BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skype проблем, не мога да пиша на един човек..., ... както и той на мен.
iDesign-er
Публикувано на: 20-02-2009, 11:46
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

От известно време забелязах, че един от хората в контакт листа ми в Скайп не може да ми пише, нито аз на него. Никой никого не е блокирал, не са правени никакви промени, преинсталации или каквото и да е. Преди си пишехме през ден без проблем, а сега от около два дни, а може и да е седмица, никой от нас не може да изпрати съобщение на другия - само изписва "неизпратени съобщения" или както беше там.

Още по-странното е, че в същите тези дни си пиша с други хора от различни краища на България без проблеми... Той също си пише с други хора без проблеми.

Имам втори Скайп, стартирах го паралелно и казах да човека, който не може да ми пише, да пробва на другия. Същата работа! Изобщо не получавам съобщенията - все едно никой не ми пише.

Преди малко деинсталирах стария Скайп и инсталирах току-що изтеглен от сайта им. Май беше грешка, но както и да е. icon_smile.gif Стартирах най-новият, пробвам да пиша - същата работа. Не изпраща съобщенията към този човек.

Как мислите, на какво може да се дължи? Ползвам рутер за разпределение на интернет вкъщи, дори пренасочих портовете, които ползва Скайп, за да се ускори файловия трансфер и всичко беше песен - никога не съм имал проблеми.

Това мнение е било редактирано от iDesign-er на 20-02-2009, 11:48
PM
tzenito
Публикувано на: 20-02-2009, 11:52
Quote Post

Име: Цветан Игнатов
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

хм странна робота подобен проблем имах но си го обяснявам че сме били в локална и затова но при нас беше забавяне при първо съобщение /20мин примерно / и след това нямаше проблем , да нети е се е лепнал някой от тия вируси и да пробва през месинджър нещо да прави и антивируса ти /му/ да ги лови .
PMEmail PosterUsers Website
ici
Публикувано на: 20-02-2009, 11:56
Quote Post

Group Icon
Име: Луминантен Рептилоид
Група: VIP

QUOTE (iDesign-er @ 20-02-2009, 11:46)
... дори пренасочих портовете, които ползва Скайп, за да се ускори файловия трансфер ...

Не знам за проблема ти, може би да го блокираш после да го махнеш ще ти помогне, но това със ускоряването на файловият транфер ще ускори и фаловият трансфер на целият китайски народ, ако не забраниш на скайпа да стане "supernode"!!!

https://www.cs.uwaterloo.ca/twiki/view/CF/S...sable_Supernode

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
Stilgar
Публикувано на: 20-02-2009, 12:13
Quote Post

Име:

Ооо Skype ми е любима тема. Та значи първо съобщенията в Skype са пожелателни. Пращаш и евентуално, ако реши, Skype може да го изпрати. Основната цел на Skype не е да можеш да пращаш съобщения (иначе щеше да се полза ICQ), а да може някак си да се рутира нет-а на целия Балкански полуостров през твоя компютър. Все пак трябва да сме солидарни с хората без реални IP-та. Има и емотиконки да си ги гледаш.

Най-ироничното в Skype са така наречените instant messages (преведени МИГНОВЕНО съобщение). Иронично е защото тези съобщения пристигат точно когато си решат. Да не забравяме и колко са забавни груповите чатове когато се пишат съобщения докато част от хората са офлайн. Поради тоталната липса на поддръжка за оффлайн съобщения те пристигат под някакъв странен ред зависещ от това кой кога се е логнал и като се опиташ да проследиш разговора става особено забавно.

Абе изводът е "Не ползвайте Skype".

P.S. Аз като стана много богат ще купя Skype и ще го закрия.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
iDesign-er
Публикувано на: 20-02-2009, 12:15
Quote Post

Group Icon
Име:

ici, благодаря за връзката! Веднага ще го направя.

Иначе, ако се е лепнал вирус, каква е логиката да имам проблем само с един човек? icon_confused.gif Също така съм избрал да не приемам съобщения и каквото и да е друго от потребители извън контакт листа.

