BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Направа на игра тип Bitefight, Browser Игра
vandekar
Публикувано на: 18-02-2018, 13:40
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, нов съм във форума и ако не съм задал въпроса правилно ме поправяйте и питайте, за да доуточнявам. Идеята ми е игра тип Bitefight. Приемам всякакви предложения за изработка на подобна игра. Искам и мнения според вас колко би ми струвало, колко струва(според вас) направата на Bitefight. Пример: За да се направи Bitefight ще струва 2000лв за рисуване на герои....., 3000лв за писане на код....
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 18-02-2018, 14:39
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

До колкото разбрах искаш дискусия, така че преместих темата, понеже в раздела Обяви за работа коментарите са забранени.

П.П.
Една малка игра като нищо може да излезе към 50к или повече.

Това мнение е било редактирано от SuN на 18-02-2018, 14:51

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
kierenski
Публикувано на: 18-02-2018, 15:12
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

2.5D игра от този тип може би 200-300k но само предполагам, много зависи от разпределението на ресурсите.
PMEmail Poster
CPPlus
Публикувано на: 18-02-2018, 21:32
Quote Post

Име: Людмил Григоров

Може ли някой да ме светне по един въпрос?

Като човек, който работи като developer И се интересува от правенето на игри..

Защо такива игри ще излизат толкова много пари? Това ми звучи като план за екип, в който никой не е multitasker..

Ако се хванат няколко надъхани студента да ги излъжеш да не спят няколко месеца такова нещо в някакъв не изпипан вариант няма ли да излезе много по-евтино???

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
Major Obvious
Публикувано на: 18-02-2018, 21:47
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (CPPlus @ 18-02-2018, 21:32)
Ако се хванат няколко надъхани студента да ги излъжеш да не спят няколко месеца такова нещо в някакъв не изпипан вариант няма ли да излезе много по-евтино???

Отговора на този въпрос е в сферата на модерната алхимия - как да намерим хора дето да бачкат бързо, качествено и за без пари. Желателно и да са "мултитаскъри" - да разбират от графичен дизайн, UI, UX, сисадминстване, бекенд, фронтенд и секюрити. Ако намериш решението, цял живот ще се къпеш в злато.
Относно "неизпипания" вариант, такива игри има под път и над път. Какво точно ще правиш с неизпипан вариант освен да платиш да ти го доизпипат? Как ще излъжеш достатъчно хора да играят?
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 19-02-2018, 13:53
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (CPPlus @ 18-02-2018, 21:32)
Защо такива игри ще излизат толкова много пари? Това ми звучи като план за екип, в който никой не е multitasker..

Ти за колко мислиш, че може да я направиш? Ако човека ти подхвърли 3к лв ще се навиеш ли?

П.п.
Така и така ти плащам и ти е кеф да "мултитаскваш" - ела до нас да ми смениш крушката! На излизане почисти пода! icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 19-02-2018, 13:54

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 19-02-2018, 14:46
Quote Post

Group Icon
Име:

Една хипотетична история ще дам. За един "бизнесмен", който спестил от техника за здравето на хората. Купувайки евтина техника за основната дейност спестява Х млрд, а от тази за здравето спестява пари под 5% от предните Х спестени млрд. Хората започват да го напускат, обаче, защото здравето им бързо се влошава и тогава той се "прежалва" и дава тези спестени първоначално под 5%.

Ти какво би посъветвал бизнесмена, който иска да прави бизнес, но иска и да спести някой лев срещу живота и здравето на работниците си? Да излъже няколко студента тая година и няколко другата?

П.п.
Последно гледах истории за фалшива сол от 2015г. При цени от 49$ за тон сол и под 10$ за тон фалшива сол - какво ше посъветваш хората? Ако хруска да стискат повече със зъбки? icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 19-02-2018, 14:56

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 19-02-2018, 15:04
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Е, то нещата се смятат грубо така:

1. Преценява се колко хора ще трябват и с какви умения. Да кажем N
2. Преценява се колко голяма заплата ще искат тези хора. Да кажем M
3. Преценява се колко месеца ще са нужни за направа на проекта. Да кажем P

Съответно ще трябват общо: N.M.P пари.

Забележка 1: Съзнателно не съм включил разходите за наем, ток, оборудване и инфраструктура. Те се смятат по подобен начин.

Забележка 2: За мене винаги е била голям, даже неразрешим проблем т.3 Подозирам, че не само за мене. Защото много пъти съм питал "как преценявате сроковете" и са ми отговаряли "ами първо така, на око, и после умножаваме по 2, по 3 и даже по 5". icon_lol.gif

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
PMEmail PosterUsers Website
Golden Gega
Публикувано на: 19-02-2018, 15:22
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 19-02-2018, 15:04)
Е, то нещата се смятат грубо така:

1. Преценява се колко хора ще трябват и с какви умения. Да кажем N
2. Преценява се колко голяма заплата ще искат тези хора. Да кажем M
3. Преценява се колко месеца ще са нужни за направа на проекта. Да кажем P

Съответно ще трябват общо: N.M.P пари.

Забележка 1: Съзнателно не съм включил разходите за наем, ток, оборудване и инфраструктура. Те се смятат по подобен начин.

Забележка 2: За мене винаги е била голям, даже неразрешим проблем т.3 Подозирам, че не само за мене. Защото много пъти съм питал "как преценявате сроковете" и са ми отговаряли "ами първо така, на око, и после умножаваме по 2, по 3 и даже по 5". icon_lol.gif

Джони, да дам моето мнение по въпроса защото основната ми работа май е да правя оценки освен проектирането.
Колко хора и с какви умения - това хубаво, обаче тия хора работят по тоя проект в идеалния случай. Може някой да се разболее, да напусне, да отиде в друг по-важен проект. Тоя дето ще го смени трябва да влезе в час, ще е по-малко пригоден и т.н.
Колко голяма заплата - заплатите се вдигат, малко или много, и може по-средата на проекта някой да каже "1к отгоре или си ходя". Да не изброявам други варианти.
Колко месец - тук е най-голямата забава. Обикновенно клиента знае какво иска, ама донякъде. Колко време ще отнеме да му го разясните - Божа работа. Ама през това време трябва да плащаш заплати. Отиваш на алфа версия и клиента тръшва блок-бъстър фразата "ама аз не си го представях така". Ново двайсе да се обяснявате и изяснявате, обикновено се стига до компромис - ще се изработи това и това безплатно, пък той ще приеме проекта. По-яко става когато се налагат интеграции с други системи, които налагат пренаписване, както и всякаква друга допълнителна работа. То това хубаво, защото ще се плати, ама в това време тия хора са планирани за друга работа и може да се окаже че едни хора ще изработят проекта, други ще го доработват. Пак има период на изучаване, адаптация и т.н.
Фактически оценяването е една от най-гадните работи, защото трябва освен изработката на проекта да предвиждаш всички възможни гадости и проблеми - клиенти, екипи, ..., плюс това да ги защитиш като разход. Плюс проблема с overbooking-а - т.е. да предвидиш едни гадости но да предположиш че няма да се случат, т.е. да гадаеш на база опит.
На всичко отгоре има вариант в който трябва в проекта да се добие ново домейн знание, което пак е с елемент на гадаене - ще стане ли, ще трябва ли консултация и т.н. и т.н.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 19-02-2018, 15:27
Quote Post

Group Icon
Име:

"1к отгоре или си ходя"

Личи си кой е робовладелеца в темата. icon_cool.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0