BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Съвети за sync на ERP с WooCommerce
Zeardn
Публикувано на: 17-09-2018, 08:44
Quote Post

Име: Бето
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте! Наскоро писах по темата как да вема продуктите от Колибри ERP и да ги вкарам в WooCommerce - това го направих и е лесна задача, но - сама по себе си.

Сега проблема е по-голям. В Колибри и магазина има над 10 000 продукта. Трябва да синхронизирам продуктите от ERP системата с продуктите в онлайн магазина.

Трябват ми идеи как да стане това. Трябва по някакъв начин при промяна в Колибри да пращам заявка към сайта само с обновения продукт.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 17-09-2018, 08:59
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Идеята на ЕРП тата е да се работи с обща база данни. С други думи, не трябва да се синхронизират нищо а да се направи адаптер за магазина, така че да ползва базата данни на ЕРП то.
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 17-09-2018, 09:07
Quote Post

Аз мисля, че точно това описвам - искам базата данни на Колибри да бъде актуална с тази в магазина. Идеята е, когато се промени продукт в Колибри да се обновява и в магазина (магазина да ползва базата данни на Колибри). Или може би искаш да чрез SQL да свържа тази на WooCommerce с Колибри?

Това мнение е било редактирано от Zeardn на 17-09-2018, 09:08
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 17-09-2018, 09:17
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP

Принципно и двамата говорите за едно и също нещо
- thrawn иска да няма данни за продуктите във woo а директно да си пазаруват продуктите от ERP-то
- Zeardn иска номенклатурата с продукти във woo да е един вид локален кеш на продуктите в ERP-то

Първото е трудно, ако в ERP-то не се направят mapping-и към структурата на woo, доста custom атрибути трябва да си набият + картинките + някакви html страници с новини/блог/сертификати. То си става бетер CMS. Второто е трудно, ако в ERP-то няма записана/endpoint който да връща делта на продуктите спрямо произволна last sync дата. Като тази делта е много съмнително понятие, защото може самия продукт като запис в таблицата да не се променя, но примерно да има промяна в цената му, или в наличността му, или в някой от custom атрибутите му -- все неща които седят в сателитни таблици.

Принципно такива делта синхронизации са възможни ако производителите на ERP захранват някакъв свои CMS или caching layer, всичко останало е wishful thinking. Ако смяташ че можеш да develop-неш конектор към CMS/woo без участието на devs на самото ERP явно си delusional.

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
Zeardn
Публикувано на: 17-09-2018, 09:29
Quote Post

В тази документация не откривам нищо освен WSDL методи ... Тези методи имат параметри, но никой параметър не ми върши работа за целта. Метода, който ползвам връща всички продукти от ERP, а те са ... около 10 000 и повече. Не успявам да изпълня заявката, защото са много продуктите.

Трябва ми следното: при промяна в ERP на продукт, той да се праща към мен в магазина (мислих си за webhooks, но явно нямат). Само той, без другите, а аз от там-нататък ще викам PHP код и той ще прави синхронизация чрез WordPress hooks за постовете (post_type = product).

Знам, че е хубаво като се измисли решение, то да работи оптимално и при възможност да го ползват и други, но това, което ми идва като идея не мисля, че може да се нарече такова.

Идеята ми е следната: с някакъв екстеншън за Chrome или Firefox ще закача JS код и при кликване на Save бутон (Event Handler), ще пращам през SOAP с AJAX данните от Input полетата, дето има продукта за редакция, към мен в онлайн магазина. От там ще ги поемам ...
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 17-09-2018, 09:48
Quote Post

Group Icon

Пак ти повтарям -- данните за продукт могат да се променят от друга функционалност, не само от формата за редакция на продукт. Представи си че имаш форма за редакция на ценови листи, където мажеш по един списък с продукти и цени -- всички те са modified и подлежат на синхронизация.

При наличностите е още по-дебело -- приключваш РСД в системата и вече наличностите по продуктите в редовете на документа са променени и подлежат на синхронизация. Мисълта ми е -- на едра тропоска си седнал да го кърпиш. . .

cheers,
</wqw>

--------------------
Zeardn
Публикувано на: 17-09-2018, 10:01
Quote Post

Добре, това, което описваш, означава, че трябва да направя някъде (third-party) application и от него да въвеждам както в ERP така и в woocommerce?

Не успях да те разбера съвсем (ако не е това, което написах)...
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 17-09-2018, 10:57
Quote Post

Group Icon

Пробвай каквото намериш за добре, може и да стане оптимално за твоя случай (но ме съмнява силно).

Последен коментар:
1. Данните за продукти се модифицират от много и различни функционалности (не е като да хванеш бутона Save и да се развихриш) част от които нямат UI например.
2. Не е възможно да реализираш читава делта синхронизация без devs на ERP да го измислят и да го имплементират.

Нека thrawn ти обясни неговата идея, която е ok за low volume магазини предполагам като доп. натоварване на db-то на ERP.

cheers,
</wqw>

Това мнение е било редактирано от wqw на 17-09-2018, 11:26

--------------------
Zeardn
Публикувано на: 17-09-2018, 11:09
Quote Post

Благодаря за информацията, писал съм до съпорта на Колибри относно такава функционалност от тяхна страна.

Наистина - аз взимам стойностите на DOM елементите и ги пращам, добре, но ако те се променят автоматично от другаде (на базата някакви глобални изчисления), аз няма да мога да прихвана това, за да го пратя ...
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 17-09-2018, 11:09
Quote Post

И да попитам, за да знам какво да търся - мога ли да пратя просто ей така XML през SOAP и да си го прочета например с някой PHP файл на хостинга, дето ми е сайта?

Или ... трябва да пиша някакви web services?

Това мнение е било редактирано от Zeardn на 17-09-2018, 11:12
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0