BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дизайн на реклами(препоръчайте ми материали)
rusolov
Публикувано на: 09-01-2019, 15:54
Quote Post

Име: Николай
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Налага ми се да отида на интервю за компютърна подготовка на рекламни материали за печат. Имам компютърна грамотност (на високо ниво не съм Индианец icon_wink.gif ) и с компютърната графика съм изкарал курс и се занимавам отдавна, но незнам с какво да се подготвя за изпита. Ако е минал по този път моля да ми каже какво ми трябва?
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 09-01-2019, 16:58
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Ами като начало трябва да осъзнаеш, че не си в училище и не отиваш на изпит. Интервюто е среща между теб и работодателя на което той ще иска да провери ставаш ли за това за което търси човек и разбира се, ти трябва да прецениш искаш ли да работиш баш за тоя работодател.

Та подготовката е излишна (поне в посока "да взема изпита"). Подготовка се прави, но в посока ТИ да разбереш каквото можеш за тоя работодател и ако има нещо което те притесни да го разпиташ на интервюто.
PMEmail Poster
miron
Публикувано на: 09-01-2019, 16:58
Quote Post

Име: Мирослав Николов
Ранг: Старо куче

Аз отидох без подготовка. Едно от първите интервюта за работа. Казах им честно какво знам и че имам желание да уча. Взеха ме - оказа се, че има да уча още много :-). След един-два месеца напусна главния дизайнер и аз станах "мастер" ;-). Беше преди 20 години де, пазара беше друг и парите не бяха кой знае колко. Пък и аз не ставах за тая работа - добре че се откачих след една година. Ама шефовете бяха горе-долу доволни и бизнеса нарасна доста през тази година.
Всичките тези старчески откровения :-) са за да ти кажа да не се притесняваш толкова. Това са преговори - ако се харесате ще работиш там, ако не ще пробваш на друго място. Пък и не е казано, че ще останеш там вечно. Важното е да ти харесва това което правиш.
PM
rusolov
Публикувано на: 09-01-2019, 17:14
Quote Post

Име: Николай
Ранг: Новопостъпил

Споманаха ми и за теоретичен изпит.
Но наистина искам да работя тази професия и за този работодател
PMEmail Poster
miron
Публикувано на: 09-01-2019, 18:04
Quote Post

Име: Мирослав Николов
Ранг: Старо куче

Това че искаш да работиш тази професия е чудесно. Това че искаш точно за този работодател - не толкова :-). Поставя те в много неизгодна позиция в преговорите - особено ако работодателя разбере това.
Но щом толкова искаш да работиш там - значи знаеш с какво се занимават. Подготвяш се за тези неща. Явяваш се - пробваш. Ако те вземат добре. Ако не те вземат и са сериозна фирма ще ти кажат какво не ти достига. Готвиш се и се явяваш пак. Ако пък междувременно се хванеш на работа другаде, само ще ти е от полза според мен. Може да откриеш ново мечтано работно място. ;-) Или поне да понатрупаш опит и знания за да тежиш повече на интервюто.
Извинявай, само такива съвети мога да ти дам - отдавна съм извън този бизнес.
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0