BG Development

Страници: (10) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кой е най-добрият framework за различнит задачи
qtakabg
Публикувано на: 05-06-2019, 16:20
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (Radoslav2r @ 05-06-2019, 16:07)
QUOTE (Gamma Goblin @ 05-06-2019, 11:28)
Колко гъвкави ? Като дъвка ?

Дъвката не е гъвкава, тя е еластична! Не четох условията на форума ама няма ли точка, в която се казва, че ако нямаш какво да кажеш по-добре да замълчиш icon_lol.gif

QUOTE (qtakabg @ 05-06-2019, 13:05)
Малък, среден и голям проект са много относителни понятия. Няма да се учудя, ако ти викаш голям на нещо, което за мен е среден.

Не зная по какво сте работил и колко години опит имате, но аз точно на такива гурота като Вас се надявам да ми дадат съвет и да го сравня с изводите, които направихме с моя екип.
Ако аз трябваше да отговоря и имах вашия опит нямаше да се изтъквам, а да помогна с коректен и подробен отговор, което щеше да изглежда доста по внушително от празните думи.
Е вече търся и нов език за програмиране и ако някой добър човек реши да ми даде съвет колебая се между платформите ASP.NET Core и Node.js.

А какви са ти целите? Кажи какво искаш да направиш или постигнеш, за да получиш някакъв съвет. Така не е много ясно.
PMEmail Poster
samominavam
Публикувано на: 05-06-2019, 16:45
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Всичко без JS, колкото и да е модерно не ти трябва.
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 05-06-2019, 17:04
Quote Post

Име:

Дъвката не е гъвкава, тя е еластична! Не четох условията на форума ама няма ли точка, в която се казва, че ако нямаш какво да кажеш по-добре да замълчиш icon_lol.gif
Е как да замълча на "много гъвкави" и Ц++ в едно изречение ?

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
" Не може да си на висок пост без да си подкупен. Ще те махнат." - SuN Трола
PMEmail PosterUsers Website
Антон Яначков
Публикувано на: 05-06-2019, 18:41
Quote Post

Име: Антон Яначков

Най-добрите езици за теб и твоя екип са тези езици, които познавате най-добре. Всеки нов език за вас, ще бъде далеч по-калпав и непродуктивен години наред. Освен, ако не се учите по метода показан във филма Матрицата. Въпросът ти действително е странен и още по-странно звучи, когато го обвързваш с цял екип. Просто логиката е обратна. Обикновенно първо се изяснява какво ще се прави на какво ще се пише и след това се сформира екип от майстори познавачи на дадените езици. Обратното е нелогично и звучи като спам, така че нямаш никакво основание да се сърдиш.
Преди много години един мой колега, който ходеше на всякакви курсове по английски, пристъпи до мен и ми каза:
- Сър, искаш ли утре да ме научиш да програмирам?
Аз му отговорих, че няма никакъв проблем, стига до въпросното утре, той да ме научи на английски.
Твоето питане много прилича на молбата на моя колега, но в по-форсиран вариант, защото ти говориш не за себе си, а за цял един екип вундеркинди.
deksy
Публикувано на: 05-06-2019, 22:34
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (escapeboy @ 05-06-2019, 12:04)
Laravel.
Както писаха по-горе не е много подходящ за големи проекти. НО - зависи как ще направиш архитектурата. Виждал съм огромни проекти с перфектна архитектура и код които работят супер на Laravel.

Хем не е много подходящ за големи проекти.. хем си виждал огромни проекти с перфектна архитектура и код, които работят супер на Ларавел.
Ама че противоречие.
Да не си чел нещо от преди 5 години...
Golden Gega
Публикувано на: 06-06-2019, 08:40
Quote Post

Име:

QUOTE (Radoslav2r @ 05-06-2019, 16:07)
QUOTE (Gamma Goblin @ 05-06-2019, 11:28)
Колко гъвкави ? Като дъвка ?

QUOTE (qtakabg @ 05-06-2019, 13:05)
Малък, среден и голям проект са много относителни понятия. Няма да се учудя, ако ти викаш голям на нещо, което за мен е среден.

