BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> .mc file generate compile error
breaniac
Публикувано на: 11-01-2019, 16:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Привет на всички,
бих искал да споделя за един проблем който мъча от 2-3 дни и стигнах до положение на т .нар. забиване icon_smile.gif.
Имам няколко солюшъна на които се опитвам да изцистя грешките, с една дума да могат да минават на нива компилация. При билдване на един от солюшъните, в които присъства т нар. message compile файл компилаторът ми излизи с грешка:

Missig argument for -s switch. / Project: ErrMsg / File: mc / Line: 1

въпросният файл има следното съдържание:

MessageId=0x0
Language=English
%1
.

В началото изключих този файл от солюшънът и повреме на компилащията ми излиза джам със съобщение: "Such key coudn't be found" и никаква последваща реакция.
Намерих няколко мнения за подобен проблем в StackOverflow но и те недадоха резултат.

Сега тук ще споделя нещо интересно - солушъните са билдвани и се билдват успешно на Visual Studio 6, опитът тук е да се подкарат на VS2017. Чрез този МС файл се генерира друг RC (ресурсен) binary файл. Въпросът ми е има ли някой на идея как бих могъл да заобиколя тази грешка и защо въобще са необходими да се ползват такива MC и RC файлове?

Сълюшаните са писани на С++.

Прикачена картинка
Прикачена картинка
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 11-01-2019, 18:34
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (breaniac @ 11-01-2019, 16:54)
има ли някой на идея как бих могъл да заобиколя тази грешка

Аз бих почнал с пресъздаване на проектите от нулата, вместо да ги конвертирам от старото студио. Ако добре знаеш vcxproj формата можеш да ги отвориш с най-близкият XML редактор и да махнеш на ръка всичко излишно.

QUOTE (breaniac @ 11-01-2019, 16:54)
и защо въобще са необходими да се ползват такива MC и RC файлове?
Ами защото така е решил автора на проекта, иначе не е задължителен нито RC файла, нито MC.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0