BG Development


Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дигитална лична карта и евро гражданство
ludus
Публикувано на: 16-05-2026, 15:32
Quote Post



Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Мнения: 30
Регистриран на: 06.05.26



Напоследък почнах да се дразня, че трябва да ползвам ВиПиЕн за порнхъба и другите заради новите правила за годините. Скоро за всеки сайт с по-нецензурно съдържания ще трябва да се сканира лична карта и селфи.

Другото нещо дето ме дразни са тия посредници като Страйп дето, ако продаваш некви дигитални неща всичко минава през тях. И те искат валидация по лична карта и адрес и като адреса ти не е същия като по картата и не ти одобряват валидацията и трябва да им пишеш мейли и така нататък.

И заради тия две неща, които са само началото на регулирането на интернет ми хрумна гениална идея. За целия европейски съюз да се въведе европейско гражданство. Не българин, французин, германец, а просто европеец и всички лични документи да са еднакви и да се издават от Брюксел. И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни.

Някой да вижда нещо лошо в идеята?

Това мнение е било редактирано от ludus на 16-05-2026, 15:38
PMEmail Poster
Top
SuN
Публикувано на: 16-05-2026, 17:45
Quote Post


Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Мнения: 13420
Регистриран на: 27.01.05



Върви да вееш знаменца на някой парад.

Ние сме от 5-те държави, които смятаме, че има неща, в които европейците не трябва да ни се месят: https://www.euronews.com/my-europe/2026/05/...tric-grid-plans


--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Top
ludus
Публикувано на: 16-05-2026, 18:05
Quote Post



Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Мнения: 30
Регистриран на: 06.05.26



QUOTE (SuN @ 16-05-2026, 17:45)
Върви да вееш знаменца на някой парад.

Ние сме от 5-те държави, които смятаме, че има неща, в които европейците не трябва да ни се месят: https://www.euronews.com/my-europe/2026/05/...tric-grid-plans

Е, ние не сме ли европейци? Индоевропейци. То било друго icon_lol.gif Смесица между индианци и европейци. Това обяснява ситуацията в България.
Унгария не я бройте вече. Дойде им акъла, най-сетне.

Централизация, централизация, това е бъдещето. Не ги слушайте шведите и финландците. Те и в НАТО не искаха, ама американците накараха Путин да ги подплаши и те се намъкнаха.

Това мнение е било редактирано от ludus на 16-05-2026, 18:12
PMEmail Poster
Top
dvader
Публикувано на: 17-05-2026, 08:12
Quote Post


Group Icon
Име: Валерий Тодоров
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Мнения: 5404
Регистриран на: 12.07.05



QUOTE (ludus @ 16-05-2026, 15:32)
И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни.

Ами сканираш си личната карта и смятай, че си получил електронна icon_smile.gif
Не е проблемът в носителя а във верифицирането на заявката, и в това, че някой, някъде ще я пази тази информация, която може да бъде всеки един момент открадната.


--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Top
ici
Публикувано на: 17-05-2026, 09:15
Quote Post


Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Мнения: 19033
Регистриран на: 06.06.04



QUOTE (dvader @ 17-05-2026, 09:12)
QUOTE (ludus @ 16-05-2026, 15:32)
И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни.

Ами сканираш си личната карта и смятай, че си получил електронна icon_smile.gif
Не е проблемът в носителя а във верифицирането на заявката, и в това, че някой, някъде ще я пази тази информация, която може да бъде всеки един момент открадната.

И това не е проблем. Проблем е че "службите" ще получават ВСИЧКИ данни, т.е. твоят цифров отпечатък. Например в Русия имат една система наречена "Сфера". С невронни мрежи се търси странна промяна на навиците. Например досега си поръчвал онлайн само пици и маратонки, а изведнъж поръчваш пирони, гайки, амониева селитра. Нахлуват тия с качулките и намират бомба. Или пък почваш да се мотаеш по места, дето преди не си се мотал, които са странно близо до чувствителни обекти. Проверяват камерите и виждат че снимаш небрежно там дето не трябва и хоп - 15 години в Ямал. Следващият проблем е че могат да ти забранят да посещаваш определени места в Интернет и по този да ти контролират поведението и живота.


--------------------
Facebook is a bit like checking your underwear after a fart.
Most likely there's nothing new and if there is it's probably shit.
PMEmail PosterUsers Website
Top
OneOfTheMany
Публикувано на: 17-05-2026, 10:58
Quote Post



Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Мнения: 797
Регистриран на: 20.11.17



QUOTE (ici @ 17-05-2026, 09:15)
QUOTE (dvader @ 17-05-2026, 09:12)
QUOTE (ludus @ 16-05-2026, 15:32)
И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни.

