BG Development

Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> http въпросче
stewie
Публикувано на: 15-04-2018, 20:51
Quote Post

Име:
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

QUOTE (roncho @ 15-04-2018, 20:28)
http://roncho.net/the_ten_rules.htm

9. Предпочитай своите решения.

Много войни в бизнеса са почнали така icon_smile.gif Предпочитам моите решения, колегите и те предпочитат тяхните, накрая излизаме с общо, а то става на шефа решението.
PM
Gamma Goblin
Публикувано на: 15-04-2018, 20:59
Quote Post

Име: Джава
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Струва ми се че повечето програмисти нямат свои решения. Като гледам ако не намерят библиотека дето да им бърше гъза ще си ходят насрани icon_sad.gif

--------------------
Напред! Живота е сраженье!
Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение!
Ако ще паднеш, прав падни!
---
Axis of faith; Raw, and untamed in spirit
To do and undo...
We chew this world; And Spit it out
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 15-04-2018, 21:01
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

QUOTE (Gamma Goblin @ 15-04-2018, 21:59)
Струва ми се че повечето програмисти нямат свои решения. Като гледам ако не намерят библиотека дето да им бърше гъза ще си ходят насрани icon_sad.gif

Абсолютно си прав, но понякога не може без библиотеки. Ето аз още ходя насран от това - http://www.antlr.org/, като тръгнахме да си пишем собствен език за репорти.
PM
roncho
Публикувано на: 15-04-2018, 21:07
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Старо куче

Доколкото следя еволюцията на браузърите, съм виждал браузър да зависне заради неопределен размер или край на файла. Ако няма никакви указания и сървърът затвори връзката, има вероятност това да се изтълкува като прекъснат пренос. Моят сървър не допуска тази възможност, но може да има и други версии на поведение.

Това мнение е било редактирано от roncho на 15-04-2018, 21:07

--------------------
PMUsers Website
Lachezar
Публикувано на: 16-04-2018, 11:03
Quote Post

Име: Лъчезар Добрев
Група: Потребител

QUOTE (johnfound @ 15-04-2018, 20:42)
QUOTE (roncho @ 15-04-2018, 21:16)
Ако няма content-length, по традиция е прав човека от по-горе, който каза, че два пъти #13#10 е знак за край. Някой може да си позволи Ctrl-z като завършващ символ, но това ми изглежда малко екзотично. Тези случаи са допустими при текстово съдържание.
Понякога се налага "multipart form data" формат, който обаче е малко по-сложен за тълкуване, защото е разделен на части и като правило в насочен от клиента към сървъра.

Тялото на HTTP отговор изобщо не е задължително да е ASCII текст. Тоест завършване с някакъв (какъвто и да е) маркер е невъзможно по принцип, тъй като в бинарни данни (примерно картинка) този маркер може да се среща и естествено. Сигналът за завършване на HTTP отговор, който няма "content-length" е дисконектване на сокета, който се използва за връзка.

Не си напълно прав!
Има една допълнителна заглавка, която контролира това поведение: Connection: [close|keep-alive]
https://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_persistent_connection

Протокол версия 1.1 предполага, че връзката се очаква да се запази, за да може да се използва за следваща заявка.
Това води до значително увеличение на производителността на бързите заявки, които са покрити с SSL.
Може и да не е задължителен за 1.0, но за 1.1 трябва или Content-Length: >0 или Transfer-Encoding: chunked или Connection: close, като последното не се препоръчва.

Това мнение е било редактирано от Lachezar на 16-04-2018, 11:03

--------------------
И'м ватцхинг ъоу...
PMUsers Website
johnfound
Публикувано на: 17-04-2018, 00:20
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Lachezar @ 16-04-2018, 12:03)
Не си напълно прав!

Аз коментирах само липсата на "content-length", че е напълно допустима в http и че аз лично постоянно работя с такива заявки при SSE. Сигурно има начин да се покаже края на стрийма, без ба затваряш връзката, но аз не знам как се прави. Лично аз, когато пиша от към бакенда с безкраен поток (говоря за сървър-пуш през SSE, на разни данни), просто изпращам данните дотогава, докато от браузъра не затворят връзката. Досега просто не ми се е налагало да използвам завършване на потока по някакво друго условие.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0