BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Съвет за добър брокер
andrewitzel
Публикувано на: 10-06-2021, 15:35
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте icon_smile.gif
Студент съм в София вече трета година, като заложих на маркетинга, но сега реших да пробвам да се занимавам с инвестиции.
Знам че е трудно, знам че си има и риска, но вече съм решил и мисля сериозно да се започна с това. Отделям доста време, но не се чувствам готов. Наскоро четох това ревю за eToro - https://www.trusted-broker-reviews.com/bg/etoro/, но не знам дали всичко което пишат е вярно. Ако някой може да ми даде мнение за eToro или за някой друг брокер, ще съм му много благодарен.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 10-06-2021, 17:51
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (andrewitzel @ 10-06-2021, 15:35)
Студент съм в София вече трета година, като заложих на маркетинга, но сега реших да пробвам да се занимавам с инвестиции.

Браво! А какво ще инвестираш, може би част от стипендията или от част от парите на мама и тате? Не е ли по-добре в момента да инвестираш в знания и едва след като завършиш и започнеш работа, да се замислиш - къде и как да инвестираш излишните си средства. Дори и да имаш в момента излишни средства пак не е добре, до като си студент, да се занимаваш с подобна дейност. Не е добре за психическото ти развитие. Тази дейност е обсебваща и без значение дали печелиш или губиш, тя ще отнеме твоето внимание, твоите емоции и ще те лиши от пълноценен живот. На твоите години е по-добре е да изхарчиш излишните си пари с гаджето, вместо да ги погребваш в някаква инвестиция. Да пробваш да се занимаваш с инвестиции на тези години, е най-сигурния начин да загубиш отделените за инвестиции пари.
Да, модно е, тежкарско е, но е губещо за млад човек с малко пари. Младият човек има много предимства - ентусиазъм, енергичност, интелигентност, информираност, но му липсва търпение. Изживей поне студенстките си години подобаващо, да се превърнеш в роб на парите можеш винаги.
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 10-06-2021, 19:17
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Яначков обясняваш му, сякаш се мислиш за специалист в инвестирането. Повее от ясно е, че ако тати има много пари, то колкото по-отрано усвои бизнеса на тати, то толкова по-добре. Младите хора имат и млад ум, което също е важно докато се учиш. След това вече нещата някак може да станат на сила и не както трябва.
И между другото ако имаш 100 бона, то да ги похарчиш за гаджето е пълна глупост. За последното харчиш максимум 2-3 и толкова. Просто да даваш повече както се казва е много нездравословно - само курвите се радват на такава щедрост.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 10-06-2021, 23:40
Quote Post

QUOTE (code2 @ 10-06-2021, 19:17)
И между другото ако имаш 100 бона, то да ги похарчиш за гаджето е пълна глупост. За последното харчиш максимум 2-3 и толкова. Просто да даваш повече както се казва е много нездравословно - само курвите се радват на такава щедрост.

Ако имаш 100 бона подарък в 3-ти курс, в 5-ти гарантирано ще си на нула. Подарените пари имат друга стойност. За да се убедиш в това елементарно правило за ценността на парите, подари на сина си или на дъщеря си една сума пари и проследи какво се е случило с тях след две години. Стремежа за бързо и лесно забогатяване, обикновено води до разочарование. Има една много хубава книга, която всеки мераклия за забогатяване трябва да прочете, за да схване основната философия касаеща умножаване на парите. В нея много нагледно се описва на какво богатите учат децата си за парите, а бедните и средната класа — не. Книгата се нарича "Богат татко, беден татко". Ето линк:http://chitanka.info/search?q=%D0%91%D0%BE...%82%D0%BA%D0%BE
Антон Яначков
Публикувано на: 11-06-2021, 00:02
Quote Post

QUOTE (code2 @ 10-06-2021, 19:17)
Младите хора имат и млад ум, което също е важно докато се учиш.

Но младите нямат никакъв опит и за това стават лесна плячка в ръцете на мошеници, които им свалят звезди от небето, убеждавайки ги в тяхната интелигентност и предприемчивост. Усетиш ли, че някой те хвали, вкарвайки те под общ знаменател в някаква категория, можеш да бъдеш сигурен, че вече те работи. За всичко си има време. Ти би ли имал доверие на човек, който твърди, че всеки ученик, който е научил математичната операция намиране на процент, е вече преуспяващ инвеститор, само защото има млад ум?
dvader
Публикувано на: 11-06-2021, 06:13
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Бе какво го дискутирате, според мен това е поредният СЕО оптимизатор, пардон за тавтологията...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
andrewitzel
Публикувано на: 11-06-2021, 14:37
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 10-06-2021, 17:51)
QUOTE (andrewitzel @ 10-06-2021, 15:35)

Браво! А какво ще инвестираш, може би част от стипендията или от част от парите на мама и тате? Не е ли по-добре в момента да инвестираш в знания и едва след като завършиш и започнеш работа, да се замислиш - къде и как да инвестираш излишните си средства. Дори и да имаш в момента излишни средства пак не е добре, до като си студент, да се занимаваш с подобна дейност. Не е добре за психическото ти развитие. Тази дейност е обсебваща и без значение дали печелиш или губиш, тя ще отнеме твоето внимание, твоите емоции и ще те лиши от пълноценен живот. На твоите години е по-добре е да изхарчиш излишните си пари с гаджето, вместо да ги погребваш в някаква инвестиция. Да пробваш да се занимаваш с инвестиции на тези години, е най-сигурния начин да загубиш отделените за инвестиции пари.
Да, модно е, тежкарско е, но е губещо за млад човек с малко пари. Младият човек има много предимства - ентусиазъм, енергичност, интелигентност, информираност, но му липсва търпение. Изживей поне студенстките си години подобаващо, да се превърнеш в роб на парите можеш винаги.

Може и да сте прав, но след като съм попитал, може би имам някакви средства и съм решил да пробвам. За гаджето се намира някой друг лев icon_lol.gif
PMEmail Poster
andrewitzel
Публикувано на: 11-06-2021, 14:41
Quote Post

Име:

QUOTE (dvader @ 11-06-2021, 06:13)
Бе какво го дискутирате, според мен това е поредният СЕО оптимизатор, пардон за тавтологията...

Разкрихте ме, но също програмист и футболен анализатор icon_smile.gif
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 11-06-2021, 19:46
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (andrewitzel @ 11-06-2021, 14:41)
QUOTE (dvader @ 11-06-2021, 06:13)

Разкрихте ме, но също програмист и футболен анализатор icon_smile.gif

Като футболен анализатор дай си прогнозите за резултатите за настоящото европейско първенство.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0