BG Development

Страници: (7) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Как да спасим децата при Локдаун, Трябва да се усъвършенства електронната
Антон Яначков
Публикувано на: 26-11-2020, 12:17
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Вчера един мой приятел учител по математика ми показа платформата ( електронната дъска), на която се мъчи да преподава математика дистанционно. Лично аз бях потресен от видяното. Той се мъчи да пише формули с мишката подобно на рисуването с молив в Paint. Държиш натиснат левия бутон на мишката и я движиш, за да напишеш една буква или цифра. Получава се ужасно грозно, страшно бавно и в крайна сметка абсолютно неразбрано. Предложих му да ползва електронна писалка и тъчпада на служебния учителски лаптоп, но се оказа, че и това е гадно, защото трябва непрекъснато на натискаш бутона до като пишеш и да го пускаш, когато искаш да се преместиш за писане на нова буква или цифра. Тоест за да напишеш само един плюс трябва поне 3 пъти да натиснеш и пуснеш бутона.
Призива ми е към всички мозъци в този форум, които все още не са излетяли в облаците от величие, дайте акъл, съвет или идея как да се облекчи, ускори и подобри писането по тази по-осакатена и от Painta електронна дъска. Там има опция за вмъкване на текстово поле в което може да се пише с клавиатура, но то не е дори RichTextBox и с него никаква задача не можеш да напишеш. Това, което на мен ми хрумва на първо време е да се стартира някакво допълнително ехе, което да симулира действията по изписване на цифри или букви, като примерно учителя натиска бутона 1 на клавиатурата, програмката натиска софтуерно левия бутон в долно положение, движи мишката по траекторията за изписване на 1 и когато стигне крайната точка вдига левия бутон на мишката. Отделно следи състоянието на бутона Caps Lock и пише малки или големи букви и цифри. Така един математичен знак, като + или = ще се изписват красиво и разбираемо за мили секунди върху тази дъска, а не грозно и бавно с маса движения на ръката на учителя. Тази идея ми се струва относително проста и лесно изпълнима, но е добре да се чуят всякакви мнения и идеи и хрумвания, защото Ковид няма да си отиде след месец време, доказно е, че му трябват 3 години и половина без всякакви ограничения и мерки. Дайте да спасим децата от умствено изоставане, до като все още не е късно. Напънете си мозъците и дайте по една идея, а още по-добре по една програма. За пари не питайте - няма.
PMEmail PosterUsers Website
DarkOne
Публикувано на: 26-11-2020, 13:18
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

Устройството, което търсиш, преди се наричаше таблет, а сега се нарича графичен таблет. https://www.emag.bg/grafichni-tableti/

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
miron
Публикувано на: 26-11-2020, 13:29
Quote Post

Име: Мирослав Николов
Ранг: Старо куче

Microsoft се рекламират че в OneNote било много лесно да се въвеждат математически формули. Даже можело да ги смята.
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 26-11-2020, 13:30
Quote Post

QUOTE (DarkOne @ 26-11-2020, 13:18)
Устройството, което търсиш, преди се наричаше таблет, а сега се нарича графичен таблет. https://www.emag.bg/grafichni-tableti/

Прекрасно, само където на учителите са раздадени лаптопи. Единици са онези учители, които ще си бръкнат в джоба, за да си купят сгода, която ще им облекчи живота ( съответно и на децата ). Тази идея работи на ниво Министерството на образованието и не работи на ниво беден учител, който издържа семейство с учителска заплата. Друга идея, която няма да струва пари, защото пари няма.
akrachev
Публикувано на: 26-11-2020, 14:29
Quote Post

Име: акрачев

Тук трябва Дон Реба с графично програмиране.

--------------------
Lachezar
  Публикувано на: 26-11-2020, 14:47
Quote Post

Име: Лъчезар Добрев

Примерно Libre Office Math?

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
И'м ватцхинг ъоу...
PMUsers Website
DarkOne
Публикувано на: 26-11-2020, 15:26
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков

Редакторът на формули на Word е много по-лесен и е изцяло визуален. За подготвяне на материали е супер, за писане на момента тези редактори са малко бавни.

А що се отнася до бедните учители, аз имам контакт с доста преподаватели и много от тях си купиха такави таблети още март-април. Сега вече ги има и на ниво учебно заведение, купуват се по няколко бройки за скъперниците, които въпреки че сега няма да дадат 50 лв. за карта за градски транспорт, не искат да ги дадат и за таблет, който им трябва за да си вършат работата icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 26-11-2020, 15:27

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
SuN
Публикувано на: 26-11-2020, 15:33
Quote Post

Group Icon
Име:

Една страшна идея: Да се снимат вкъщи как пишат на дъска. Така веднъж направен материала може да се възпроизвежда безброй пъти. Като бонус ще им остане време да се занимават с учениците и все пак да ги научат на нещо, а не само да преподават.

П. П.
Ето примерна идея: https://www.mathplanet.com/education/pre-al...oordinate-plane

П. П. 2
Ето втора примерна идея с лист хартия и камера: https://www.youtube.com/watch?v=CiMaWbz_6E8. Може да се пише върху листа и да се махат ръцете от време на време за да се види цялата страница.

Това мнение е било редактирано от SuN на 26-11-2020, 15:54

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Pascal
Публикувано на: 26-11-2020, 17:54
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Проблемът с образованието е много тежък. Техническата му страна не е дори толкова съществена. Много по-трудно е да се предотвратяват измами, преписване и пр. Ученето от къщи не работи. Отделен проблем е, че децата имат нужда от социални контакти, ритане на топка, което отдавна е отстъпило на компютърни игри и SMS-и. Трагедия е това...
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 26-11-2020, 18:24
Quote Post

QUOTE (Lachezar @ 26-11-2020, 14:47)
Примерно Libre Office Math?

Красиво, но изисква подготовка!
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0