BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> git mergetool Mac
ceco1988
Публикувано на: 01-08-2022, 18:53
Quote Post

Име: Цветослав
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Здравейте,

Минах на Mac и се боря да намеря free mergetool, който да работи под Mac. Повечето или ги няма за Mac или като ги сложа и пробвам да ги ползвам, ме блокира, че не е от Trusted source.

Ако може няко да сподели програма, която би свършила работа, ще съм много благодарен

--------------------
Duke
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 01-08-2022, 21:58
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

За Линукс аз използвам VS Code. Работи и под Мак.

ПП. С допълнително разширение, git трябва да си го имаш така или иначе.

https://www.roboleary.net/vscode/2020/09/15/vscode-git.html

Това мнение е било редактирано от ici на 02-08-2022, 01:36

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
ceco1988
Публикувано на: 02-08-2022, 10:45
Quote Post

QUOTE (ici @ 01-08-2022, 21:58)
За Линукс аз използвам VS Code. Работи и под Мак.

ПП. С допълнително разширение, git трябва да си го имаш така или иначе.

https://www.roboleary.net/vscode/2020/09/15/vscode-git.html

Може ли да споделиш, какви са тези допълнителни разширения, че default way на merge е доста тегав, в сравнение с някой mergetool VS merge example

--------------------
Duke
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-08-2022, 13:18
Quote Post

Group Icon

--------------------

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
ceco1988
Публикувано на: 02-08-2022, 15:12
Quote Post

Тези Plugins са конректно за VS Code, а аз по-скоро търся програма от сорта на Meld/Kdiff/ect., която да я конфигурирам глобално като mergetool за гит, тъй като не искам всеки файл да го прекравам през VS Code. Проблема, е че освен vimdiff(който е страшно неудобен), не суяпх да подкарам никоя друга програма на Мак, все ми казва, че "Developers can not be verified"

Това мнение е било редактирано от ceco1988 на 02-08-2022, 15:13

--------------------
Duke
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-08-2022, 16:52
Quote Post

Group Icon

Ами gitlab и github се справят с мърджването достатъчно добре, такова нещо би трябвало да се използва само за конфликти. Иначе няма смисъл от цялата тази работа наречена сорс контрол.

--------------------

ceco1988
Публикувано на: 02-08-2022, 16:57
Quote Post

QUOTE (ici @ 02-08-2022, 16:52)
Ами gitlab и github се справят с мърджването достатъчно добре, такова нещо би трябвало да се използва само за конфликти. Иначе няма смисъл от цялата тази работа наречена сорс контрол.

Ако да кажем, има файл 1, в който е променен line number 1 в remote и същия ред в същия файл е променен в Local, съответно, аз си правя pull от Remote към Local, то Git не може да се оправи да направи Auto merge и очаква Developer-а ръчно да разреши кофликта с този файл.
Често това се случва в Java, когато в pom.xml-ла аз съм си bump-нал версията, но и някой е премонил версията на сървъра и когато направя pull, за да sync-на мойто неща със сървъра, то казва, че има CONFLICT, който ръчно трябва да се разреши icon_smile.gif

--------------------
Duke
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-08-2022, 17:20
Quote Post

Group Icon

Ами значи не работиш правилно. Прави се медже рикуест, бранч, в него влизат разни комити и по него работи един човек. Когато комитва проекта се билдва от рънер, пускат се тестове, билдва се документация. След това се прави ревю, правят се забележки и като всичко е готово се пуска мърдж от човека който е определен за това. Ти работиш по един бранч, само ти. Друг(и) го проверяват и пускат мърдж. В мастер-а НЕ СЕ КОМИТВА!

1. Прави се issue - feature, bug, documentation ...
2. От issue-то се прави merge request и branch
3. В бранча се правят комити
4. Прави се ревю.
5. Отстраняват се забележките
6. Мърджва се, бранча се изтрива(заключва)

Това мнение е било редактирано от ici на 02-08-2022, 17:29

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------

ceco1988
Публикувано на: 02-08-2022, 23:01
Quote Post

Да, така, напълно съм съгласен. Сега като си прочетох примера, не беше много коректен. Ще пробвам пак,. Да кажем няколко човека работят по няколко features, съответно всеки си работи в общ бранч, но на места и аз и другия човек пипане по общ файл в рани общи методи. Съответно човека си прави PR/MR към master , нещата си отивам и аз правя sync на моя бранч с master. При този sync в повечето случаи git ще направи auto-merge, но в някои случаи ще каже, че има конфликти, които трябва аз ръчно да разреша.
Повечето IDEs си имат merge tools, но аз бих искал да се абстрахирам от IDE-то и да си имам конфигуриран един общ tool, за да го ползва навсякъде. Това на windows си работеше с meld, Kdiff и т.н., но на Мак реже всички от тях, защото ги дава като unsecured . Та като гледам варианта е да търся plugins на база на IDEs - Vs code, intellij

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 04-08-2022, 16:41

--------------------
Duke
PMEmail Poster
PxL
Публикувано на: 03-08-2022, 02:45
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров

Естествено, че не са от "trusted source", ползваш ги в контролирана среда. Честно си кажи, взе го, за да ползваш native UNIX базирана система, или да се правиш на "велик" в кварталното кафене?

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0