BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Развлечения с джаваскрипт за възрастни, нърдове
Антон Яначков
Публикувано на: 20-02-2019, 19:43
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (ldbl @ 17-02-2019, 23:35)
Искам да направя следното да си отворя един файл на локалната машина и той да направи 50 request-a към един и същ url и да ги покаже резултата в браузъра в умален вид.

Вкарай 50 iframe-а с желания URL с един цикъл и си готов.
PMEmail PosterUsers Website
purjola
Публикувано на: 20-02-2019, 20:06
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 20-02-2019, 20:43)
Искам да направя следното да си отворя един файл на локалната машина и той да направи 50 request-a към един и същ url и да ги покаже резултата в браузъра в умален вид.

user posted image
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 20-02-2019, 20:14
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 20-02-2019, 20:43)

А така ! И вземи машината на джонито дето е с под 1ГБ рам и процесор на поне 10 години да ги тестваш тея 50 iframes !
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 20-02-2019, 23:16
Quote Post

QUOTE (stewie @ 20-02-2019, 20:14)
А така ! И вземи машината на джонито дето е с под 1ГБ рам и процесор на поне 10 години да ги тестваш тея 50 iframes !

Е няма как да изядеш 50 ябълки, без да ги докоснеш.
Антон Яначков
Публикувано на: 20-02-2019, 23:28
Quote Post

QUOTE (ldbl @ 20-02-2019, 20:38)
Намери се един младеж , но не от този форум и онзи ден ми прати код да тествам и не му отне много време. Малко след като ми писа беше готов.  Но днес нямах вереме да направя тестовете.
Нясно съм достатъчно с програмирането и коментари с малко  код от твоя страна ще стане.
Ако исках да пиша на джава скрипт щях да съм Javascript програмист , но не съм и не искам да бъда.
Други коментари направи един цикъл и вкарай един iframe също са безмислени.

Като цяло след като влизах няколко месеца в този форум мисля , че няма смисъл да влизам повече. Ако някой не е забелязал регистрацията ми е от 2007. И в някои мои мнения съм написал доста повече код от един for.

Виж сега, Sun има сигурно 100 профила от най-различни години. Дали ще използва някой от 2001 или 2007 г. е все тая. Ти дай сорса тук, за да му намерим кусури, а ако ти остане време в следващия век може и да го пробваш.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 20-02-2019, 23:29
purjola
Публикувано на: 21-02-2019, 04:19
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 21-02-2019, 00:16)
QUOTE (stewie @ 20-02-2019, 20:14)

Е няма как да изядеш 50 ябълки, без да ги докоснеш.

user posted image

Ти сериозно ли работиш нещо в АЕЦ-а? Щото ако е така, мога преспокойно да се позова на конституцията и да изискам да бъде проверена психологическата ти пригодност. Хора с такъв начин на мислене са опасни и би трябвало да не бъдат допускани на такива длъжности, където могат да сгрешат или направо да откачат, което да доведе до застрашаваща живота на населението авария.

Това горното го приеми като официално предупреждение
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 21-02-2019, 11:26
Quote Post

QUOTE (purjola @ 21-02-2019, 04:19)
Ти сериозно ли работиш нещо в АЕЦ-а? Щото ако е така, мога преспокойно да се позова на конституцията и да изискам да бъде проверена психологическата ти пригодност. Хора с такъв начин на мислене са опасни и би трябвало да не бъдат допускани на такива длъжности, където могат да сгрешат или направо да откачат, което да доведе до застрашаваща живота на населението авария.

Това горното го приеми като официално предупреждение

Първо не се нарича психологическа пригодност, а психо-физиологична пригодност. В психо-физиолочната лаборатория на АЕЦ се изследва не само психическата ти устойчивост на действия под стрес, но и физиологическите характеристики на конкретната личност. Тоест нервно-кинематичните ти реакции. На такова изследване операторите в АЕЦ се подлагат преди заемане на нова длъжност и перидично на всеки 5 години. Познай на колко психо теста съм се явявал в моя живот. Та намерил си с какво да ме шашкаш. А ако погледнеш аварийното ми досие, за да разбереш в какви бъркочи съдбата ме е забърквала ще се кротнеш и ще спреш да се надуваш. Пълно обезточване на ядрен блок, подобно на аварията във Фукушима се приема, че е възможно да се случи с вероятност веднъж на 100 години, а аз съм преживял 2 такива обезточвания и два пъти съм ти отървал задника. И двата пъти съм бил на смяна като Старши Инженер Оператор на реактор. Така че дишай спокойно и разсъждавай на неща, които са ти по-близки - можеш ли да заредиш 50 URL без да натовариш процесора и рам паметта на компютъра? Този въпрос е за твоето ниво, ядрената енергетика я остави на ядрените оператори.
thrawn
Публикувано на: 21-02-2019, 11:34
Quote Post

Име:

Ти какво общо имаш с ядрената енергетика? Да не си проектирал ти централата?
Седиш и бичиш нощи, като работата ти е да съзерцаваш едно табло и ако светне лампичка да натиснеш копченце, нали...
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 21-02-2019, 14:52
Quote Post

QUOTE (thrawn @ 21-02-2019, 11:34)
Ти какво общо имаш с ядрената енергетика? Да не си проектирал ти централата?
Седиш и бичиш нощи, като работата ти е да съзерцаваш едно табло и ако светне лампичка да натиснеш копченце, нали...

Ти като седиш пред компютъра и натискаш бутончета по клавиатурата, да не би ти да си проектирал компютъра?
А що се отняся до мен, аз отдавна не пипам бутони и ключове. Ключовете и бутоните са за младите оператори. Аз ходя на смени да намирам кусури, да казвам кое може и кое не и да пазя страх на младите. Младите работят по-уверено, когато знаят че над тях има един, който всичко знае и от всяка галимация ще ги измъкне.
А иначе до известна степен си схванал операторската работа с дребни уточнения. Параметрите са хиляди, лампичките са стотици и ключовете са стотици. Всеки параметър е променлива, а комбинацията от хиляди променливи създава усещане за хаос, когато тръгнат бързо да се променят. Осен лампички, за да не заспиват операторите има и звънци, сирени, ревуни, а когато блок тръгне да пикира се наблюдават и разни други ефекти като умопобъркваш кънтеж от редукционни установки и вибрации, като при земетресение. Няма как да проспиш такива моменти. Ако се случи нощно време целият град се събужда и излиза по терасите , въпреки че е на 7 километра от централата. При твоята работа с компютъра, има едно копче на клавиатурата DELETE, което ти върши прекрасна работа, ако сгрешиш и натиснеш грешен бутон, а на пултовете на ядрените реактори са забравили да сложат DELETE.
thrawn
Публикувано на: 21-02-2019, 15:07
Quote Post

Име:

Не съм разбирасе, но пък съм проектирал голяма част от софтуера чиито бутони натискам.

Демек, аз създавам нещо. Работата (от части) ми е свързана с това. Както и на голяма част от пишешите тук. Демек, хора като нас създават таблото с лампичките пред което кибичиш. Нали схващаш разликата?
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0