BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Runtime Error 9 в Excel на някои компютри
MeXaHuK
Публикувано на: 05-06-2019, 10:14
Quote Post

Име: Симеон Младенов
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Благодаря на всички за помоща, днес набързо с find and replace смених кирилските имена с такива на латиница и поне при единия от проблемните потребители проблемът се реши. Явно все пак това е причината, и нищо чудно да е от регионалните настройки. Сега пък друг ми се оплаква, че нито един бутон не работел, дори не може да се натисне. Но пък като се има впредвид факта, че 2 минути не може да ми каже Excel-а му на български или английски е, кой знае какъв всъщност е проблема. Поне ActiveX настройките му твърди, че са както трябва. Просто не знам как ми мина през ума, че тия Excel-ски таблици може да се ползват от хора извън офиса icon_smile.gif
PMEmail PosterICQ
Антон Яначков
Публикувано на: 05-06-2019, 13:31
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (MeXaHuK @ 05-06-2019, 10:14)
Благодаря на всички за помоща, днес набързо с find and replace смених кирилските имена с такива на латиница и поне при единия от проблемните потребители проблемът се реши. Явно все пак това е причината, и нищо чудно да е от регионалните настройки.

Това е абсурдно. Смени си регионалните настройки на твоя компютър на английйски и стартирай програмата с имената на Кирилица. Така сам ще се убедиш, че това не може да брейкне програмата.
PMEmail PosterUsers Website
MeXaHuK
Публикувано на: 05-06-2019, 13:37
Quote Post

Знам, че е абсурдно, но още по-абсурдното е, че както уж всичко беше наред в един момент пък се появявала нова грешка този път 424 icon_smile.gif
Излишно е да казвам, е се случва точно при най-големите ламери.
PMEmail PosterICQ
thrawn
Публикувано на: 05-06-2019, 13:42
Quote Post

Име:

Проблемът не е в опеарторите а в скопения език и архитектура която си избрал.
Вместо да губиш нерви и време в кърпене на пробито корито си сетъпни всичко на чисто, без да се вкарваш в подобни приключения.
PMEmail Poster
MeXaHuK
Публикувано на: 05-06-2019, 13:51
Quote Post

Първо съм любител програмист, второ не ми плащат за това, за да правя всичко от нулата. Просто Excel-а ми върши прекрасна работа за целта и малкото код е просто за да се улесни работата. При условие, че 90% от хората нямат проблем е ясно защо при другите не работи.
PMEmail PosterICQ
thrawn
Публикувано на: 05-06-2019, 13:59
Quote Post

Име:

В такъв случай се бие един етикет, че "приложението" работи на ексел ХХХХ (демек, посочваш си машината на която е разработено) и оставяш хората с проблеми да се спасяват по еденично.
Това ковто правиш в момента се нарича поддръжка. Потребителите или си плащат АБОНАМЕТ за да им се занимаваш с драмите или си плащат "на посещение".
Дават ти отдалечен достъп до машната и ти гледаш какво и защо гърми там.

Друго решение няма. С налучкване и гадаене няма как да познаеш какво не е на ред, така че, само си губиш времето и нервите в борба с вятърна мелница.
PMEmail Poster
MeXaHuK
Публикувано на: 05-06-2019, 14:16
Quote Post

Съгласен съм с теб, но все още са ми останали малко нерви и затова се занимавам.
Между другото и новия проблем се оказа заради кирилицата, кой знае защо съм съм дал име на един Label на кирилица и това се оказа проблемния object предизвикващ грешка 424.
PMEmail PosterICQ
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0