Не зная по какво сте работил и колко години опит имате, но аз точно на такива гурота като Вас се надявам да ми дадат съвет и да го сравня с изводите, които направихме с моя екип.
Ако аз трябваше да отговоря и имах вашия опит нямаше да се изтъквам, а да помогна с коректен и подробен отговор, което щеше да изглежда доста по внушително от празните думи.
Е вече търся и нов език за програмиране и ако някой добър човек реши да ми даде съвет колебая се между платформите ASP.NET Core и Node.js.

На тоя форум да разчиташ е като да се надяваш да си решиш жилищния проблем с търкана на билетчета - теоретично има шанс.
Нивото е доста посредствено, не че е някакво изключение де.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 06-06-2019, 09:09
Quote Post

Име:

Че какъв е проблема да разчиташ на тоя форум?
Са, вече идва въпросът какво разбираш под решение. Ако смяташ, че някой ще ти свърши работата ще настъпиш мотиката, разбира се. Също така, като зададеш идиотски въпрос е нормално да получиш идиотски отговор.
Като цяло, хубавите въпроси пораждат дискусия а в нея се крие и решението. А дали питащия ще го разпознае или не си е негов проблем.
PMEmail Poster
Radoslav2r
Публикувано на: 06-06-2019, 10:57
Quote Post

Име: Радослав Радков

QUOTE (Антон Яначков @ 05-06-2019, 18:41)
Най-добрите езици за теб и твоя екип са тези езици, които познавате най-добре. Всеки нов език за вас,  ще бъде далеч по-калпав и непродуктивен години наред. Освен, ако не се учите по метода показан във филма Матрицата. Въпросът ти действително е странен и още по-странно звучи, когато го обвързваш с цял екип. Просто логиката е обратна. Обикновенно първо се изяснява какво ще се прави на какво ще се пише и след това се сформира екип от майстори познавачи на дадените езици. Обратното е нелогично и звучи като спам, така че нямаш никакво основание да се сърдиш.
Преди много години един мой колега, който ходеше на всякакви курсове по английски, пристъпи до мен и ми каза:
- Сър, искаш ли утре да ме научиш да програмирам?
Аз му отговорих, че няма никакъв проблем, стига до въпросното утре, той да ме научи на английски.
Твоето питане много прилича на молбата на моя колега, но в по-форсиран вариант, защото ти говориш не за себе си, а за цял един екип вундеркинди.

Хубав отговор, харесва ми! Но има малко объркване и сега ще обясня.
В самото начало воден от идеята, че Ларавел може би не е най-подходящия за големи проекти, питах:

QUOTE (Radoslav2r @ 04-06-2019, 17:15)
Има ли значение размера и вида на проекта при избор на php framework?

А що се отнася до излишните коментари. Не ме сърдят ама са излишни 😀

Общо взето всичко е много относително, защото променливите са много. Времето, парите, екипа, езика, рамката и дори проекта. Всичко това са само варианти и събирам информация преди да реша. Разбира се, че ако трябва да преминем към нещо ново няма да стане от днес за утре и въпреки времето и това, че не съм вундеркинд не се притеснявам.

QUOTE (thrawn @ 06-06-2019, 09:09)
Че какъв е проблема да разчиташ на тоя форум?
Са, вече идва въпросът какво разбираш под решение. Ако смяташ, че някой ще ти свърши работата ще настъпиш мотиката, разбира се. Също така, като зададеш идиотски въпрос е нормално да получиш идиотски отговор.
Като цяло, хубавите въпроси пораждат дискусия а в нея се крие и решението. А дали питащия ще го разпознае или не си е негов проблем.

Тарикат си, ама не точно icon_lol.gif аз когато казвам нещо се обосновавам. Би ли обяснил защо намираш въпроса за идиотски? И би ли обяснил защо се правят бенчмаркове на различните платформи, езици и рамки, докато въпроса ми е идиотски? И ако остане време ще ми отговориш ли каква работа те карам да ми свършиш?
PMEmail Poster
deksy
Публикувано на: 06-06-2019, 11:17
Quote Post

Име:

Един чул друг видял...
Питащия няма достатъчно опит и иска да се ориентира просто.
Аз лично съм правил и правя проекти на Ларавел тип ERP/CRM, които
мога да разширявам колко искам и колкото е необходимо.
qtakabg
Публикувано на: 06-06-2019, 11:18
Quote Post

Име:

Пак повтарям своя въпрос - каква ти е крайната цел? Какво искаш да постигнеш?
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (10) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0