BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JS + iphone shortcut, Add to calendar
peterhoff
Публикувано на: 01-04-2021, 09:33
Quote Post

Име: Петко Иванов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте, искам да улесня ежедневието си с въвеждане в календар задачка.
Въпроса ми е, дали ще може посредством скрипт, автоматично да ме входира в профила ми, а след това да избере да се добави задача в календара ми... да ми изведе въпрос за избиране на дата и час и описание, адрес и след като ги попълня от shortcut-a на iphone-а да го добави в календара ми. Страницата е служебна на фирмата в която работя и мога да видя само div-овете... или ще ми трябва по специален достъп?

Надявам се съм го обяснил както трябва
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 02-04-2021, 06:27
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Ами не, обяснението е като от малко дете.
Изобщо не се разбира какво питаш. Първо обясни какво искаш да направиш (без да влизаш в част как си решил да го направиш) и чак след това може да се обсъди възможна реализация.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 03-04-2021, 07:06
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

До колкото разбирам, ти питаш - възможно ли е че, чрез скрипт работещ на локална машина, автоматично да се манипулира и навигира чужда интернет страница, на която ти не си администратор? Това упражнение по принцип се забранява от браузерите, но не е невъзможно, ако се използва допълнително приложение или най-малко добавка инсталирана на клиентската машина. При PC-тата това най-лесно се получава с добавката: Custom JavaScript for Websites, но с телефони не съм се занимавал и нямам идея как се прави, но със сигурност има начин. Може би за тях ще е по-лесно не със скрипт, а с написване на някакво приложение, което ти да си напишеш и то да изпълнява няколкото, предварително заложени стъпки, работейки успоредно със съответната страница. След като на тебе ти е хрумнала подобна идея, то със сигурност тази идея е хрумнала в главите на поне хиляда програмиста по света, а от тях поне 10 вече са направили нещо по въпроса. Потърси в мрежата нещо от сорта - макроси за iphone или други подобни неща.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0