BG Development

Страници: (24) « първа ... 22 23 [24]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какво мислите за съвременните езици?
SuN
Публикувано на: 08-11-2018, 20:43
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

QUOTE (purjola @ 08-11-2018, 19:08)
QUOTE (relax4o @ 08-11-2018, 03:59)
QUOTE (SuN @ 07-11-2018, 23:32)
Мда... мечтата ми е да автоматизираме и досадното програмиране.

Много лесен ще ти стане живота и прекалено много време за тролене ще ти остава. Аз се чудя въобще работиш ли icon_lol.gif icon_lol.gif

Има уловка - всичко автоматично + следене какво реално си свършил. Не ми пука дали си в топ 3 в света по дадена технология или програмен език - слакваш ли в моята компания, то знай че си аут

Най-много обичам познавачите. На теб толкова замъци в облаците ще ти построя, че преди да се усетиш ще останеш гол до шушка.

Почваме от кулите, разбира се. icon_wink.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 08-11-2018, 20:53
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Активен

QUOTE (purjola @ 08-11-2018, 20:04)
Ще ти задам обаче въпрос - ако не си 100% натоварен в работното си време (спазвайки вътрешно-фирменият правилник и ползващ почивките), как ще докажеш че заслужаваш парите, които ти се дават? Само не ми излизай с номера, че няма друг (и по-добър) като теб, след като мога да автоматизирам поне половината задачи.

Е що половината, автоматизирай му всичките задачи! icon_cool.gif
Абе къде е това нещо, дето бачкали плътно на 100 % от времето? Пари давам да го видя това! Мечтата на поредния пишман кандидат чорбаджия.
Освен това по форумите не винаги е губене на време. Понякога се научават най-ценните неща точно в такива комюнитита. Един кандидат парвеню беше забранил нета на служителите си, да не се разсейвали. Фалира разбира се!
Правиш впечатление да нямаш и един служител, че ги дрънкаш такива. Има големи фирми дето си ценят кадрите, има глад за читави кодери, и като натириш твоите ще трябва да им вършиш работата на всички тях.
А виж ако си прибрал хептен новобранци да ги учиш - може и да са 100% натоварени. Всеки е бил надъхан като е бил млад дихател.

Това мнение е било редактирано от Rabin на 08-11-2018, 20:58

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 08-11-2018, 20:59
Quote Post

Име:

Кой си цени кадрите от големите фирми? Да давам ли примери, или сам можеш да си ровиш в нета?

Sun-чо, нека сме познавачи ... Няма проблем, обаче нещо нямам отговор на въпросите си. Дотогава може и да ти върже

Stilgar-чо, как точно пресметна този краен брой? Да не ги знаеш поименно? Колкото до заплащането - ако ще си говорим така, то какво можеш, колко получаваш сега и колко искаш?
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 08-11-2018, 21:01
Quote Post

Име:

QUOTE (purjola @ 08-11-2018, 20:59)
Кой си цени кадрите от големите фирми? Да давам ли примери, или сам можеш да си ровиш в нета?

В големите фирми ако си поставиш за цел може да скатаваш с години. Правил съм го. В момента който опитат да ме спекат - директно паля гуменките, щото простотията беше астрономическа.
Иначе прав си, не си ценят кадрите, ама поне плащат и може да бичиш айляка до пенсия. Ако те влече.

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 08-11-2018, 22:40
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Sun-чо, нека сме познавачи ... Няма проблем, обаче нещо нямам отговор на въпросите си. Дотогава може и да ти върже

На тия ли:

Ще ти задам обаче въпрос - ако не си 100% натоварен в работното си време (спазвайки вътрешно-фирменият правилник и ползващ почивките), как ще докажеш че заслужаваш парите, които ти се дават? Само не ми излизай с номера, че няма друг (и по-добър) като теб, след като мога да автоматизирам поне половината задачи.

Мога целодневно да се занимавам с идиоти.

Ама това е скучния въпрос. По-скоро се запитай защо бих искал да взема пари от теб, а не от друг? Последните "работодатели", няколко месеца след като ги напуснах, ми преведоха бонус една заплатка и ме питаха дали искам да се върна. icon_cool.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 08-11-2018, 22:40

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 08-11-2018, 22:59
Quote Post

Име:

Stilgar-чо, как точно пресметна този краен брой? Да не ги знаеш поименно? Колкото до заплащането - ако ще си говорим така, то какво можеш, колко получаваш сега и колко искаш?

Еми хората на земята са краен брой пък тея дето могат да програмират са подмножество.

Остави ме мен, аз съм средностатистически, разхайтен програмист. Ти ги наемаш тея дето работят 100% и искаме да разберем колко им плащаш щото такова чудо не сме виждали. Аз между другото един път отказах предложение на двойно по-голяма заплата щото ми се стори, че в оная фирма много се бачка.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 09-11-2018, 01:31
Quote Post

Име:

QUOTE (purjola @ 08-11-2018, 20:04)
QUOTE (Stilgar @ 08-11-2018, 20:57)
@purjola то въпросът продължава да е актуален. Повечето компании предлагат да не си 100% натоварен, вие като предлагате 100% натоварване как компенсирате?

Както казах някои са си сами шефове. А иначе това сме го учили, не го пиша ей-така. Някои оставени да си клатят краката, те ще си клатят краката. После и други покрай тях, а това в компания с оптимална бройка служители води до сериозни проблеми. Тези с раздут щат имат мегдан да съкращават.

Виж сега, всичко това ще е валидно в момента в който хората разберат че от всички тези простотии няма смисъл, все още не е настъпил този момент, все още има какво да се цеди и заради това няма как да стане. Но рано или късно моментът ще настъпи. Дотогава гореописаното ще е частично валидно само за скучни неща като например малки манифактури за пъхъпъ сайтове за лютеници. Обаче когато настъпи заветният момент, малките манифактури за лютеници също ще го отнесат лошо. Това е...абе да речем паралела с аутомотива. Сега откриват фабрики за супер вълнуващи неща като кабелни снопове, джанти, тапицерии за седалки и ключалки за автомобили. Правителството супер много се радва на такива неща защото дошъл великият инвеститор и дал работа на 1000 парчета. Тези 1000 парчета бачкат точно на 100% за да си заслужат заплатата. Ооообаче го има този момент - защо бай Хуй не вземе да си отвори примерно фабрика за кабелни снопове и да наема 1000 робчета, еми не става тая работа, някой друг вече се е сетил, та бай Хуй в добрия случай може да се цани за "началник смяна", "quality engineer", в най-най добрия случай (ако наистина е запознат с производствения процес) нещо звучащо престижно като например "manager production team".
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 09-11-2018, 09:02
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 09-11-2018, 01:31)
Тези 1000 парчета бачкат точно на 100% за да си заслужат заплатата.

Бачкат само бачкаторите на поточната линия. Бил съм инженерче у такава манифактура, и в общи линии само когато ми се добачка тогава бачкам. Кат си натаманя машините да не се чупят и после си човъркам квото ми е кеф. Имал съм случай да се моля на прожект лидер да ми даде проект, щото издивях от скука. Толкоз ми бил акъла на 27 години, ама правил съм го.

--------------------
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (24) « първа ... 22 23 [24]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0