BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Да науча ли Линукс?
Lete_Pare
Публикувано на: 12-08-2019, 12:27
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Записах се на курсове по уеб програмиране (PHP, MySQL, Wordpress, JavaScript, jQuery и още 100 технологии) и се чудя дали да не науча и Линукс...сега правя опити, ама нещо не ме кефи, друго си е Джам 10...едно е сървър без графична среда, съвсем друго е да си изпльокаш вируса GNOME на лаптопа. Пробвах всякакви дистрибуции и графични среди, еми не ме кефи, затова мисля че най-добре ще е да си взема лаптоп с повечко РАМ и да пускам каквито искам виртуалки на Виндовса, тъй хем ще имам нормален десктоп, хем ще мога да ползвам Линукс както трябва - без нищо графично.
PMEmail Poster
qtakabg
Публикувано на: 12-08-2019, 12:34
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Ползвай си Windows с Windows Subsystem for Linux. Качваш си, която искаш дистрибуция и си готов. Да научиш Линукс означава точно да научиш как да го ползваш без графична среда. Самото умение е много полезно и помага за определени задачи. По този начин ще можеш да си разработваш лесно в Линукс среда с интерацията на VSCode за WSL, а да си ползваш Win за ежедневни задачи, офис и игри.

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 12-08-2019, 12:43
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 12-08-2019, 12:36
Quote Post

Име:

Не - остани си посредствен цъкач и мазач. Линукса не е за такива.

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
Life is hard; it's harder when you're stupid.
---
Black metal is like coffee. You have to learn to drink it but when you get used to it, you just want it darker and darker
PMEmail PosterUsers Website
bvbfan
Публикувано на: 12-08-2019, 13:13
Quote Post

Име:

Ако си научил Лайяндос - честито, за нищо няма да е необходим.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Lete_Pare
Публикувано на: 12-08-2019, 13:41
Quote Post

Име:

Това чудо WSL с какво е по-добро от Virtualbox...аз го и нямам де, щото съм със стар билд на 10-ката където ги няма spectre/meltdown/mds и н'ам си кви още пачове дето ги изсраха и ми направиха процесора 2 пъти по-бавен. Има начин да се спрат с човъркане по регистрите, но съм добре така засега и не ми се ъпдейтва.
Тва което би ме притеснило и накарало да се откажа от Джама е ако направят така да няма никакъв начин да се спрат автоматичните ъпдейти...но засега има как.
А дали ще си остана посредствен цъкач с Лайняндоса...не виждам ОС какво общо има, ако се ставаше senior само с инсталация на Линукс веднага щях да мина, ама не е така icon_lol.gif
Абе МакОС е най-добре, ама много пари искат, ако ми потръгне този занаят и почна да изкарвам достатъчно - тогава icon_lol.gif
PMEmail Poster
qtakabg
Публикувано на: 12-08-2019, 13:48
Quote Post

Име:

Имаш лесен достъп до файловата система и е интегрирано с инструментите за разработка. Моите впечатления са, че при Windows 10 с всеки ъпдейт става по-добър и бърз. Нямам идея на какъв билд си умрял, но няма да е зле да обновиш, все по-добър става. Отделно през есента пускат новия Терминал, който ще имаш само ако обновиш и също е интегриран с WSL. С новия терминал и WSL 2.0 не остават много аргументи в полза на MacOS.

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 12-08-2019, 13:49
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 12-08-2019, 13:50
Quote Post

Име:

лол, как може да ползвате такива извращения. Бозата само във виртуалка и то в най-крайни случаи

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 12-08-2019, 13:56

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
Life is hard; it's harder when you're stupid.
---
Black metal is like coffee. You have to learn to drink it but when you get used to it, you just want it darker and darker
PMEmail PosterUsers Website
korsarq
Публикувано на: 12-08-2019, 14:13
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Линукс ползват само тези които се правят на итересни
PMEmail Poster
Lete_Pare
Публикувано на: 12-08-2019, 14:25
Quote Post

Име:

Абе и аз се чудя как може да ползват GNOME. То дори във виртуалка не става, за щастие не се и налага дори в най-крайния случай.
Значи през есента може да пробвам новия Джам... МакОС че не е необходимост - не е, но ме кефят Маковете и самата ОС има по-готин интерфейс, чисто и просто е за гъзария - нищо повече. Ма ако човек може да си го позволи - що пък не? То по тая логика дай да караме най-ниския клас коли дизел, че са по-евтини и икономични. И те ще те закарат от точка А до точка Б, ама друго е да се качиш на нещо с визия, звук...и при компютрите е така. Друго си е да гледаш красоти на екрана.
PMEmail Poster
sailer
Публикувано на: 12-08-2019, 15:06
Quote Post

Име: Александър Георгиев

Рабина пак не се е постарал особено.

--------------------
But when I taste rakija
In my head anarhija
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0