BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> IT Pimping
stewie
Публикувано на: 02-02-2019, 13:21
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Ей сега попаднах на това: "https://hireheroes.bg/companies/". Значи, палячовските ЕООД-та са hire heroes !!! Абе каква е тая пародия. Само като гледам стикера на "Каун Технолоджис ЕООД" и се сещам за какви вицове става въпрос още преди сумати години а сега сигурно е цяла театрална постановка.

Това мнение е било редактирано от stewie на 02-02-2019, 13:26
PM
stewie
Публикувано на: 02-02-2019, 13:25
Quote Post

Име:

Та гледам тук :"https://www.facebook.com/devbulgaria"

Бат Иво да ме прощава, уважавам го много като програмист, навремето водеше първите .нет курсове във ФМИ. Ама тоя новият му проект прилича на някаква общност от пишлемета дето 2 стотинки акъл нямат, но го раздават на "конференции". Абе толкова ли е модерно да си лектор ? Само аз ли останах да не искам да ходя да хващам уроки по такива мероприятия ?

Само ще кажа, че един от лекторите на най-голямото програмистко общество е БГ, почна при нас наскоро и изтри рилийз бранча.

Това мнение е било редактирано от stewie на 02-02-2019, 13:30
PM
gat3way
Публикувано на: 02-02-2019, 14:11
Quote Post

Име:

Ха, съвпадение, този човек с това девбългария го видях преди няколко дни....на една конференция. По принцип не обичам да ходя по такива места, но имаше 2-3 презентации които звучаха интересно, както и един пич, който никога не съм виждал на живо, а ми беше любопитно що за странна птица е, та в случая изявих желание да посетя. И така по едно време малко изненадващо, поне в тематиката на въпросното събитие, се появи този пич и взе да говори нещо за ИТ общността в България. Аз съответно излязох от залата, не от неуважение или защото ми е скучно, а просто то вече не се дишаше вътре, нещо явно куцаше във вентилацията. Въглеродният диоксид от една страна приятно взе да ме приспива на стола, но пък жегата от друга страна не се траеше. Някак успях да изляза, вече целия в пот и отзад чувам неща за споделяне на знания и взаимопомощ. И нищо за тролене. Анатемосах цялата работа и отидох да си търся кафе.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 02-02-2019, 14:19
Quote Post

Име:

Конференциите са си скрита, т.е. открита реклама и възможност за гепене на неорентирани кадри. Поне тези които организира dev.bg, За нивото - еми, като шпек салам в супермаркет (български) - много реклама, много визия и съдържание дето аха-аха да ти хареса.
Конференциите принципно трябва да са за повишаване на квалификацията - да се докоснеш до хора които да те вдъхновят да се развиваш. Тук са префасонирани в сбирка тип Тобстера и агитката от кварталния гейм клуб - има нещо ценно, но то е предимно в това да усетиш че и малкото ниско мнение за себе си е било безпочвено.
Лектор е професия и призвание, и това което ги прави значими е че увличат хората да стават по-добри, да разширяват мироглед и т.н. и т.н. Тук за лектор се взима този който може криво-ляво да преразкаже последната MSDN статия (за другите езици - квото е там еквивалента) - без да мрънка и мйечи много, и да не прави големи паузи докато превключва от говорене на демо кодене. Разтърсващо преживяване е да наблюдаваш как един такъв лектор коди на неудобна маса в сгъната поза тип некадърно калцоне, усещанията се засилват от некадърния хумор на ниво СофтУни форум и пресилената усмивка, която причинява непоправимо дълбоки бръчки заедно с несинхронизираните спазми наречени за удобство "смях". Безценно, дге.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 02-02-2019, 14:37
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 02-02-2019, 15:11)
Ха, съвпадение, този човек с това девбългария го видях преди няколко дни....на една конференция. По принцип не обичам да ходя по такива места, но имаше 2-3 презентации които звучаха интересно, както и един пич, който никога не съм виждал на живо, а ми беше любопитно що за странна птица е, та в случая изявих желание да посетя. И така по едно време малко изненадващо, поне в тематиката на въпросното събитие, се появи този пич и взе да говори нещо за ИТ общността в България. Аз съответно излязох от залата, не от неуважение или защото ми е скучно, а просто то вече не се дишаше вътре, нещо явно куцаше във вентилацията. Въглеродният диоксид от една страна приятно взе да ме приспива на стола, но пък жегата от друга страна не се траеше. Някак успях да изляза, вече целия в пот и отзад чувам неща за споделяне на знания и взаимопомощ. И нищо за тролене. Анатемосах цялата работа и отидох да си търся кафе.

Иво е пич, това мога да кажа за него. С него се разминахме в "Метаген България", това китно място за работа на ФМИ-сти и биолози от БФ на СУ, където се научаваш как не се коди и как не се прави проект, но се научаваш как се перат и крадът пари от чужбина и това още отпреди 20 години - много ценен опит ! Но той може да обяснява, има изказ и дар слово (за разлика от Светлин, който така и не се научи да приказва пред публика както брат си Преслав). Но, да, не е трол, повечето няма как да ви зарадва с тролене. Навремето беше баском-а и нарс, а сега под път и над път от кол и въже "ИТ общества". Но имам чувството, че само тоя форум е останал единственето такова, което е без цензура. Бареков за президент (и админ) !

Това мнение е било редактирано от stewie на 02-02-2019, 14:38
PM
stewie
Публикувано на: 02-02-2019, 14:45
Quote Post

Име:

QUOTE (Golden Gega @ 02-02-2019, 15:19)
Конференциите са си скрита, т.е. открита реклама и възможност за гепене на неорентирани кадри. Поне тези които организира dev.bg, За нивото - еми, като шпек салам в супермаркет (български) - много реклама, много визия и съдържание дето аха-аха да ти хареса.
Конференциите принципно трябва да са за повишаване на квалификацията - да се докоснеш до хора които да те вдъхновят да се развиваш. Тук са префасонирани в сбирка тип Тобстера и агитката от кварталния гейм клуб - има нещо ценно, но то е предимно в това да усетиш че и малкото ниско мнение за себе си е било безпочвено.
Лектор е професия и призвание, и това което ги прави значими е че увличат хората да стават по-добри, да разширяват мироглед и т.н. и т.н. Тук за лектор се взима този който може криво-ляво да преразкаже последната MSDN статия (за другите езици - квото е там еквивалента) - без да мрънка и мйечи много, и да не прави големи паузи докато превключва от говорене на демо кодене. Разтърсващо преживяване е да наблюдаваш как един такъв лектор коди на неудобна маса в сгъната поза тип некадърно калцоне, усещанията се засилват от некадърния хумор на ниво СофтУни форум и пресилената усмивка, която причинява непоправимо дълбоки бръчки заедно с  несинхронизираните спазми наречени за удобство "смях". Безценно, дге.

Хахаха, ниво на кварталният гей(м) клуб, върна ми спомени! Но дори тогава имаше по-интелигентни хора от сега. Дори тези дето цъкаха дуум и волф по серийни портове станаха хора, а тези дори за овчари не стават. Хората се мъчеха да подкарат компове в мрежи, пишеха някой друг скрипт, "хакваха" това онова, разбираха от хардуер (кой ли не си е мъкнал преди 20 години харда напред назад като мара общата, сменяш и чупиш джъмпери,даже кутии за хардове се продаваха, за дискети да не говорим). А сега при новите лайненца, идва един "лектор" изсира им се в празните кофи ".ньетъ-а, мивиси и здравиейти" и те са прокълнати да ходят прости до края на дните си.

Това мнение е било редактирано от stewie на 02-02-2019, 14:50
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0