BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Windows 10
asa
Публикувано на: 25-07-2019, 08:43
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Може ли да споделите менение за Windows 10. Още ли е пълен с бъгове? Още ли се update-ва без позволението на потребителя? Още ли следи потребителите с пълна сила? Мисля да го слагам на новото си SSD, и все пак се колебая между него и Windows 8.1.
P.S
Крайни и радикални Linux потребители е желателно да не отговарят.
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 25-07-2019, 08:55
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

не става, аз заради тези ъпдейти минах на мак на работа

Ако имаш кинти - мак, ако нямаш - линукс. Бозата е прокиснала.

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
Life is hard; it's harder when you're stupid.
---
Black metal is like coffee. You have to learn to drink it but when you get used to it, you just want it darker and darker
PMEmail PosterUsers Website
asa
Публикувано на: 25-07-2019, 09:43
Quote Post

Име:

Тоест не е възможно/не е добре да се спират ъпдейтите? Линукс ще сложа само след като му оправят рендъринга или нещото което предизвика болка в очите ми след 30 мин.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 25-07-2019, 10:13
Quote Post

Име:

ъпдейтите се спират с разни хакове, правеше се рийд онли файл с определено име, и така упдатера не може да си смъкне квото му трябва. от скоро има и възможност за легално спиране на ъпдейтите, което аз не бих ползвал обаче, все едно да се довериш в затворническа баня на обещание че няма те напънат отзад
PM
Stilgar
Публикувано на: 25-07-2019, 11:58
Quote Post

Име:

Много ме кефят притеснените, че Windows 10 ги следи след като Windows ги следи от Vista насам.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
ici
Публикувано на: 25-07-2019, 12:03
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

QUOTE (asa @ 25-07-2019, 09:43)
Може ли да споделите менение за Windows 10. Още ли е пълен с бъгове? Още ли се update-ва без позволението на потребителя? Още ли следи потребителите с пълна сила? Мисля да го слагам на новото си SSD, и все пак се колебая между него и Windows 8.1.
P.S
Крайни и радикални Linux потребители е желателно да не отговарят.

Наскоро си смених диска на домашният лаптоп със SSD. Качих и Windows 10 pro като си използвах номера от Windows 7 pro ОЕМ. Стартира за 20 сек. Ъпдейтите се качват като дадеш shutdown, не са досадни както в Windows 7/8/8.1. Избор между Windows 8.1 и Windows 10 няма. Windows 8.1 е боклук.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
40oz
Публикувано на: 25-07-2019, 12:05
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

След много време на 8.1 ъпгрейднах на 10 и няма никакви грижи. Ъпдейти не съм гледам дали могат да се спрат, но аз с това драма нямам - просто понякога давам да ги инсталира при shutdown и това е. Мислех докато бях на 8.1 да правя dual-boot с линуксче, обаче изтрезнях и сега си цъкам иконката за убунту (WSL) като ми затрябва ssh или ми се допрограмира на bash, awk, perl и други едноредови извращения.
PMEmail Poster
erazor
Публикувано на: 25-07-2019, 16:37
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Старо куче

Ако вариантите са Win 8.1 или 10, слагай смело 10. Ползвам го повече от година на домашния и на служебния компютър и нито веднъж не ми е казал "Спирай каквото правиш, ще ъпдейтвам"
PMEmail PosterICQ
flame
Публикувано на: 26-07-2019, 01:57
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Препоръчвам 10 пред 8.1, и не спирай ъпдейтите

Това мнение е било редактирано от flame на 26-07-2019, 01:57

--------------------
be good
PM
angelovarna
Публикувано на: 26-07-2019, 11:32
Quote Post

Име: Ангел

Вчера на служебния докато Windows 10ката ври и кипи от отворени прозорци, натоварване и пр, виждам на екрана съобщение "има ъпдейт да рестартирам ли". Цъкам на опцията за задаване точно време за ъпдейта. И вместо да ми даде възможност да избера кога да се случи цялата тази работа - прозореца изчезна.
После още поне 10 пъти същото докато накрая ми даде две опции - сега ли да рестартирам или след 30 минути.
Една сочна за майкрософта, спрях си всичката работа и чаках час и половина да мине тъпия ъпдейт в средата на работния ден.
Следващата сутрин се логвам и гледам - съобщение за ъпдейт - още един, но явно не толкова важен.
Как да не те побърка такава пе**растия?!?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0