BG Development

Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Добър хостинг доставчик в България, хостинг и домейн за два сайта
Бай Аз
Публикувано на: 23-02-2021, 23:37
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (Бай Аз @ 22-02-2021, 07:27)
Добро утро!

До днес моят родственик трябва да е избрал доставчика, затова ще ви покажа обобщените резултати от моето проучване, понеже може да е от полза и на други хора, които се интересуват! (Проучването ми е абсолютно независимо и нерекламно!)

Ето и всички български хостинг доставчици, които проучих (виртуално):

1.ICN.Bg
2.Superhosting.bg и
  2.1.Host.bg (пише, че Host.bg е търговска марка на Superhosting.bg)
3.Jump.BG
4.cbox
5.HostLine.Bg 
6.TERRAHOST
7.NS1.Bg
8.VPS.Bg
9.ICDSoft

Освен тях имаше още няколко, които проучих и отхвърлих, главно защото бяха чуждестранни компании, предлагащи хостинг и в България - да, на много ниски цени и с добре изглеждащи възможности, но това, че не са български доставчици - не се вписва в нашата концепция.

Имаше и две-три компании, които се водеха български, но сайтовете им бяха на английски и то без опция за превкючване на български, което за мен автоматично означава, че ги игнорирам и то "сразу" и "forever"! (веднага и завинаги)

От Българските доставчици бях се спрял на следните:

1.ICN.Bg - една от старите и утвърдени фирми на този пазар, и според представянето им - започнала в гараж... Но като минус за нас - стартовият им план включва хостването само на един сайт, което означава, че за втория сайт ще трябва да преминем към следващия им по-скъп план.

2.Superhosting.bg - също една от старите и утвърдени фирми на този пазар и според мненията ви - сигурен и стабилен доставчик, но и тук като минус за нас - стартовият им план включва хостването само на един сайт, което означава, че ще трябва да преминем към следващия им план, а там цената определено не устройва моят родственик.

3.Jump.BG - една малко по нова фирма, която предлага едни от най-ниските цени за начално стартиране, и честно казано подозирам, че това ще избере родственикът ми.

Освен тези, съм му приготвил, като план Б, още три доставчика с добри и много евтини начални планове, това са:
4.cbox
5.HostLine.Bg 
6.TERRAHOST

Ето и връзка към една от най-читавите статии по този въпрос:
Най-добрите хостинг доставчици в България:
https://www.websiteplanet.com/bg/web-hosting/

п.с. Може и още да се включвате с мнения, защото планът ще се поръчва в края на седмицата.

Ще цитирам, собственото си мнение, за да поясня нещо:

Проучването, което направих беше на базата на критериите, които ни интересуваха нас:

1. Български хостинг доставчик
2. Предлагане на план за първоначален хостинг на по-ниски, или поне умерени цени
3. Предлагане на всички нормални за настоящия момент опции, възможности и екстри
4. По възможност първоначалния хостинг план да съдържа опция за втори сайт

Така, че моят избор и това, което предложих на родственика ми се базираха на това.

За тези, които имат други критерии, съответно и резултатите и изводите от подобно проучване ще бъдат други - затова дадох връзка в този свой пост - който цитирам, към една сравнително нова статия (от ноември 2020г.) за най-добър хостинг доставчик. Така, че хората с други критерии - ще намерят полезни неща в нея!

На които ще им е интересно: родственикът ми избра доставчик, но ме помоли да не го пиша тук, за да не правим реклама. Така че, понеже го уважавам много - ще се съобразя с неговото желание.
PMEmail Poster
Бай Аз
Публикувано на: 24-02-2021, 00:05
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Пропуснах да спомена: пуснах нова тема, която всъщност е като продължение, или по-скоро като следващ етап на тази.

Идеята ми е в нея да се обсъдят първите стъпки след качването на нов сайт в интернет - примерно: трябва ли (и как) да се оптимизира сайта, а също така да се обсъдят и последните стъпки преди качването на сайта на хостинга.

Темата се казва: Качване на нов сайт в интернет - и после какво?

Намира се в раздела за Web дизайн. Ето и връзка към нея:
Качване на нов сайт в интернет - и после какво?

Ще се радвам, ако повече хора се присъединят към дискусията в нея! icon_smile.gif

Желая ви всичко най-добро!

PMEmail Poster
2 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента: Бай Аз

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0