Stilgar, много често и аз стигам до твоето заключение! Има едно огромно НО. Аз ползвах ICQ и го предпочитах, докато един красив ден QIP ми заяви, че не може да го ползвам вече за ICQ... Вярно, не съм пробвал за по-нови версии на програмата, но доколкото разбрах проблемът е в самото ICQ. icon_rolleyes.gif

Както и да е, Скайпът не ми е най-любимата програма, но я ползвам паралелно с ICQ и няма как да я отрежа напълно. icon_sad.gif

Това мнение е било редактирано от iDesign-er на 20-02-2009, 12:17
PM
iDesign-er
Публикувано на: 20-02-2009, 12:32
Quote Post

Group Icon
Име:

Ееееееей, да му се не види и скапаната програма! ЧАК СЕГА тръгна! icon_mad.gif Повече от два дни му трябваха, за да започне да изпраща и получава съобщенията. Instant my a*s. icon_evil.gif
PM
myventsi
Публикувано на: 20-02-2009, 12:33
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

...

Това мнение е било редактирано от myventsi на 10-10-2009, 11:09
PMEmail Poster
iDesign-er
Публикувано на: 20-02-2009, 12:43
Quote Post

Group Icon
Име:

Малко е офтопик, но да не правя нова тема. Къде реално се съхранява хисторито в Скайп? Харесвах на ICQ-то, че всичко е на файл при теб. Ако не се бъркам обаче, хисторито на Скайп се съхранява онлайн на техни сървъри?

"Любимата" ми случка е следната. Обсъждаме нещо важно с някой по Скайп (знам, че Скайп и "важно" звучат смешно заедно icon_lol.gif ). Човекът пише от работата си, ползва личния си акаунт в Скайп. По-късно вечерта той се прибира вкъщи и пак си пуска Скайпа. Трябва да видя нещо от разговора ни по-рано през деня и отварям хисторито на разговорите с въпросния човек. О, чудо, там изобщо не присъства разговора, който сме провели днес!? icon_mad.gif Когато човекът се върне на работа на следващия ден, всичко си е там. WTF? icon_eek.gif

Това мнение е било редактирано от iDesign-er на 20-02-2009, 12:46
PM
Stilgar
Публикувано на: 20-02-2009, 12:44
Quote Post

Име:

Е QIP е third party клиент и се дъни от дъжд на вятър когато ICQ направят някаква промяна. Ама поне СЪЩЕСТВУВАТ third party клиенти. То аз не твърдя, че ICQ, Jabber (GTalk?) или Live Messenger са идеални. Просто твърдя, че Skype е най-смотаният възможен. Според мен успехът на Skype се дължи на едно единствено нещо, а именно няма нужда да се обяснява на идиотите какво е реално IP, firewall и защо не могат да пращат файлове. То да си призная и аз редовно пращам файлове по Skype щото нямам нерви да се занимавам.

Също така не съм съгласен, че Skype е скапан софтуер. Той е по-скоро гаден софтуер. Дори бих казал, че е гениален софтуер щото съм убеден, че алгоритъмът дето разпределя nodes е гениален. Обаче възхищението ми е подобно на възхищението от някой вирус. Много идейно направен, ама айде да не е на мойта машина. BTW замисляли ли сте се каква е тази компютърна система наречена Skynet, която завладя света в Терминатор...

Без да се опитвам да ги защитавам смятам, че новият интерфейс е не по-гаден от стария. Просто не сте свикнали. Аз вече спрях да си разделям прозорците и открих, че е по-малко неудобно от преди. Ама гадно си е де...

------------

QUOTE (iDesign-er @ 20-02-2009, 12:43)
Малко е офтопик, но да не правя нова тема. Къде реално се съхранява хисторито в Скайп? Харесвах на ICQ-то, че всичко е на файл при теб. Ако не се бъркам обаче, хисторито на Скайп се съхранява онлайн на техни сървъри?

На компютъра си е в някакъв си там файл с някакъв си негов специфичен формат. Не е криптирано ама трудничко се чете. Чувал съм че може да вземеш файла да го пльоснеш на друг компютър дори с друг account и да го прочетеш като отвориш msg прозорец към съответният luser. Не съм го тествал.

Това мнение е било редактирано от Emu на 20-02-2009, 12:49

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
alcoholov
Публикувано на: 20-02-2009, 13:27
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Stilgar @ 20-02-2009, 12:44)
Чувал съм че може да вземеш файла да го пльоснеш на друг компютър дори с друг account и да го прочетеш като отвориш msg прозорец към съответният luser. Не съм го тествал.

работи icon_wink.gif
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0