BG Development

Страници: (6) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сборник за интернет програмиране, Представяне на сборник за програмиране
Антон Яначков
Публикувано на: 29-07-2018, 02:41
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Моите знания в областта на интернет програмирането са ограничени, но ако са събрани на едно място биха били полезни както на мен так и на други. В момента съм качил няколко десетки примера с Javascript и JavaQuery на този адрес:

http://is.bivaood.com/indexhtml.php

Подготвените примери са от различни неща, които съм правил до момента, което означава, че най-вероятно и в бъдеще биха ми били полезни. Дяловете за PHP и MYSQL за момента са празни и предстои да си играя в бъдещето с тях. Редакторът в който се визуализират примерите съм го създал така, че като се пише в лявата половина на екрана резултатът веднага да се изобразява в дясната половина, което е доста удобно за учебни цели.

Сборникът не преследва комерсиални цели, замислен е като безплатен и ще си остане такъв.

Бих искал да чуя вашите мнения за моментното състояние.
PMEmail PosterUsers Website
johnfound
Публикувано на: 29-07-2018, 06:11
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Не е javaQuery, а jQuery.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
Golden Gega
Публикувано на: 29-07-2018, 07:07
Quote Post

Име:

Антоне, Антоне... прост ще си останеш мойто момче. Това дето си сътворил е доста лошо копие на JSFiddle (http://jsfiddle.net/hdsgr1pd/ например). Само да те светна (щото ти не обичаш да четеш, или ако го правиш - правиш го изключително некадърно) че jsfiddle е стандарт в илюстрирането на code snippets за javascript и твоя опит е като да си сложиш тетрадката по правопис от 4-ти клас в Народната библиотека като учебник. Няма лошо, всички се учим, ама поне да беше позавършил нещата преди да ги подписваш. Така лъсваш като един изключително неграмотен, но нагъл селтак. И тъп, да добавя, че май изпуснах.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 29-07-2018, 07:51
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (Golden Gega @ 29-07-2018, 08:07)
Само да те светна (щото ти не обичаш да четеш, или ако го правиш - правиш го изключително некадърно) че jsfiddle е стандарт в илюстрирането на code snippets за javascript и твоя опит е като да си сложиш тетрадката по правопис от 4-ти клас в Народната библиотека като учебник.

Викаш, време е да закрием всички сайтове и да останат само facebook, stackoverflow, google и предложи кои три още?

Интернет и уеб не са народната библиотека. Тука всеки има правото да си оставя каквото си иска и да го споделя с другите. Ако не ти харесва не ходи.

--------------------
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
Golden Gega
Публикувано на: 29-07-2018, 09:10
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 29-07-2018, 07:51)
QUOTE (Golden Gega @ 29-07-2018, 08:07)
Само да те светна (щото ти не обичаш да четеш, или ако го правиш - правиш го изключително некадърно) че jsfiddle е стандарт в илюстрирането на code snippets за javascript и твоя опит е като да си сложиш тетрадката по правопис от 4-ти клас в Народната библиотека като учебник.

Викаш, време е да закрием всички сайтове и да останат само facebook, stackoverflow, google и предложи кои три още?

Интернет и уеб не са народната библиотека. Тука всеки има правото да си оставя каквото си иска и да го споделя с другите. Ако не ти харесва не ходи.

Не бе Джонка. Аз викам всеки тъпанар да прави ръководства и да ги ръга в нета. Даже като се размисля ми хрумват няколко много добри идеи:
1) Напиши статия или поне сложи линк на видно място от твоя сайт към това ръководство. Хубаво е да се подкрепяме, нали така? Ако те мързи да пишеш резюме, аз ще ти го напиша, при това обещавам да е изключително възхваляващо.
2) Дай на дъщеря си да учи javascript от тоя сайт, и въобще й го посочи като пример за сайт и за това какво може да постигне всеки ентусиазиран тъп..., т.е. програмист. Е, не е най-доброто, наистина, ама нета не е само msdn и стака, нали така? Редно е да подкрепяме многообразието, и то с дела, не с думи.
3) Да кажем на Антон да напише сайт-ръководство за писане на асемблер, ама да е в същия професионален стил. Хем ще израсне като истински програмист, хем и ти малко ще разнообразиш интернет представянето си.
4) Ще съберем пари за един як домейн, да кажем bulgarian-js-masterpieces.bg, ще накупим яко реклами в Гугъл, ще набутаме вътре Антоновото произведение и ще се подпишем отдолу че подкрепяме разнообразието в нета. Даже и шарено знаме ще сложим, да се види че може да сме различни, ама се подкрепяме.
И накрая да ти посоча една очевидна истина - това е тема в която АВТОРА иска мнения за лайното дето е изс..., опа, сътворил. Някак си не върви да забраняваш на другите да си дават мнението в свободния нет, нали така? Даже моето мнение е 10 пъти по-стойностно от твоето - ти си посочил една грешна дефиниция, аз съм посочил цял сайт-образец, остойностил съм Антоновия труд и прочее. И все пак аз съм дълбоко наскърбен, такъв борец за свобода и отвореност да ми забранява да си давам свободно мнението и да сърфирам свободно, тц-тц-тц. Не го очаквах точно от теб, да знаеш. Някак ми се поразклащат основни морални устои...
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 29-07-2018, 09:26
Quote Post

Group Icon
Име:

Golden Gega, първо на първо, ти главно споделяш мнението си за автора, а не за произведението му. Което в интернетите се смята за проява на много лош вкус и признак, че нямаш аргументи да критикуваш произведението.

