BG Development

Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Как работи мрежата в линукс
SuN
Публикувано на: 09-11-2020, 16:48
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

QUOTE (dvader @ 09-11-2020, 15:55)
Тогава за какво са конфигурациите?

Уместен въпрос, но изчакай докато стигнеш до система д. icon_smile.gif

Иначе разнообразието от файлове идва от различните стандарти и практики, които са приети от проектите в дълъг период от време, но които не влизат в пряк конфликт едни с други и затова само се множат местата. Например една от любимите ми програми вече има 3 места (без да броя системните пътища), в които може да ѝ сложа конфигурацията*. Последното място бе добавено преди година-две. Програмата е по-стара от мен.

* и без да броя динамичните настройки и промени

Това мнение е било редактирано от SuN на 09-11-2020, 16:52

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Lachezar
Публикувано на: 10-11-2020, 12:40
Quote Post

Име: Лъчезар Добрев
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (dvader @ 09-11-2020, 15:55)
Тогава за какво са конфигурациите?

За да се настрои ядрото при стартиране на системата.

При мен примерно при стартиране на системата единствената връзка, която се инициализира е lo (loop-back). Всички останали се конфигурират от Network Manager, който държи настройките си в /etc/NetworkManager.
Сървърните дистрибуции обикновено инициализират мрежата по-рано с по-прости инструменти. Тогава /etc/network/interfaces е решение, защото системата трябва да тръгва без нужда от намеса на потребител. Понякога мрежата трябва да се инициализира още преди да се монтират всички файлови системи, защото някои се монтират през мрежата.

QUOTE (SuN @ 09-11-2020, 16:48)
Уместен въпрос, но изчакай докато стигнеш до система д. icon_smile.gif
...

Иииии... Да видим колко е дълбока... Дупката... На заека...

--------------------
И'м ватцхинг ъоу...
PMUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0