BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Липса на план
relax4o
Публикувано на: 13-01-2019, 13:07
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Не препоръчвам Grunt. Ако ще е между Grunt или Gulp, предпочитам Gulp. По-лесен за настройка и се поддържа повече от Grunt.

Но въпреки това, предлагам да научи да работи с webpack. Сложен е много, но мощен и най-поддържан от всичките.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
EdwinBG
Публикувано на: 16-01-2019, 00:58
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (7bH5ypIdk9Ij @ 13-01-2019, 08:03)
Аз работя като Full Stack (да си знаеш че не съм точно фронтендър), но съм работил вече в няколко фирми и хората търсят доста Frontend devs и не намират.

Казваш, че сам си намираш неща в нета - това е супер!
Казваш, че сам почваш да се учиш - това е супер!

По принцип ето какво ти трябва за да си "печен" фронтендър по ред на важност

Абсолютно задължително:
- да не наричаш JavaScript-a "Java" (ако някога си го правил, покай се за греховете си icon_lol.gif )
- HTML & CSS
- - font awesome (допълнителна библиотека)
- - twitter bootstrap (допълнителна библиотека)
- JavaScript (просто като език) - може да потърсиш "javascript free video tutorial" в гугъл. или да почнеш с това https://www.youtube.com/watch?v=PkZNo7MFNFg
- JS Libraries
- - jQuery (трябва поне да разбираш как се ползва за AJAX и базови анимации, валидация на полета, показване на Widgets
- - трябва да знаеш какво е AJAX и как се ползва за да ъпдейтнеш част от страница примерно

(това до тук би стигнало за работица в по-назаднала фирма)

Ако искаш да си с по-голяма заплата и да си "истински" frontend ти трябва:

- (да познаваш добре един или повече) JS Frameworks като React/Angular/Vue.js в дълбочина

най-лесния е Vue и аз ти го препоръчвам горещо, React и Angular са бая сложни дори за напреднали отнема доста време да се научи добре

така че ето ти курс за начало за Vue
https://laracasts.com/series/learn-vue-2-step-by-step

сайт с документация: https://vuejs.org/

- да имаш идея за какво служат неща като grunt, webpack, nodejs, npm и как се ползват

Като цяло с тоя HTML и CSS не можеш да си намериш свястна работа за добри пари (освен ако не те назначи някой роднина и не те кара да вършиш нищо). Така че, стягай се и мятай JavaScript-a

ако те интересува друго пиши на лично, че да получа имейл icon_smile.gif

Благодаря за отделеното време и помощта.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0