| BG Development · За реклама · За контакти |
Помощ Търсене Потребители Календар Правила |
| Здравей! ( Включване | Регистриране ) |
| Страници: (2) [1] 2 ( Първото ново мнение ) | ![]() ![]() ![]() |
| ludus |
Публикувано на: 16-05-2026, 15:32
|
|
Име: Група: Потребител Ранг: Новопостъпил Мнения: 30 Регистриран на: 06.05.26 |
Напоследък почнах да се дразня, че трябва да ползвам ВиПиЕн за порнхъба и другите заради новите правила за годините. Скоро за всеки сайт с по-нецензурно съдържания ще трябва да се сканира лична карта и селфи.
Другото нещо дето ме дразни са тия посредници като Страйп дето, ако продаваш некви дигитални неща всичко минава през тях. И те искат валидация по лична карта и адрес и като адреса ти не е същия като по картата и не ти одобряват валидацията и трябва да им пишеш мейли и така нататък. И заради тия две неща, които са само началото на регулирането на интернет ми хрумна гениална идея. За целия европейски съюз да се въведе европейско гражданство. Не българин, французин, германец, а просто европеец и всички лични документи да са еднакви и да се издават от Брюксел. И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни. Някой да вижда нещо лошо в идеята? Това мнение е било редактирано от ludus на 16-05-2026, 15:38 |
| SuN |
Публикувано на: 16-05-2026, 17:45
|
|
Име: Група: Администратор Ранг: Почетен член Мнения: 13420 Регистриран на: 27.01.05 |
Върви да вееш знаменца на някой парад.
Ние сме от 5-те държави, които смятаме, че има неща, в които европейците не трябва да ни се месят: https://www.euronews.com/my-europe/2026/05/...tric-grid-plans -------------------- Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти. |
| ludus |
Публикувано на: 16-05-2026, 18:05
|
||
|
Име: Група: Потребител Ранг: Новопостъпил Мнения: 30 Регистриран на: 06.05.26 |
Е, ние не сме ли европейци? Индоевропейци. То било друго Унгария не я бройте вече. Дойде им акъла, най-сетне. Централизация, централизация, това е бъдещето. Не ги слушайте шведите и финландците. Те и в НАТО не искаха, ама американците накараха Путин да ги подплаши и те се намъкнаха. Това мнение е било редактирано от ludus на 16-05-2026, 18:12 |
||
| dvader |
Публикувано на: 17-05-2026, 08:12
|
||
![]() Име: Валерий Тодоров Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 5404 Регистриран на: 12.07.05 |
Ами сканираш си личната карта и смятай, че си получил електронна Не е проблемът в носителя а във верифицирането на заявката, и в това, че някой, някъде ще я пази тази информация, която може да бъде всеки един момент открадната. -------------------- I find your lack of faith disturbing
|
||
| ici |
Публикувано на: 17-05-2026, 09:15
|
||||
![]() Име: Ивайло Илчев Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 19033 Регистриран на: 06.06.04 |
И това не е проблем. Проблем е че "службите" ще получават ВСИЧКИ данни, т.е. твоят цифров отпечатък. Например в Русия имат една система наречена "Сфера". С невронни мрежи се търси странна промяна на навиците. Например досега си поръчвал онлайн само пици и маратонки, а изведнъж поръчваш пирони, гайки, амониева селитра. Нахлуват тия с качулките и намират бомба. Или пък почваш да се мотаеш по места, дето преди не си се мотал, които са странно близо до чувствителни обекти. Проверяват камерите и виждат че снимаш небрежно там дето не трябва и хоп - 15 години в Ямал. Следващият проблем е че могат да ти забранят да посещаваш определени места в Интернет и по този да ти контролират поведението и живота. -------------------- Facebook is a bit like checking your underwear after a fart.
Most likely there's nothing new and if there is it's probably shit. |
||||
| OneOfTheMany |
Публикувано на: 17-05-2026, 10:58
|
||||||||
|
Име: Група: Потребител Ранг: Старо куче Мнения: 797 Регистриран на: 20.11.17 |
Бе то лошото на тея системи е, че работят с "много информация" и си мислят, че "многото информация" обезателно значи знание А не е тъй - де вика Насим Талеб:
Малък пример - онуй IT гейче де стреля по ухото на Тръмпака (кат изключим конспирацията, че службите са го пратили) са му проверили трафика и единственото странно нещо е било, че е "дарил едни пари на демократите - 500 долара". Обикновенно хората дет планират безчинства, знаят за такива системи и действат тайно (кат мафията де не говори по телефон, а очи в очи). С такива системки - най-много да загубиш времето на баретите и да тарашиш невинни граждани или ТЪПИ терористи... мислейки си, че си "ефективен"... Това мнение е било редактирано от OneOfTheMany на 17-05-2026, 10:58 |
||||||||
| OneOfTheMany |
Публикувано на: 17-05-2026, 11:08
|
|
Име: Група: Потребител Ранг: Старо куче Мнения: 797 Регистриран на: 20.11.17 |
Админа ще ме псуе, че споделям снимки пак и ще счупя сървъра, ама на - ей го ко казва Насимката...
![]() ![]() ![]() ![]() Добре бе - споделям линкове. Не качвам снимки. Това мнение е било редактирано от OneOfTheMany на 17-05-2026, 11:12 |
| ludus |
Публикувано на: 17-05-2026, 16:17
|
||||
|
Име: Група: Потребител Ранг: Новопостъпил Мнения: 30 Регистриран на: 06.05.26 |
Именно. Идеята е да се пази само на едно място и да се споделя само тая информация с трети страни, която им е нужна. Като ти гепат данните, знаеш откъде е изтекло. |
||||
| ludus |
Публикувано на: 17-05-2026, 16:22
|
|
Име: Група: Потребител Ранг: Новопостъпил Мнения: 30 Регистриран на: 06.05.26 |
Службите, ако искат да намерят информация, ще я намерят. Мен това не ме притеснява. В крайна сметка нали това им е работата - да знаят всичко. Ако не знаят какви служби са.
|
| SuN |
Публикувано на: 17-05-2026, 19:22
|
||||||
|
Име: Група: Администратор Ранг: Почетен член Мнения: 13420 Регистриран на: 27.01.05 |
Принципно е добра идея да е дистрибутирано всичко за да не изчезне при наводнение или пожар. Добрият администратор на данни има много копия. -------------------- Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти. |
||||||
Страници: (2) [1] 2 |
![]() ![]() ![]() |