BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Платен stack overflow.
code2
Публикувано на: 21-04-2021, 18:15
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Имам една интересна семпла идея, реализацията на която дори може да се заформи като проект в този форум тук примерно в раздел "Проекти".

Идеята е в това, че съвременните open source продукти са толкова обемисти, че човек се загубва в тях. За да направи и най-малката промяна трябва да се ориентира буквално с дни. Да, когато вече е "вътре" както се казва вече говорим за едно съвсем различно състояние, но както споменах то се постига трудно.

Ето защото имам идея за проект в който програмисти да питат вече запознати с дадени open-source продукти програмисти за мястото на конкретни места в кода на даден продукт. При това идеята е нещата да се подплатят с финансов стимул, макар и да говорим за сравнително символични суми (5 - 10 - 15). То и работата не е никак много да кажеш конкретно място в сорса - не е като да го мислиш или пишеш.

Този проект за който говоря може да е реализиран напълно семпло - дори отначало може да е без дизайн на практика. Така или иначе привлекателното в идеята са предлаганите суми, които както казах са малки, но при много отговори все нещо се събира...
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 22-04-2021, 09:55
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Това което предлагаш си има термин - консултации icon_smile.gif

Какъв е смисъла да питам за конкретно място в кода?
Ако трябва да правя промени, то дори и да ми го кажеш, пак може да се счупи нещо.
Ако трябва да се променя кода, по-лесно е да платиш да ти го променят. За тази пък цел има куп фрилансерски сайтове.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
code2
Публикувано на: 22-04-2021, 17:43
Quote Post

Име:

QUOTE (dvader @ 22-04-2021, 09:55)
Това което предлагаш си има термин - консултации icon_smile.gif

Какъв е смисъла да питам за конкретно място в кода?
Ако трябва да правя промени, то дори и да ми го кажеш, пак може да се счупи нещо.
Ако трябва да се променя кода, по-лесно е да платиш да ти го променят. За тази пък цел има куп фрилансерски сайтове.

То нещо винаги може да се счупи и тогава като зададеш правилно въпроса пак може да получиш правилна консултация.

Не винаги можеш да поръчаш промяната, защото често такава се прави в движение според нуждите на човека!!! Как ти звучи - искам нещо, ама да работи, че да ми харесва... Никой няма да разбере и приеме подобна поръчка.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 22-04-2021, 18:00
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (code2 @ 21-04-2021, 18:15)
Идеята е в това, че съвременните open source продукти са толкова обемисти, че човек се загубва в тях. За да направи и най-малката промяна трябва да се ориентира буквално с дни. Да, когато вече е "вътре" както се казва вече говорим за едно съвсем различно състояние, но както споменах то се постига трудно.

А дали е така? Моите наблюдения показват, че при опит да промениш функционалност или най-вече да добавиш нова такава, на голяма и сложна собствена програма, много често три дена са малко. Обърни внимание, че говоря за собствена програма, където всяки ред е единствено и само твое творение. Като това е в сила и за недовършена програма над която работиш сам от няколко месеца. Имам един колега, който ползва някои мои програми, макроси и други глезотии, които съм писал конкретно за него и той много обича да си измисля допълните функционалности, които програмата би могла да прави. Когато аз започвам да се измъквам от реализацията на новите му хрумвания, той използва приказки от сорта:
- Е какво толкова сложно има, ще добавиш два, три IF-а, един два модула и за час, максимум два си готов?

Да ама не, защото пипането по готова функционалност, най-често сбръчква друга такава. И пак казвам, че иде реч за собствена програма, а не чужда.
Може би има вариант, ако един човек цял живот се занимава само и единствено с една програма. Тогава той действително ще я познава до съвършенство и твоята идея би сработила.
Често изглежда по-лесно да напишеш изцяло нова програма, отколкото да усъвършенстваш стара, добавяйки и нова функционалност. Казвам изглежда, защото създава такова усещане, но определено това не е вярно. Говоря за големи програми.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 23-04-2021, 13:37
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 22-04-2021, 20:18
Quote Post

Име:

Яначков прав си по принцип, но понякога се оказва, че няма никакъв проблем като добавяш своя функционалност да оплескаш туй-онуй. Както се казва докато нещата се нагодят, то няма проблем да бъдат хванати нещата с тиксо както се казва.
PMEmail Poster
Bender++
Публикувано на: 28-04-2021, 19:50
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

@Цоде2: Такова място вече има - обикновено популярните FOSS проекти си имат мейлинг листи където се питат тези въпроси. Други пък си имат discord/zulip.
PMEmail Poster
PxL
Публикувано на: 29-04-2021, 01:23
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров
Група: VIP

Не е лоша идеята, естествено ще трябва работа, за да се постигне, но определено не съм чувал за подобна уеб платформа, може да се окаже доста печелившо. До колкото съм работил по open source проекти комуникацията основно е в irc/discord, така че има хляб в тая идея според мен.

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0