BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Помощ за семпла 2d игра с Python и Pygame - Плащам
Mario2020
Публикувано на: 16-03-2021, 19:01
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,
Търся човек да ми напише една малка игра на Python и Pygame. Играта е нещо подобно на змията. Заплащам за услугата
PMEmail Poster
Mario2020
Публикувано на: 22-03-2021, 13:43
Quote Post

Име:

Играта е много елементарна. Плащам 200лв
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 22-03-2021, 16:56
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (Mario2020 @ 22-03-2021, 13:43)
Играта е много елементарна. Плащам 200лв

Набутваш се здраво с тази баснословна сума от 200 лв. Такова задание не става даже и за студентска курсова задача. Ама знае ли човек какво се случва в съвременното пандемично online образование. Куца ти маркетинга. Ако беше написал, че търсиш някой, който да напише една много сложна игра ( подобна на змията ), за която си готов да заплатиш 3 цифрена сума пари до сега да са ти се обадили маса хора. Българите не се мотивират с изрази - а бе това е много лесно и всеки може да го направи, а с фрази - това е трудно, сложно и май никой не може да го направи. Ти ще се мотивираш ли да седнеш сам да си я напишеш играта, ако ти обясня с три изречения, каква проста логика трябва да се следва? Няма да седнеш, въпреки че точно на теб ти трябва, а не на някой друг. Елементарното не привлича, защото си е просто губене на време и всеки знае, че срещу нищо, няма как да получи много нещо.
PMEmail PosterUsers Website
Mario2020
Публикувано на: 23-03-2021, 14:57
Quote Post

Име:

Ти да не си говорител на Python обществото за България. Всички ли познаваш, че знаеш кой от какво се мотивирал.
Като отидеш на работа и шефа ти каже направи това елементарно нещо и ти какво казваш: "Ням да го направя шефе защото е елементарно".
А за сумата, че била голяма. Какъв е проблема. Аз плащам. Като си подценяваш труда и заплатите в индустрията...
Намерих помощ вече за задачата. За съжаление трябваше да питам в английски форуми. Защо ли си помислих, че ще получа помощ в български форум не знам.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 23-03-2021, 21:07
Quote Post

QUOTE (Mario2020 @ 23-03-2021, 14:57)
Защо ли си помислих, че ще получа помощ в български форум не знам.

Защото си българин и имаш българско разсъждение и поведение. Когато българинът дава мисли, че много дава, а като взима, мисли че малко му дават. А като не му дават, го е яд на всичко българско.
Mario2020
Публикувано на: 24-03-2021, 02:37
Quote Post

Име:

Значи ти си патагонец, може би, щом всички българи разсъждавали така, а ти видиш ли не си от тях. И всички ли българи разсъждава така според теб като генерализираш. Пак говориш от името на хората. Казах, че в български форум не може да намериш помощ, заради хора като теб. Винаги ще се намери един да ръси мозъци. Темата е моя. Влизаш, четеш и ако можеш помагаш, ако не, не давай акъли. Просто, елементарно и възпитано
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 24-03-2021, 16:29
Quote Post

QUOTE (Mario2020 @ 24-03-2021, 02:37)
Темата е моя. Влизаш, четеш и ако можеш помагаш, ако не, не давай акъли. Просто, елементарно и възпитано

Опитах да ти помогна с акъл, но ти не искаш такъв. Не случайно ти иронизирах сумата, която предлагаш, но ти не успя да схванеш нищо от казаното, а точно обратно, като малко разглезено хлапе започна да тропаш с крак и да си искаш бонбонките. Затова ще ти го обясня като на малко дете, така както съм го обяснявал на синовете ми, когато бяха с детински акъл. Ако искаш нещо, трябва първо да дадеш. Да дадеш Не пари, а достатъчно основание да ти помогнат. Ако не можеш да измислиш убедително основание, едва тогава прибягваш до пари, но количеството на парите трябва да е такова, че да не търпи никакво колебание. Защо твоите 200 лв не сработват, ами защото дневните надниците на тези, които могат да направят тази детинска игра, в пъти превишава 200 лв. Никой от тях не би отделил от ценното си време да се занимава с подобно нещо, за подобни пари. А онези за които 200 лв са сериозни пари, те и да искат да ти помогнат - не могат, защото нямат нито достатъчните знания, нито достатъчния опит, нито самочувствието, че нещо могат.

В този форум обаче има хора, които могат да ти помогнат и без пари, но тях трябва да ги мотивираш, а не да им се подиграваш, че видиш ли ти, богаташчето може да ги купи.
До тук си посочил едно единствено основание, че някой ти е длъжен да ти помогне и то е, че темата си е твоя. Ами като си е само твоя, помогни си сам. А когато дойде реч и за възпитание нещата съвсем загрубяха. Възпитанието и образованието вървявт ръка за ръка. Между другото слагай по една точка за край на изречението, че иначе нещата изглеждат много безнадеждни.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 24-03-2021, 16:30
PxL
Публикувано на: 24-03-2021, 23:53
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров
Група: VIP

QUOTE (Антон Яначков @ 24-03-2021, 17:29)
QUOTE (Mario2020 @ 24-03-2021, 02:37)
Темата е моя. Влизаш, четеш и ако можеш помагаш, ако не, не давай акъли. Просто, елементарно и възпитано

Опитах да ти помогна с акъл, но ти не искаш такъв. Не случайно ти иронизирах сумата, която предлагаш, но ти не успя да схванеш нищо от казаното, а точно обратно, като малко разглезено хлапе започна да тропаш с крак и да си искаш бонбонките. Затова ще ти го обясня като на малко дете, така както съм го обяснявал на синовете ми, когато бяха с детински акъл. Ако искаш нещо, трябва първо да дадеш. Да дадеш Не пари, а достатъчно основание да ти помогнат. Ако не можеш да измислиш убедително основание, едва тогава прибягваш до пари, но количеството на парите трябва да е такова, че да не търпи никакво колебание. Защо твоите 200 лв не сработват, ами защото дневните надниците на тези, които могат да направят тази детинска игра, в пъти превишава 200 лв. Никой от тях не би отделил от ценното си време да се занимава с подобно нещо, за подобни пари. А онези за които 200 лв са сериозни пари, те и да искат да ти помогнат - не могат, защото нямат нито достатъчните знания, нито достатъчния опит, нито самочувствието, че нещо могат.

В този форум обаче има хора, които могат да ти помогнат и без пари, но тях трябва да ги мотивираш, а не да им се подиграваш, че видиш ли ти, богаташчето може да ги купи.
До тук си посочил едно единствено основание, че някой ти е длъжен да ти помогне и то е, че темата си е твоя. Ами като си е само твоя, помогни си сам. А когато дойде реч и за възпитание нещата съвсем загрубяха. Възпитанието и образованието вървявт ръка за ръка. Между другото слагай по една точка за край на изречението, че иначе нещата изглеждат много безнадеждни.

Тонка, разбирам ти гледната точка, но в случая човека е прав... поне е намерил решение. Като не искат да си плащат за глупави занимания, тогава им се караме, няма смисъл тук, очевидно никой не му е помогнал. Аз конкретно не съм пипал Python от поне 2 години(без meme-та тук!), не бих се наел за задачката, кой знае какви по-добри методи има сега...
И заплащането според мен е абсолютно нормално имайки предвид търсенето в момента и времето за заданието.

Това мнение е било редактирано от PxL на 25-03-2021, 00:04

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0