Ами сканираш си личната карта и смятай, че си получил електронна icon_smile.gif
Не е проблемът в носителя а във верифицирането на заявката, и в това, че някой, някъде ще я пази тази информация, която може да бъде всеки един момент открадната.

И това не е проблем. Проблем е че "службите" ще получават ВСИЧКИ данни, т.е. твоят цифров отпечатък. Например в Русия имат една система наречена "Сфера". С невронни мрежи се търси странна промяна на навиците. Например досега си поръчвал онлайн само пици и маратонки, а изведнъж поръчваш пирони, гайки, амониева селитра. Нахлуват тия с качулките и намират бомба. Или пък почваш да се мотаеш по места, дето преди не си се мотал, които са странно близо до чувствителни обекти. Проверяват камерите и виждат че снимаш небрежно там дето не трябва и хоп - 15 години в Ямал. Следващият проблем е че могат да ти забранят да посещаваш определени места в Интернет и по този да ти контролират поведението и живота.

Бе то лошото на тея системи е, че работят с "много информация" и си мислят, че "многото информация" обезателно значи знание

А не е тъй - де вика Насим Талеб:

QUOTE
Когато пресичаш улицата не ти трябва да знаеш нивото на река Дунав (добре де - не е споменавал Дунав), дали ще вали или др. тъпотия, а само 2 неща :

1. Има ли нещо наблизо на улицата.

2. Движи ли се към теб, бързо.


Малък пример - онуй IT гейче де стреля по ухото на Тръмпака (кат изключим конспирацията, че службите са го пратили) са му проверили трафика и единственото странно нещо е било, че е "дарил едни пари на демократите - 500 долара".

Обикновенно хората дет планират безчинства, знаят за такива системи и действат тайно (кат мафията де не говори по телефон, а очи в очи).

С такива системки - най-много да загубиш времето на баретите и да тарашиш невинни граждани или ТЪПИ терористи... мислейки си, че си "ефективен"...

Това мнение е било редактирано от OneOfTheMany на 17-05-2026, 10:58
PMEmail Poster
Top
OneOfTheMany
Публикувано на: 17-05-2026, 11:08
Quote Post



Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Мнения: 797
Регистриран на: 20.11.17



Админа ще ме псуе, че споделям снимки пак и ще счупя сървъра, ама на - ей го ко казва Насимката...

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Добре бе - споделям линкове. Не качвам снимки. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от OneOfTheMany на 17-05-2026, 11:12
PMEmail Poster
Top
ludus
Публикувано на: 17-05-2026, 16:17
Quote Post



Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Мнения: 30
Регистриран на: 06.05.26



QUOTE (dvader @ 17-05-2026, 08:12)
QUOTE (ludus @ 16-05-2026, 15:32)
И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни.

Ами сканираш си личната карта и смятай, че си получил електронна icon_smile.gif
Не е проблемът в носителя а във верифицирането на заявката, и в това, че някой, някъде ще я пази тази информация, която може да бъде всеки един момент открадната.

Именно. Идеята е да се пази само на едно място и да се споделя само тая информация с трети страни, която им е нужна. Като ти гепат данните, знаеш откъде е изтекло.
PMEmail Poster
Top
ludus
Публикувано на: 17-05-2026, 16:22
Quote Post



Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Мнения: 30
Регистриран на: 06.05.26



Службите, ако искат да намерят информация, ще я намерят. Мен това не ме притеснява. В крайна сметка нали това им е работата - да знаят всичко. Ако не знаят какви служби са.
PMEmail Poster
Top
SuN
Публикувано на: 17-05-2026, 19:22
Quote Post


Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Мнения: 13420
Регистриран на: 27.01.05



QUOTE (ludus @ 17-05-2026, 16:17)
QUOTE (dvader @ 17-05-2026, 08:12)
QUOTE (ludus @ 16-05-2026, 15:32)
И също така като получиш първата си лична карта, получаваш и дигитална такава, имейл подобно на поща в реалния свят. И да речем, искаш да се регистрираш в Дискотд и те вместо да ти искат сканирана лична карта и селфи, получават достъп до твоите години като пращат заявка до сървъра на ЕС. Дискотд и подобни ще имат достъп само до годините, банки и държавни институции до повече данни.

Ами сканираш си личната карта и смятай, че си получил електронна icon_smile.gif
Не е проблемът в носителя а във верифицирането на заявката, и в това, че някой, някъде ще я пази тази информация, която може да бъде всеки един момент открадната.

Именно. Идеята е да се пази само на едно място и да се споделя само тая информация с трети страни, която им е нужна. Като ти гепат данните, знаеш откъде е изтекло.

Принципно е добра идея да е дистрибутирано всичко за да не изчезне при наводнение или пожар.

Добрият администратор на данни има много копия.


--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Top
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 


Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0