BG Development

Страници: (7) « първа ... 5 6 [7]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Коя е най-добрата книга за начинаещи (за Java)?
hakama
Публикувано на: 08-10-2017, 09:40
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (FidelDahan @ 28-09-2017, 18:46)

QUOTE (Fly @ 28-09-2017, 06:20)
Тази класика за C е отрватителна книга за начинаещи. Thinking in Java + Effective Java + Java Concurrency in Practice и си готов

+1 за тези, може би след един курс като този (безплатен): https://www.coursera.org/specializations/java-programming

В Core Java се обясняват на 1000 страници надлъж и нашир, за това не ми допадна много на времето.

Иначе топ-езика за начинаещи е Python и топ-книгата за начинаещи е тази: https://inventwithpython.com/
Ок, ще я имам предвид книжката.
Python ми е план Б (или Ruby), просто по-малко се търси на пазара на труда и предпочетох да започна от по-трудното и масово. icon_idea.gif
пп: скока от Python > Java - голям ли е? Каква е разликата с няколко думи?

FidelDahan, а дали знаеш някъде да провеждат курсове по Python ? Освен във ФМИ, където не знам кога пак ще имат, но и там не бяха за начинаещи.Освен по-лесното навлизане, ще имам и документ. icon_idea.gif

Двата езика с какво като минимум трябва да се подплътят за да стартираш? За бази данни е ясно. Влече ме beck-end частта.
PMEmail Poster
hakama
Публикувано на: 08-10-2017, 09:44
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (qtakabg @ 28-09-2017, 18:51)
QUOTE (FidelDahan @ 28-09-2017, 18:46)
QUOTE (Fly @ 28-09-2017, 06:20)
Тази класика за C е отрватителна книга за начинаещи. Thinking in Java + Effective Java + Java Concurrency in Practice и си готов

+1 за тези, може би след един курс като този (безплатен): https://www.coursera.org/specializations/java-programming

В Core Java се обясняват на 1000 страници надлъж и нашир, за това не ми допадна много на времето.

Иначе топ-езика за начинаещи е Python и топ-книгата за начинаещи е тази: https://inventwithpython.com/

Една забележка - по-новата книга на същия автор "Automate the boring stuff with Python" е още по-подходяща. Също е безплатна в нета и си има собствен сайт.

Ок, ще я имам предвид книжката. icon_idea.gif
Python ми е план Б (или Ruby), просто по-малко се търси на пазара на труда и предпочетох да започна от по-трудното и масово. icon_smile.gif

FidelDahan, а дали знаеш някъде да провеждат курсове по Python ? Освен във ФМИ, където не знам кога пак ще имат, но и там не бяха за начинаещи.Освен по-лесното навлизане, ще имам и документ. icon_idea.gif

Двата езика с какво като минимум трябва да се подплътят за да стартираш? За бази данни е ясно. Влече ме beck-end частта.
PMEmail Poster
Fly
Публикувано на: 08-10-2017, 10:09
Quote Post

Име: Димитър Костов
Ранг: Почетен член

QUOTE (hakama)

Ок, ще я имам предвид книжката.  icon_idea.gif
Python ми е план Б (или Ruby), просто по-малко се търси на пазара на труда и предпочетох да започна от по-трудното и масово.  icon_smile.gif

Не виждам как Java е по-трудна за разбиране от Python или Ruby. Синтаксиса е абсолютно нищо. Търсеното е по-малко, но и предлагането е малко. Ако кандидастваш за Python/Ruby почти сигурно ще получиш покана за интервю защото глада за кадри е голям.

QUOTE (hakama @ 08-10-2017, 09:44)

Като искаш да учиш Java учи Java, спри да се правиш ня глупендер и си седни на гъза да четеш. От както си пуснал темата да си прочел 5 книги вече

QUOTE (hakama @ 08-10-2017, 09:44)

При нас такива "документи" от курсове ги считаме за минус

Това мнение е било редактирано от Fly на 08-10-2017, 10:10
PMEmail Poster
qtakabg
Публикувано на: 08-10-2017, 11:08
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Опа, Fly индиректно те покани на интервю, ако подхванеш Ruby icon_evil.gif

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 08-10-2017, 11:09
PMEmail Poster
Fly
Публикувано на: 08-10-2017, 12:01
Quote Post

Ruby, Java/Apex, PHP ...
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 09-10-2017, 13:04
Quote Post

Име:

Питона може да не се търси на пазара, но пак си остава най-добрия език като за първи език. Ако целта е учене на програмиране, тогава е чудесен избор. А тази книга която посочих е толкова добре написана, че човек може да се учи сам по нея (пълен сорс-код и подробно обяснение на решението). Прехода не е лесен на ниво технология, защото технологиите са доста различни. Но книгата може да се мине за няколко месеца и след това да се продължи напред...
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на: 09-10-2017, 13:29
Quote Post

Име:

Питон се учи в MIT първи език

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
Fly
Публикувано на: 09-10-2017, 13:30
Quote Post

Python е най-добрия език като за първи език само ако имаш фетиш към self. Да не говорим за дебилната идентация която чупи семантика

Това мнение е било редактирано от Fly на 09-10-2017, 13:34
PMEmail Poster
korsarq
Публикувано на: 09-10-2017, 14:08
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Най-добър език за начало е Ц мани ги тези питони и змии

Това мнение е било редактирано от korsarq на 09-10-2017, 14:12

--------------------
It gladdens me to know that Odin prepares for a feast.
Soon I shall be drinking ale from curved horns.
This hero that comes into Valhalla does not lament his death!
I shall not enter Odin's hall with fear.My death comes without apology!
And I welcome the valkyries to summon me home!
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) « първа ... 5 6 [7]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0