BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> помощ - структури от данни
troqneca
Публикувано на: 25-08-2018, 16:59
Quote Post

Име: Тодор Йорданов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, опитвам се да направя едина задача по дисциплината "Структури от данни" с условие:
Дадена е следната програма:
CODE

int main()
{ queue<int> op1, op2;
 int x, k, n, m;
 cin>>m;
 for (int i=0;i<m;i++)
 { cin>>x;
   if (x<=6)op1.Add_queue(x);else op2.Add_queue(x);}
 for (int i=4;i>0;i--)
 { k=op1.Del_queue(x); op2.Add_queue(x);}
 cout<<k<<endl;
 op2.Print_queue();
 k=op1.Del_queue(n);
 cout<<n;
 return 0;}

Обяснете смисъла на променливите от ред 2 и 3.
Какъв ще бъде резултатът от изпълнението на програмата, ако входът съдържа: 9 7 2 4 9 8 6 1 3 5?

Тъй като нивото ми във вашата сфера е много ниско, инсталирах си code::blocks и пляснах въпросния код, с идеята да видя какво ще стане като въвеждам 9 7 2 4 9 8 6 1 3 5...първо имаше проблем с правата на създадения файл, но след chmod -R 755, плюе това:
https://ibb.co/bDEdDU
Дори нямам желание да видя на живо какво ще стане. Ако някой ми обясни с няколко думи какво би се случило хипотетично при верен код, ще съм му много благодарен и довечера ще сипя една ракия за негово здраве..
Доколкото аз разбирам идеята е, че се създават опашки от цели числа в op1 и op2. Декларират се четирите променливи x, k, n i m. През m се набиват числата и x ще проверява дали стойността на m e по - малка или равна на 6 и ще я праща съответно в op1 или op2...разбира се може да съм написал пълни простотии и ще се раздвам да ме просветлите icon_smile.gif

ПС: Сега прочетох у гуглето icon_smile.gif, че понеже съм ползвал прозд гну/линукс компилатор, трябвало да си оправя разширението на файл .c щото той сам не си "го слагал" Както и да е ся светна като коледна елха със сума грешки и дори не мисля да се мъча да търся решение кое и какво липсва...
https://ibb.co/fz4yf9
Остава ми молбата, някой ако има желание и време да ми драсне с няколко думи за какво иде реч и да си го изясня icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от troqneca на 25-08-2018, 17:12
PMEmail Poster
troqneca
Публикувано на: 25-08-2018, 17:54
Quote Post

Добавих:
CODE
#include <iostream>
#include <cstdio>
#include <queue>
#include <vector>
using namespace std;

и смених разширението от .c на .cpp
резултат:
https://ibb.co/i5oixp
Мисля да се предам....Наздраве на тея които имат чаша наблизо!
PMEmail Poster
THE STORM
Публикувано на: 25-08-2018, 18:02
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

https://en.cppreference.com/w/cpp/container/queue

Грешката няма как да е по-ясна. От къде ги измисли тия имена на методите на queue, IDE-то някакъв autocomplete няма ли?
PMEmail Poster
troqneca
Публикувано на: 25-08-2018, 18:25
Quote Post

THE STORM icon_smile.gif грам нищо не съм мислил...така ми е по условие, така ви го пляснах тук. Грешката може да е кристална за теб icon_smile.gif за мен не е. И определено вече не искам да ми се кристализира icon_smile.gif
Та ако можеш да ми кажеш какъв ще бъде резултатът от изпълнението на програмата, ако входът съдържа: 9 7 2 4 9 8 6 1 3 5, ще съм ти благодарен. Ако не можеш - жив, здрав, прав, корав и вс най - убаво!
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 25-08-2018, 20:17
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Тъй като нивото ми във вашата сфера е много ниско, инсталирах си code::blocks и пляснах въпросния код, с идеята да видя какво ще стане като въвеждам 9 7 2 4 9 8 6 1 3 5...първо имаше проблем

С опита се научаваш да не мислиш, а да проверяваш. Ако не знаеш - тъкмо ще се научиш.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
troqneca
Публикувано на: 26-08-2018, 10:31
Quote Post

Отначало като ви прочетох темата "хахахах, вчера забелязах нещо яко!" видях, че сте лаици, ама не подозирах, че е до такава степен icon_smile.gif Както и да е ще си напиша проблема в чуждоезиков форум и ще ми помогнат хората. Просто за пореден път си напомних за БГ простотията...и как няма смисъл да молиш някой, който знае повече, защото ще го погалиш по пъпа, за да му напомниш, че се чувства по - велик. Благодаря SuN за идиотския и безсмислен коментар. Хубав и усмихнат ден icon_smile.gif
Ако все пак има някой надскочил 4-та група в ДГ (на си ти куклите, дай си ми парцалите), ще попитам за 3ти път:
Какъв ще бъде резултатът от изпълнението на програмата, ако входът съдържа: 9 7 2 4 9 8 6 1 3 5?

PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 26-08-2018, 10:38
Quote Post

Име:

това е напълно вярно наблюдение - западняците помагат с доста повече охота от българина, не само когато ги молят, но и когато не ги молят.
PM
SuN
Публикувано на: 26-08-2018, 10:43
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (troqneca @ 26-08-2018, 10:31)
ще попитам за 3ти път:

Млади господине! Вие програмата не я ли пуснахте за да проверите как се държи? Втори ден не сте успял?

Препоръчвам като питате в западните форуми да си оставите и Ц. В. - то, ако случайно ви предложат работа за чистач.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
troqneca
Публикувано на: 26-08-2018, 11:06
Quote Post

Супер, великия админ му се зачервиха ушите и усети как му се разтреперват пръстите в бързане да драсне коментар, в който хем да бъде поучителен, хем да покаже, че който не разбира от неговата област, може да бъде само чистач icon_smile.gif Велииик е нашия девелопър (почти като една песен от казармата) Та мили ми SuN, благодаря за втория тъп и безсмислен коментар, нямащ нищо общо с въпроса ми icon_smile.gif
Втори ден си прекарвам чудесно със семейството и тъй като не исках да ги лишавам от това, реших да помоля за помощ. Достатъчно ми бяха няколкото часа вчера, както и казах не съм компетентен във вашата област и не искам да съм. Опитах се със собствени усилия да реша проблема, пред който съм поставен и не успях. Помолих ви за помощ и видях, че не е трябвало icon_smile.gif А и съм благодарен на усилията, които съм положил 20-ина години, останал съм в България и мисля, че получавам повече от един чистач на запад, където сте най - вероятно вие или някой от вашите роднини (може би Ви разбирам нервността и нападките и аз бих постъпил така ако жена ми трябваше да мие чинии)
Та нека опитаме 4ти път:
"Какъв ще бъде резултатът от изпълнението на програмата, ако входът съдържа: 9 7 2 4 9 8 6 1 3 5?"
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 26-08-2018, 11:13
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

@troqneca: Преведен, твоят пост гласи:

Тъй като искам да съм със семейството си вместо да мъча тъпото Ц++, смятам да намеря няколко балъка, които са достатъчно тъпи, за да се лишат от общуване със тяхното си семейство за да решат моят проблем за едно "благодаря, момчета, много ми помогнахте".

Не смяташ ли, че си нагъл,а?

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0