BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Преместване от ФМИ в друг ВУЗ
sergob101a
Публикувано на: 10-03-2022, 20:10
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте и благодаря за приема!

Вероятно вече сте се натъквали на теми за университетите, така че се извинявам ако въпросът ми е описан някъде другаде, просто точно по тази тема не успях да намеря никъде другаде.

Студент съм 3 курс във ФМИ, специалност Софтуерно инженерство, в момента съм прекъснал. Началото на миналата година започнах работа по специалността и съчетаването с университета стана доста трудно, но поносимо. За съжаление останаха няколко изпита, които поради едни или други причини просто няма да мога да взема, освен ако не напусна работа или не се случи някакво чудо. Освен това голяма част от избираемите предмети, които ме вълнуваха и мислих да запиша в бъдеще като бях 1 курс, вече ги няма.

В това отношение се връщам и към въпроса ми - търся университет, който да може да ми даде диплома в сравнително бързи темпове и това да е съчетаемо с работата, като също така ще е добре да могат да ми акредитират изпитите (или поне част от тях разбира се, напълно наясно съм, че програмите не съвпадат напълно). На базата на това, харесал съм си два конкретни ВУЗ-а и респективните специалности:

1) Софтуерно проектиране във ВУТП - ето описанието на специалността, учебния план го има описан тук
2) Информатика към НБУ - ето го описанието
3) Компютърни науки в УниБИТ, но не съм го гледал задълбочено като опция за момента

Като цяло бих се радвал ако имате повече информация за университетите изброени по-горе, дали може да се съчетават с работа, колкото и кофти да звучи лесно ли се взимат изпити (за съжаление се нагледах на разни неща във ВУЗ-а, каквито тематики ме си търся избираеми курсове из онлайн платформите), може ли да се съчетават с работа, до колко биха били склонни на акредитация.

Благодаря предрарително и хубав/а ден/вечер!
PMEmail Poster
Bender++
Публикувано на: 10-03-2022, 21:59
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

не се преебвай, стой си във ФМИ, това е най-доброто. Имам много колеги, които работят фултайм и учат. Просто си взимат отпуска покрай сесиите.

--------------------
Ваксините са лъжа и НЕ работят! Не на ковид фашизма!
Слава на Цар Путин! Долу украинските фашисти!
Слава на героите - Z V
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0