| BG Development · За реклама · За контакти |
Помощ Търсене Потребители Календар Правила |
| Здравей! ( Включване | Регистриране ) |
| Страници: (3) [1] 2 3 ( Първото ново мнение ) | ![]() ![]() ![]() |
| Антон Яначков |
Публикувано на: 01-10-2017, 21:26
|
|
Име: Антон Яначков Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 3405 Регистриран на: 27.07.16 |
Линк за сваляне:ИЗТЕГЛИ ОТ ТУК
Това е последната версия на програма за гласово управление на компютъра на Български език. Тя е с отворен код. Всичко се изплълнява, чрез макроси в Excel и всеки може да я променя, надгражда и редактира. Всеки може да прочете сорса и да разбере как работи програмата. ![]() Демонстрационен клип:Кликни ТУК Програмата е Portable и не се инсталира. Изисквания: Инсталиран Chrome; Инсталиран Excel; Инсталиран Firefox; Възможности на програмата: - отваря гласово файлове ( ехе-та, снимки и други типове файлове ), чрез произнасяне на предварително записана в Sheet2 фраза; - отваря гласово папки, чрез произнасяне на предварително записана в Sheet2 фраза; - търси в интернет, чрез ключова дума – КОМПЮТЪР ....; - пейства фрази във всякакви приложени, чрез ключовата дума – НАПИШИ .... - затваря приложения, които са на фокус, чрез ключовата дума – ЗАТВАРЯНЕ или ЗАТВОРИ; - има опция да записва всички фрази в таблицата Sheet3. - има опция за автостартиране заедно с Windows; - има опция за избор на браузер, чрез който да отваря търсенето в интернет, като Chrome е изключен от списъка, защото се ползва за разпознаване на фразите. Тази малка програмка с отворен код е предназначена за феновете на Visual Basic и VBA. Тя дава нагледна представа, колко мощен инструмент може да бъде простия Excel и как с лекота управлява външни чужди приложения. Забавлявайте се! |
| akrachev |
Публикувано на: 02-10-2017, 12:53
|
|
Име: акрачев Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 1216 Регистриран на: 27.11.09 |
Да си се познавал с Никола Жечков ?
-------------------- |
| johnfound |
Публикувано на: 02-10-2017, 13:57
|
![]() Име: Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 8045 Регистриран на: 27.05.04 |
119лв на година е малко скъпо за безплатна програма с отворен код...
Това мнение е било редактирано от johnfound на 02-10-2017, 13:57 -------------------- asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9 |
| bvbfan |
Публикувано на: 02-10-2017, 14:18
|
||||
![]() Име: Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 4169 Регистриран на: 08.12.13 |
Начи за нищо не става. --------------------
|
||||
| SuN |
Публикувано на: 02-10-2017, 14:20
|
|
Име: Група: Администратор Ранг: Почетен член Мнения: 13421 Регистриран на: 27.01.05 |
Аман от тролове! Видеото поне беше интересно, дори и да не съм в целевата група. А за разлика от асм, всичко си изглежда разбираемо - и баба ми би могла да го ползва.
А защо е толкова бавно? Разбрах, че се чака 2-3 секунди пауза за чистене на командата, но защо се чака при правилното разпознаване? -------------------- Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти. |
| thrawn |
Публикувано на: 02-10-2017, 14:46
|
![]() Име: Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 3825 Регистриран на: 17.01.17 |
Как защо се чака - макраос в ексел изпраща данни към скрипт в chrome които ги праща на гого. Гого връща стринг, той отива в ексел там се търси команда която отговаря на съответния ключ и после командата се подава в шелът който я изпълнява...
|
| ici |
Публикувано на: 02-10-2017, 15:41
|
||
![]() Име: Ивайло Илчев Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 19033 Регистриран на: 06.06.04 |
Два часа, Хром спич то текст. Нещо си говорят шест човека.
-------------------- Facebook is a bit like checking your underwear after a fart.
Most likely there's nothing new and if there is it's probably shit. |
||
| PxL |
Публикувано на: 03-10-2017, 07:47
|
||||
![]() Име: Димитър Т. Димитров Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 3625 Регистриран на: 26.04.05 |
Хахахаха -------------------- void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
|
||||
| ici |
Публикувано на: 03-10-2017, 09:52
|
![]() Име: Ивайло Илчев Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 19033 Регистриран на: 06.06.04 |
Между другото си говорихме за миграцията от CVS към GIT и някакви други подобни глупости, може би малко за verilog. Никой никаква Силистра не е споменавал. Гривна - някой евентуално може да го е споменал защото миналата седмица бяхме в Украйна. Всичко е пълни глупости.
-------------------- Facebook is a bit like checking your underwear after a fart.
Most likely there's nothing new and if there is it's probably shit. |
| wqw |
Публикувано на: 04-10-2017, 21:06
|
||
![]() Име: Владимир Висулчев Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 6378 Регистриран на: 10.06.04 |
-------------------- |
||
Страници: (3) [1] 2 3 |
![]() ![]() ![]() |