Второ, където изразяваш мнението за произведението, главно твърдиш, че то въобще не трябва да се публикува в Интернет, което няма как да е вярно. Всичко може и трябва да се публикува в Интернет. Качеството няма нищо общо. Иначе следвайки твоята логика, в Интернет ще останат двайсет сайта.

Трето, сам не приемаш да ти казват какво да правиш, но това не ти попречи да напишеш дълъг списък с указания какво да правя аз.

--------------------
thrawn
Публикувано на: 29-07-2018, 09:45
Quote Post

Име:

Произведението е под всякаква критика. Откакто се появи Антончо, постоянно демонстрира фрапиращо непознаване на html. Погледни кода на страницата и ще видиш за какво говоря.

Ако оставим на страна самия код, то поне демонстрираните примери (които са по 5-6 реда максиму) би следвало да са без грешки, щото все пак, на тях се акцентира. Да ама не. Веднага се набива на очи това, че за id-та се ползват числа например.

Или казано просто - нещата на Антончо работят на късмет, въпреки мацаницата която сътворява. Подобни "уроци" само вредят на хората които решат да ги ползват.

Са си представи какво би станало, ако по същия начин реализира секциите php и mysql.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 29-07-2018, 09:46
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 29-07-2018, 10:05
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Заглавието или съдържанието на точка 5 е сбъркано: кръстено е цикъл "do while", а вътре само "while" цикъл е показан.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 29-07-2018, 10:27
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 29-07-2018, 09:26)
Golden Gega, първо на първо, ти главно споделяш мнението си за автора, а не за произведението му. Което в интернетите се смята за проява на много лош вкус и признак, че нямаш аргументи да критикуваш произведението.

Второ, където изразяваш мнението за произведението, главно твърдиш, че то въобще не трябва да се публикува в Интернет, което няма как да е вярно. Всичко може и трябва да се публикува в Интернет. Качеството няма нищо общо. Иначе следвайки твоята логика, в Интернет ще останат двайсет сайта.

Трето, сам не приемаш да ти казват какво да правиш, но това не ти попречи да напишеш дълъг списък с указания какво да правя аз.

Джонка, недей да лъжеш толкова нагло icon_cool.gif
Първо, внушението да се закриват сайтове го правиш ти. Аз предложих просто Антончо (а и всеки друг) да положи малко усилия, преди да подписва произведенията си и да ги качва.
За произведението съм се ограничил умишлено - то ако почнеш да го критикуваш ще ти трябва бая време, дори само да маркираш всички тъпотии там.
За второто - аз ти предложих ако не се лъжа именно да разширим съдържанието в нета. Ти тактично го пропусна icon_razz.gif
"сам не приемаш да ти казват какво да правиш" - ами аз възприех другия ти съвет - "Тука всеки има правото да си оставя каквото си иска и да го споделя с другите". Хем следвам съвета ти, хем ме критикуваш. Усещам сериозна липса на логика.
Сега, да те светна за едно нещо. Представи си че Антончо вземе да преведе произведението си, успешно го популяризира и остави впечатление че това е нивото на уеб програмистите в България. Достатъчно е дори да остави впечатление в 20-30 начинаещи български програмисти, че така се правят нещата и че всеки трябва да ръга всичко в нета, независимо колко е тъпо. Това между другото е основната идея на социалните мрежи - не знаех че си такъв запален почитател на Фейса и БГМама. Там концепцията е да публикуваш преди да мислиш и без да си даваш сметка това смислено ли е или не. Ето това насърчаваш ти, Джонка - нека да са глупости, ма да са повече. Възхитен съм от начина ти на мислене, спор няма.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 29-07-2018, 11:08
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

Хубаво е, че освен очакваните истерии от някой мои изтъкнати почитатели, виждам и градивна критика. Точно тя ме интересува, защото само от нея има полза, както за мен така и за онези, които ще се възползват в бъдеще. Аз не се срамувам от труда си, защото тези примери са взети от нета. Аз само съм подбрал онези, които са ми влизали в работа през годините. Тоест това са примери ветерани, което ги прави ценни в моите очи.
А по отношение на това колко зле е направена страницата и как работела на магия, ще кажа, че всеки прави това, което може. Но и зле направената страница е по-добра от лисващата. Бих се радвал да видя подобни свободни българскки сборници и от майстори. В нета има всичко, но аз искам само минимума, който ще ми позволи да решавам всякакви проблеми. Тук дори един мои почитател предложи да се съберат мозъците, да си купят домейн и да действат, като един. Прекрасно предложение, остава само да се реализира.
Изчезвам на място, където няма интернет, но като се върна ще коментирам всяка градивна критика, една по-една.
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0