BG Development

Страници: (17) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Коя Линукс дистрибуция, е най-добре откъм киризене?
Rabin
Публикувано на: 01-01-2019, 14:32
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Първо за много години!
На sieg relax4o и thrawn специално пожелавам най-накрая и на тях да се случи нещо хубаво. И да спрат да ми се карат денонощно, че нямам техния възглед към живота като на жертва по default.

Темата е ясна - кое дистро е най-добре. Имам предвид добре от моя гледна точка, не от гледна точка на Корпорацията. Това е противоречиво добре, както е противоречиво от коя страна на кура седиш. Да не ми пуска background процеси на системно ниво както Уй-ндоус, да ми подпалва процесора, и да нямам възможност да ги спирам.
Като казвам подпалва имам предвид прегряване, чисто физическо и буквално. Понякога у собата е жега, и меките като решат да ме сканират и хардуера почва да пищи на умряло. Линукс не ми е правил такива мизерии, просто пояснявам какво съм питал като идея на темата.
Особено ценя мнението на sieg, после да не ме бъзика на тема дистрибуция, щото за съжаление поне за това е прав.

Тъпанарски съвети и станиолени шапки не са ми нужни в темата. Който иска да си показва пишката пред корпоративното чудовище - то си е негова работа. Аз мойта не съм я сякъл у гората, и няма сми да ме убеждавате колко греша за това.

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 01-01-2019, 14:57
Quote Post

Име:

Отговорът не е "това" или "онова" отговорът е "всичко". Като си фанатизиран ще ти излезе след време възможност да напражиш много пари от другата страна на бариерата и ще ги откажеш, защото си minion в чужда война.

Програмистът, който се чувства еднакво комфортно на Уиндоус, Линукс и МакОС има правилният отговор. Фанатикът, няма правилният отговор.

Това мнение е било редактирано от Demigod на 01-01-2019, 15:00

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 01-01-2019, 14:58
Quote Post

Име:

Ами то е очевидно. Специално за хора като теб е създадена Цоник ОС
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 01-01-2019, 15:38
Quote Post

Име:

QUOTE (Demigod @ 01-01-2019, 14:57)
...
Програмистът, който се чувства еднакво комфортно на Уиндоус, Линукс и МакОС има правилният отговор. Фанатикът, няма правилният отговор.

Комфортно ми е на топло у собата, ОС не ме топли.
Не става въпрос за комфорт, а за гарантирания личен живот по Конституция, и правото на лична кореспонденция.
https://encyclopediadramatica.rs/Linux_for_Niggers
За тая дистрибуция си мислех, ама sieg пак ще ме захапе, че имало Убунту вътре. Убунту значи човечност, ама аз вече не ща човечност и не ща някой да мисли за моето добро. Или както имаше един виц - не ми наливай повече от тая ракия, от нея боли гъза!

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 01-01-2019, 15:39
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (Rabin @ 01-01-2019, 14:32)
Първо за много години!
На sieg relax4o и thrawn специално пожелавам най-накрая и на тях да се случи нещо хубаво. И да спрат да ми се карат денонощно, че нямам техния възглед към живота като на жертва по default.

Темата е ясна - кое дистро е най-добре. Имам предвид добре от моя гледна точка, не от гледна точка на Корпорацията. Това е противоречиво добре, както е противоречиво от коя страна на кура седиш. Да не ми пуска background процеси на системно ниво както Уй-ндоус, да ми подпалва процесора, и да нямам възможност да ги спирам.
Като казвам подпалва имам предвид прегряване, чисто физическо и буквално. Понякога у собата е жега, и меките като решат да ме сканират и хардуера почва да пищи на умряло. Линукс не ми е правил такива мизерии, просто пояснявам какво съм питал като идея на темата.
Особено ценя мнението на sieg, после да не ме бъзика на тема дистрибуция, щото за съжаление поне за това е прав.

Тъпанарски съвети и станиолени шапки не са ми нужни в темата. Който иска да си показва пишката пред корпоративното чудовище - то си е негова работа. Аз мойта не съм я сякъл у гората, и няма сми да ме убеждавате колко греша за това.

BSD e решението, например True OS
Това е за НГ подаръка ти...
За протокола, ще кажа, че по-добрият вариант е macOS, но там вече има много за и против, та няма да се бъркам.
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 01-01-2019, 15:48
Quote Post

Име:

За протокола, ще кажа, че по-добрият вариант е macOS, но там вече има много за и против, та няма да се бъркам.
Ябълковите са еталон за следене, бият дори М$. Имам познати в една банка - изрично им е забранено да ползват Вай-фон у вътрешната мрежа на банката. Наскоро дори Меркелица беше от ебаната страна по тоя повод. Изгнилите нямат спирка! Ем си плащаш за хардуер поне четворно на нормалното, ем си го ползват като бащиния. Юникс не е много ОК откъм поддръжка и community, засега не ми се занимава.

--------------------
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 01-01-2019, 15:53
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

QUOTE (sieg @ 01-01-2019, 16:39)
QUOTE (Rabin @ 01-01-2019, 14:32)
Първо за много години!

BSD e решението, например True OS
Това е за НГ подаръка ти...

Меко казано некомпетентно мнение. Вероятно няма да пуска сървър, а ще се занимава с embeded development, доколкото рабирам. Това е най-неподходящият избор в този случай. МАЦ-а пък е още по-неподходящ. Има варианти да подкараш програматори/дебъгери под Дебиан/Убунту/RedHat, част от IDE-тата също работят там. За десктоп интернет и поща от дебиан дистрибуциите лично на мен ми харесва Минт Мате.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
akrachev
Публикувано на: 01-01-2019, 16:01
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 01-01-2019, 16:03
Quote Post

Име:

Изери си някоя от root дистрибуциите а не мазен и преебан дериват. Аз от почти десет години ползвам дебиан и съм доволен. Arch има страхотна документация, но самото дистро не съм го ползвал.

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
PMEmail PosterUsers Website
Rabin
Публикувано на: 01-01-2019, 16:07
Quote Post

Име:

На Дебиан съм бачкал, идваха ми едни едноплаткови от рода на Raspberry с Дебиан. Прекалено спартанско ми идва. Не ми е комфортен.
Ориентирал съм се към Mint, но още събирам инфо. При всички случаи обаче искам хардуерът да работи за мен. Не за някоя гнусна корпоративна зурла.

А да, Убунту 14 има проблем с втори монитор. Не съм задълбавал, ама си е документиран а това ми е важно да работи.

Това мнение е било редактирано от Rabin на 01-01-2019, 16:10

--------------------
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (17) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0