BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Help s business plan, game developing
Merlin77uk
Публикувано на: 11-03-2018, 19:23
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравеите Приятели,
Аз съм 41 годишен, живея в момента в Лондон и във колежа където уча има конкурс за бизнес план кадето идват бизнес ангели (инвеститори) кото оценяват и дават савети .... Които спечели има възможност да бъде финансиран. Та идеята ми е да предложа биснесс план за Game developing company, да финансират игра коиято сте се направи във България и много други след нея.
Аз не разбирам от нисто свързано със програмиране, хтмл, аниматион... нисто не разбирам само съм играл игри ))
Та въпроса ми е от две части:
1- Колко човека трябват и колко инвестираане за да се направи траилер, и няколко секунди от гамеплея, за игра подобна на "Dust514" която беше за плаъстатион 3. (Аз имам идея за игра която е подобна на Dust514 и искам да се направи за конзола само ps4/xbox и няма да е фрее и няма да има връзка със ПЦ).)
2- колко време и пари съответно да се завърши тази игра след това. Като се вземат впредвид всички разходи.

Аз си мисля че имам много много малък шанс да спечеля сега, което все пак е шанс, но дори да не стане, по късно, ако има желаести да помогнат със траилера или там каквото трябва за да добие по комерсиален и разбираем вид, аз сте продължа да търся инвеститори и тогава тези състите хора сте са гръбнака във новата ни фирма. Разбира се в началото сте се опитам да платя някои неста от моя джоб ако ми е по силите, другаде сте тарся ентусиасти ))
PMEmail Poster
PureEvil
Публикувано на: 11-03-2018, 20:16
Quote Post

Име: Атанас Митрев
Ранг: Почетен член

По-добре инвестирай времето си в нещо, което ще ти бъде полезно в бъдеще.

Поставил си два въпроса, а трябва да си си задал много повече. Ако си ги задал и вече имаш отговор то тези двата също трябва да са ти ясни, така че... недей си губи времето icon_smile.gif

--------------------
<?php die("WTF"); ?>
PMUsers WebsiteICQ
Golden Gega
Публикувано на: 11-03-2018, 20:44
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Бизнес план се прави от човек с опит в две неща:
- как се прави от начало до край даден продукт, в твоя случай - компютърна игра
- как се управлява и финансира екип
В краен случай може да се направи и от двама, всеки със знания в едната област, но ако работят много тясно в екип.
Самото изготвяне на бизнес план, а дори и на Requirements Document в някои случаи е доста пари, и не се сещам някой да го направи качествено и безплатно. Като илюстрация ще кажа че за едно изготвено RD по един от последните ни проекти имахме повече от 100 часа работа.
За такива като теб има сайтове като elance или vworker, където доста хора ще ти свършат работа, срещу съответните пари.
Успех!
PMEmail Poster
Merlin77uk
Публикувано на: 11-03-2018, 21:27
Quote Post

Име:

бизнесс плана аз ще го направя, няма проблем там, но ми трябват цифри които да сложа (време и пари). Понеже както казах не разбирам от гаминг продуктион, незнам дори откаде да започна, предполагам че ми трябва арт дисигнер, мисля че Unreal engine добър за играта, значи някои които да може да работи със Unreal, за друго не се сестам, затова питам понеже форума е точно такъв. Търся цена за прототъпе на играта както и за пълното и завършване. Не искам коментарии че си губя времето, застото то си е мое и аз си решавам как да си го губя. Аз пристигнах във Лондон със нищо и сега имам къща за 350к£ и собствен биснес, ако не си бях губил времето нямаше да го имам това. Търся съмишленици и позитивни хора които искат да направят нещо а не да ми казват как не може да се направи. Сте е помощ ако ме насочите към някои друг форум, просто не познавам хора от тия среди и затова ми е трудно и незнам къде дори да започна. За фреелансе знам, но не искам, понеже търся българи и теама го търся във България. Ако може да помогнете със съвет, каде да потърся заинтересовани хора, каквато и да е информация сте е от полза. Много игри и компании са започнали само като идея, понеже съм в УК имам въвзможност идеята да стане реалност. Тук има много хора с пари, трябва само да се убедят че си струва да ги вложат.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 11-03-2018, 21:34
Quote Post

Име:

А, ми нямаш грижи тогава. За проджект план на игра с бизнес анализа и оценка по часове и пари ще ти го изработя. 60 часа ориентировъчно (ако интервюто за изискванията протече бързо - виждаш ми се умен момък) по 30 евро на час, ако искаш данъчна фактура си сложи ДДС. Гарантирам ти че съм българин, че съм направил доста проекти и че цената е разумна за такъв тип работа.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 11-03-2018, 21:47
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

30 марки на час по минимум 5000 часа работа (приблизително 2 години) = 150 000 марки само за един дев (да почерпиш !). Понеже още 3-4 ще трябват, отделно арт хора, гейм дизайнери, аудио, маркетинг. Дано се е подготвил с поне милион, че да не се налага да си продава имота за 350 хиляди английски марки. Не съм негативен, а просто реалист, нали програмистките форуми са за да приземяваме хора от облаците на земята. Имам и някои забележки за правописа, ама айде ще пропусна троленето.

Това мнение е било редактирано от stewie на 11-03-2018, 21:48
PM
Golden Gega
Публикувано на: 11-03-2018, 21:51
Quote Post

Име:

Човека е прост като пуканка, поне за нашия бранш - ако беше сложил обява за проекта в elance и vworker (да почерпи за идеята) щеше да получи 200 безплатни оценки с малко чат.
Друг е въпроса че индийците щяха да го смукнат като пиявици -бавно, полека и до съсухряне.
PMEmail Poster
Merlin77uk
Публикувано на: 11-03-2018, 22:08
Quote Post

Име:

моят пост беше зов за помощ, (моля чети внимателно), а не предлагане на работа, това че съм във англия не означава че рина парите с лопата или че паса трева лол
Пак ще сте пробвам да обясня, търся помощ като информация- колко може да струва правенето на прототъпе на игра подобна на "Dust514"https://www.youtube.com/watch?v=f0X5-dN2W6M ,която сте е за Ps4/Xbox, колко време ще отнеме. Какви хора сте са ми необходими/хардваре
Колко време/пари съответно да се завърши проекта.
Аз нямам парите, информацията е за съсздаване на буснес план които да мога да покажа на инвеститори и след като получа финансиране да съсдам клон на компанията във българия.
Ако има желаести да помогнат със арт/программинг каквото там е необходимо за създаването на прототъпе, при което сте се плати минимално, тъи като е невъзможно един човек (аз) да финансирам толкова голям пройецт, търся хора които са заинтересувани от бъдестето и които искат да правят игри години наред и да живеят добре, а не от някакви пари които ще им стигнат за един месец и полсе пак празно...

PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 11-03-2018, 22:09
Quote Post

Име:

на 41 и още учиш? нормалните хора на 41 водят внуците си на детска градина
PM
stewie
Публикувано на: 11-03-2018, 22:15
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

Г-н гастербайтер тук няма да намериш хора да ти бачкат без пари с идеалната цел нещо да се получи евентуално и после "да живеят добре".
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0