традицията на „Логико-философския трактат“ на Витгенщайн и изследвам границите на езика.

Това мнение е било редактирано от uccie на 21-06-2015, 16:37
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 21-06-2015, 16:34
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

1. Викай високо, не се въздържай; дигни гласа си като тръба, и посочи на народа Ми беззаконието му, и на дома Иаковов - греховете му.
2. Те всеки ден Ме търсят и искат да знаят Моите пътища като народ, който уж постъпва праведно и не оставя законите на своя Бог; те искат от Мене праведен съд, желаят да се приближат към Бога:
3. "защо ние постим, а Ти не видиш? смиряваме душите си, а Ти не знаеш?" - Ето, в деня, когато постите, вие изпълнявате своята воля и от другите изисквате тежки трудове.
4. Ето, вие постите за караници и разпри и за да биете с дръзка ръка другите; вие не постите в това време тъй, че гласът ви да бъде чут във висинето.
5. Такъв ли е постът, който съм Аз избрал, - денят, в който човек изнурява душата си, когато навежда глава като тръст и под себе си постила вретище и пепел? Това ли ще наречеш пост и ден, Господу угоден?
6. Ето поста, който избрах: разкъсай оковите на неправдата, развържи връзките на ярема, и угнетените пусни на свобода и всеки ярем разкъсай;
7. раздели хляба си с гладните, и скитниците сиромаси заведи у дома си; видиш ли гол, - облечи го, и от еднокръвния си не се крий.
8. Тогава твоята светлина ще се яви като зора, и твоето изцеление скоро ще процъфти, и твоята правда ще тръгне пред тебе, и слава Господня ще те придружава.
9. Тогава ти ще позовеш - и Господ ще чуе, ще извикаш - и Той ще каже: ето Ме! Кога отстраниш изсред себе си ярема, престанеш да дигаш пръст и да говориш оскърбително,
10. и отдадеш на гладния душата си и нахраниш душата на страдалеца, - тогава твоята светлина ще изгрее в тъмнината, и мракът ти ще бъде като пладне;
11. и Господ ще ти бъде винаги водач, и във време на суша ще насища душата ти и ще угои костите ти, и ти ще бъдеш като напоена с вода градина и като извор, чиито води никога не пресекват.
12. Тогава твоите потомци ще застроят вековни пустини: ти ще възстановиш основите на много поколения, и ще те наричат възстановител на развалини, възобновител на пътища за населението.
13. Ако заради съботата въздържиш ногата си да изпълнява прищевките ти в светия Мой ден, и ако наричаш съботата радост, свет ден Господен, чествуван, и ако я почетеш с това, да се не занимаваш с обикновените си работи, да угаждаш на прищевките си и да празнословиш, -
14. то ще имаш радост в Господа, и Аз ще те възкача на височини земни и ще ти дам да вкусиш наследието на Иакова, твоя отец: устата Господни изрекоха това.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:40
PM
uccie
Публикувано на: 21-06-2015, 16:36
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (Bender @ 21-06-2015, 16:34)
QUOTE (uccie @ 21-06-2015, 17:31)
В свободното си време се опитвам да продължа традицията на „Логико-философския трактат“ на Витгенщайн и изследвам границите на езика.

Това не го очаквах от теб.

Човек понякога изпушва icon_smile.gif.
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0