BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнение за URL на кирилица, Струва ли си SEO бонуса
depkata02
Публикувано на: 12-09-2018, 17:17
Quote Post

Име: Денислав Карагьозов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте!

Преправям един онлайн магазин който в момента е с файлова структура на кирилица, директории, файлове всичко освен самия домейн.

Плюса на това е че самият URL изглежда много добре и професионално в сравнение с URL написан с транскрипция. Струва ми се, че помогна и за SEO ранка на сайта.

Проблемът идва с това, че когато се копира URLа от браузъра се получава ей такава шльокавица

http://xn--d1acjdnid.com/%D0%B7%D0%B0%D0%B...B5%D0%B9%D0%BD/

Linkа е примерен, не е от моя сайт, но резултата е същия.

Моето лично мнение за момента клони към това да запазя кирилицата, плюсовете ми се виждат по-широко приложими и с по-практични, на фона на малкото неудобство на шльокавицата, която предполагам рядко ще се налага да виждат, защото едвали всеки клиент който влезе, ще праща линк на приятел или нещо такова (това би било страхотоно обаче icon_lol.gif).

Въпросът ми е за вашето мнение дали да запазя структурата на кирилица и съответно URL-лите на кирилица с цел малко по-добро ранкване и лесна четимост на това до къде реално води този линк, или да премина на транскрипция на латиница и да спестя главоболията на User-ите когато правят копи паста на линкове от моя сайт.

PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 12-09-2018, 18:39
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

За мене проблемът с домейните на кирилица е главно, че трябва да превключвам клавиатурата. Освен то TLD-то че чете грешно. Примерно горната връзка се чете "домейни.сом" или "домейни.пет".

Ако човек цъка по връзки, съответно какъв точно е домейна няма абсолютно никакво значение - потребителя така или иначе не го вижда.

А за CEO-то, напоследък започвам да заставам на позицията, че е работа на Google да ме намери. Те имат грижата да предоставят на търсещите адекватна информация. При това се справят криво-ляво. А моята задача е да напиша такава "адекватна информация" на сайта ми.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
depkata02
Публикувано на: 12-09-2018, 18:51
Quote Post

Име: Денислав Карагьозов
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (johnfound @ 12-09-2018, 18:39)
А за CEO-то, напоследък започвам да заставам на позицията, че е работа на Google да ме намери. Те имат грижата да предоставят на търсещите адекватна информация. При това се справят криво-ляво. А моята задача е да напиша такава "адекватна информация" на сайта ми.

Попринцип, навсякъде се вижда целия линк и даже е много добре така защото е по-лесно за клиента да разбере къде ще отиде като цъкне, а това е голяма стъпка към това да привлечеш клиент от резултати в google.

да съгласен съм че те трябва да намерят нашите страници, но е наша работа да напишем правилното садържание и да го представим по правилния начин. Не можеш да се "бориш" за позиция в топа на дадена ключова дума със съдържание. Пишеш го и това е, всичко друго е offsite СЕО и там вече си е битка.

Домейн на български - НЕ ! Директории на български, това е дилемата icon_lol.gif 100% съм съгласен с това че домейните на български са доста тегави, тряя да се сменя клавиатура и не винаги излиза като хората (примерния линк направи точно това, излизат някви dx dv и тн)
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 15-09-2018, 16:47
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (depkata02 @ 12-09-2018, 17:17)
Моето лично мнение за момента клони към това да запазя кирилицата, плюсовете ми се виждат по-широко приложими и с по-практични, на фона на малкото неудобство на шльокавицата, която предполагам рядко ще се налага да виждат, защото едвали всеки клиент който влезе, ще праща линк на приятел или нещо такова (това би било страхотоно обаче icon_lol.gif).

Ти когато копираш линк, за да го пратиш на приятел винаги ли го прочиташ? На мен ми се е случвало да пробвам линк, за да съм сигурен, че пращам това, което искам, но никога не чета линк. Така че не виждам никаква причина да се заиграваш да сменяш кирилица с латиница, а отделно дори да смениш, след това трябва всичко да тестваш най-щателно и пак не е сигурно, че няма да се получи някъде издънка.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0