BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Съвет за по-добро заплащане
qyhyqezu
Публикувано на: 02-09-2022, 10:00
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,

работя на първата си работа от 7 години. Преди 3 години бях решил да се преместя, но началника ми предложи увеличение 600лв до сегашната ми заплата от 3200лв (чисто). Това ми е единственото увеличение за всичките години. Сега също имам мерак да се преместя и ръководството отново иска да си говорим по-темата. В LinkedIn имам чести предложения за позиции със заплата 6000+. Не съм човек който би отишъл при началника и да му кажа, че искам увеличение, по-скоро бих сменил работното място. Работим по държавни поръчки, както се сещате пари има, а и работа е 'лежерна'. Добре ми е тук, но пък искам по-добро заплащане. Ако вие се работодател и аз ви поискам 100% отгоре, за да остана, как ще реагирате.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 02-09-2022, 10:40
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Живеем в свободен свят.

Друг съвет не мога да дам, тъй като никога не съм бил успешен в преговорите за повишение. От един момент почнаха да ми предлагат сами. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Bender++
Публикувано на: 03-09-2022, 11:15
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (qyhyqezu @ 02-09-2022, 10:00)
Здравейте,

работя на първата си работа от 7 години. Преди 3 години бях решил да се преместя, но началника ми предложи увеличение 600лв до сегашната ми заплата от 3200лв (чисто). Това ми е единственото увеличение за всичките години. Сега също имам мерак да се преместя и ръководството отново иска да си говорим по-темата. В LinkedIn имам чести предложения за позиции със заплата 6000+. Не съм човек който би отишъл при началника и да му кажа, че искам увеличение, по-скоро бих сменил работното място. Работим по държавни поръчки, както се сещате пари има, а и работа е 'лежерна'. Добре ми е тук, но пък искам по-добро заплащане. Ако вие се работодател и аз ви поискам 100% отгоре, за да остана, как ще реагирате.

ходи в сап -там е по-лежерно, не е 6к, но е повече от 3к

--------------------
Ваксините са лъжа и НЕ работят! Не на ковид фашизма!
Слава на Цар Путин! Долу украинските фашисти!
Слава на героите - Z V
PMEmail Poster
nema_zna4enie
Публикувано на: 08-09-2022, 21:05
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Според мен това заплащане е унизително малко за програмист, особено в момента. Започнах работа 18 декември 2020г.

Всички заплати, които пиша долу са в НЕТО (Чисто)

- 1-вата ми работа на която работех общо 10 месеца - 1400лв , след 6-тия месец 1700лв.
- 2-рата ми работа, на която работех общо 10 месеца - 3000лв.
- 3 тата ми работа, на която съм в момента 5500лв за 20 месеца опит. Даже и исках 5000лв, като ме пита HR-a на интервюто, че ме беше срам да кажа повече и те ми предложиха 5500лв.

Сега аз съм Java dev и при нас са малко по-високи заплатите, но малко 10% ако има и толкова. Нещата които ги четеш в LinkedIn не са лъжа, естетвено да ти предложат тази заплата трябва добре да се справиш на интервюто. Релно, ти ако не си от хората, които са преживели първата година 7 пъти и имат годините опит като за Senior/Architect/Principal ама са пълни ръмбели, може пре-спокойно 7000лв - 8000лв чисто да им кажеш.

Също така аз последно като ходих на итервюта, юни 2022, взимах около 4 от 5 интервюта, на които отида и заплатите които ми предложиха за моя опит, който беше година и 10 месаца бяха всички около 5к чисто. Така че, даже не мисля и че съм супер изключение да работя за тея паро.

Също така виж тези 2 теми в сайта, които са сравнително от вчера кажи речи.
Даже в втората тема на момчето за 1.5 години са му предложили 5500 чисто. Дааже по - бързо от мен.
https://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=52357
https://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=52677

Съвет за по-добро заплащане - СМЕНЯШ РАБОТАТА.

Това мнение е било редактирано от nema_zna4enie на 08-09-2022, 21:23
PMEmail Poster
2 потребители преглеждат тази тема в момента (2 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0