BG Development

Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Computing machinery and intelligence - A.M. Turing, The imitation game - 1950
hWnd
Публикувано на: 15-06-2015, 14:17
Quote Post

Group Icon
Име: Г.
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Просто така се стекоха нещата. От 10-12 човека половината са доктори, но това не е кой знае колко важно за работата. Не намерих подходяща група и професор, та като завърших мастер писах на един от преподавателите ми, който преподаваше курс по деривативи. Сега съм в неговата фирма.

--------------------
"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute."

-- Abelson & Sussman, SICP
PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 15-06-2015, 15:23
Quote Post

Име:
Група: Потребител

е съжалявам, тука не мога да те мотивирам за академия, финансите са една от индустриите, която привлича наистина много умни хора и като цяло дори аз съм на мнение, че може и да си заслужава да си там.

Само не допускай хем да ти е безинтересна работата, хем да не си безбожно богат, иначе ще се мразиш цял живот.

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
hWnd
Публикувано на: 15-06-2015, 15:43
Quote Post

Group Icon

Индустрия като всяка друга. Засега работата е интересна и хората са умни. Има физици, информатици, химици, математици, инженери.

Ако нямам много милиони преди 30 проблем ли ще е?

--------------------
"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute."

PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 15-06-2015, 15:48
Quote Post

Име:

ем ти майтап си правиш, ама то си е за тебе, човек. Аз нямам проблем с решенията ти, просто давам някакви съвети, които може да харесаш, може и да не харесаш.

Това мнение е било редактирано от Demigod на 15-06-2015, 15:50

--------------------
PMEmail Poster
hWnd
Публикувано на: 15-06-2015, 22:17
Quote Post

Group Icon

За да се справим добре в повечето важни неща в живота е важно да не се вземаме насериозно. ;-)

--------------------

PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 15-06-2015, 22:45
Quote Post

Име:

nah, that is the wrong way to go. You need to pick up a "god complex" IMMEDIATELY.
A god complex is an unshakable belief characterized by consistently inflated feelings of personal ability, privilege, or infallibility.
A person with a god complex may refuse to admit the possibility of their error or failure, even in the face of irrefutable evidence, complex, or intractable problems or difficult or impossible tasks, or may regard their personal opinions as unquestionably correct.[1][2] The individual may disregard the rules of society and require special consideration or privileges

user posted image

Това мнение е било редактирано от Demigod на 15-06-2015, 23:16

--------------------
PMEmail Poster
hWnd
Публикувано на: 16-06-2015, 00:21
Quote Post

Group Icon

Wtf?!

Всички сме маймуни. Мъжете чукаме жени и събираме пари. Като ниво на Супер Марио. Накрая всеки умира.

Simple as that.

--------------------

PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 16-06-2015, 01:31
Quote Post

Име:

Не противоречи на становището ми. Просто добави към виждането си "много по - добър съм от всички останали", като вярата ти в това трябва да граничи със социопатията. Особено пък ако имаш някакъв quantitative result ( на някакъв тест примерно ), в който да вярваш истински, че демонстрира, че си "по - умен от средният човек ... и целият му род .. взети заедно" е перфектно.

Това, че не взимаш останалите маймуни на сериозно не означава, че не взимаш себе си на сериозно.

което води до основният ми аргумент: или се занимавай с нещо, което ти е много интересно ( пр: академия ) или се занимавай с нещо, което ти носи много пари ( пр: индустрия ) или с двете. Ако се мислиш за значително по - добър от всички останали, самата ти психика няма да ти позволи да се занимаваш с нещо, което ни ти е интересно, ни ти носи много пари в дългосрочен план.

Това мнение е било редактирано от Demigod на 16-06-2015, 01:49

--------------------
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 17-06-2015, 20:12
Quote Post

Име:

QUOTE (Demigod @ 12-06-2015, 22:29)
Тоест заменя трудният въпрос "Can machines think?" с "the imitation game", без да доказва че отговорът на въпросът и резултатът от дефинираната от него игра са свързани по какъвто и да е начин.

Как реши, че са closely related ?

Това е проблемът на IQ тестът. Какво означава като има някой високо IQ ? Можем единствено да кажем, че се справя много добре на IQ тестове, защото не можем да заменим въпросът "колко сме умни" с "IQ тест", без да докажем, че двете са свървани.
( ако докажем - можем )

Много добри разсъждения. Critical thinking icon_smile.gif Но от това не бива да правим изводи колко гениален е бил или не е бил Тюринг, защото все пак това с имитиращата машина е някакъв приблизителен макар и неточен модел - все трябва да е започне с нещо.

Това мнение е било редактирано от FidelDahan на 17-06-2015, 20:17
PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 18-06-2015, 21:45
Quote Post

Име:

Следващият paper щеше да е Minds, Brains and Programs - John Searle (1980)

Много хубав paper, който дефинира какво е weak A.I., strong A.I. и така наречената "Chinese Room", ама мисля, че ще ви стане много A.I. и можем да загубим и малкото интерес.

--------------------
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0