BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Някой ползва ли Unraid
H_A_L_F
Публикувано на: 11-09-2018, 08:47
Quote Post

Име: Антон Банчев
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Някой ползвал ли го е това за да си направи home media sever, и евентуално windows-а да е във виртуална машина на същия сървър? Даже си мисля че ако сложа две видео карти мога да имам 2 виртуални машини с отделни монитори и USB устройства работещи на един компютър без особено забавяне (само не съм сигурен дали i7 8700k ще е достатъчен да се играят игри едновременно и на двете виртуалки).
PMEmail Poster
chesthar
Публикувано на: 11-09-2018, 23:19
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Преди около 3 години реших че на бившата работа ще правя система с FreeNAS. След 2 дена борба с различни дискове с FreeNAS-a нещо не се разбрахме. Накрая взех готова дискова система (synology rs814) пуснах си рейд 1+0 и не съм видял проблеми. Че и на всичкото отгоре държеше 90 MB/sec read за гомели файлове което беше повече от очакваното.

Не бих ти препоръчал софтуер в, който след време може ти се наложи да се бориш със странни файлови системи (освен ако нямаш време за губене). Лично за мен FreeNAS и Unraid не стават за сериозна работа. Ако решиш да ползваш някое от 2те след време може да имаш сериозно главоболие.

Може би е удачно витуалките да се търкалят върху ESXI ама тук вече излизаме от скоупа на "home media sever". А и не мисля че е много ОК да се играят игри през виртуална машина, ама ти си знаеш.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 12-09-2018, 10:01
Quote Post

Име:

Хм, при 90MB/s четене си бил ограничен от мрежата. QoS-а явно е запазвал 10%. Ако си бил на 10Gbps при четене от RAID10(1+0) щеше да имаш скорост сумарна от тази на RAID1 и някъде половината на RAID0. Един твърд диск е с 50% по-голяма скорост на четене, само писането е бавно, ако искаш повече скорост - SLC SSDта ама тогава бяха скъпи (и сега са)
PMEmail Poster
H_A_L_F
Публикувано на: 12-09-2018, 15:34
Quote Post

Ще го пробвам все пак, само чакам да пристигне новата видео карта че в момента само igpu-то имам.
Доколкото видях шерват целия pci слот с виртуалната машина и нямаше някакви сериозни забавяния. Освен това мога да пусна и една макос виртуалка за приятелката ми, което ще спести покупката на нов хардуер.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 12-09-2018, 16:27
Quote Post

Име:

Или просто си сглоби прилична настолна втора ръка
PMEmail Poster
H_A_L_F
Публикувано на: 12-09-2018, 17:30
Quote Post

Добре ама защо, ако за сега няма някакви негативи в моя подход защо да плащам още пари за още компоненти? Новата ми машина е повече от достатъчна си мисля - 8700k(6 core), 32gb ram, 2x 1TB SSD + 2x 6tb hdd, само остана да сложа две видео карти(едната ще е rtx 2080ti, другата май ще е по-старичка gtx 670 за приятелката ми).

Трябва да видя как се разделят ядрата, ако втората виртуалка не е пусната всички дали ще може да са достъпни за първата.

Това мнение е било редактирано от H_A_L_F на 12-09-2018, 17:32
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 12-09-2018, 17:56
Quote Post

Име:

геймърките не са wife material

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
Im not intimidated by the good looking ones, it's the ugly ones that scare the shit out of me
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 12-09-2018, 19:04
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Ядрата ще са малко според мен, но зависи от играта. Такъв процесор, но без "К"-то успях да претоваря с около 300 таба в Edge (без спрян JS и няколко видеа в тубата (може би към 10)).

Иначе с 2-3 ВМ с конзолен Линукс и Дота 2 не се усещаше натоварване.

П. П.
Мисля, че бендер е прав и те използват заради компютъра. :/

П. П. 2
И аз имам такъв без видеото и хардовете.

Това мнение е било редактирано от SuN на 13-09-2018, 11:14

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 12-09-2018, 19:09
Quote Post

Име:

така де, трябва да може да готви и чисти; да има личен живот и да се интересува от нещо странично, да може да си кажеш 2 думи с нея, а не само да кибичи пред екрана.

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
Im not intimidated by the good looking ones, it's the ugly ones that scare the shit out of me
PMEmail PosterUsers Website
H_A_L_F
Публикувано на: 12-09-2018, 19:30
Quote Post

Усещам завист тук, като един колега който си крие конзолите от жената че тя много се сърди че не и обръща внимание вместо да играе игрички icon_wink.gif
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0