BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Проект за CV на програмист без опит.
nqma_znachenie
Публикувано на: 29-07-2020, 20:33
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, имам само едно просто питане. Ако четете CV или Portfolio на програмист без опит, какво предпочитате? Да има няколко малки проекта, в които са му "разпределени" знанията или един голям проект, защото аз мисля, че един голям проект е по-добре.

Под голям проект имам в предвид FullStack проект който включва Spring-Boot Rest Api с Googlе ОAout2 login, JWT role based secuirty (user/admin etc..), React SPA front-end, PostgreSQL със Triggers/Views със Unit Testing със in-memory database за тестове на Repository и тестове на контролелите и сървисите , Integration Testing и добра документация. Да е деплойнат на AWS. Да е проект който решава, или поне се оптва реши бизнес проблем. Нещо като адекватен Issue tracker/Bug tracker, като тея платените.

Питам ви, защото в интерната всички обясняват, че трябва да покажа "няколко", например 5 проекта в CV-то. И аз се чуда просто, някой занимава ли да гледа 5 проетка или просто ще види че първия е някав сравнително прост и направо ще се откаже. Те дават примери с некви TODO app/Weather app/Blog. Аз мисля, че е прекалено банално и просто бих отказал всеки програмист от това да ми чете кода.

Това мнение е било редактирано от nqma_znachenie на 29-07-2020, 20:37
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 29-07-2020, 20:49
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

според мен не ти трябва никакъв такъв безсмислен проект

ако искаш да имаш "проект", то тогава е добре да помагаш на някакъв опен сорс проект, другото е алабализъм

ПП: този форум е мъртъв, ела в новата версия където се преместихме: https://bgdev-free.asm32.info/

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 29-07-2020, 20:51

--------------------
Форумът се премести на нов адрес: https://bgdev-free.asm32.info/
PMEmail PosterUsers Website
devil
Публикувано на: 29-07-2020, 21:36
Quote Post

Име: Ангелов

Като се преместихте, честно казано тук стана отново приятно (както преди 15 години). icon_smile.gif

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
SuN
Публикувано на: 29-07-2020, 21:38
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Аз мисля, че е прекалено банално и просто бих отказал всеки програмист от това да ми чете кода

Не се притеснявай, никой програмист няма да се занимава да чете кода на човек без опит, освен ако не иска да помогне или не се е комплексирал нещо. Обикновено има и по-интересни неща, които може да правим. icon_smile.gif

Ако бъдеш поканен на интервю, едно твое "портфолио" ще бъде началото на разговор и вероятно ще служи за бърза оценка на началното ти ниво.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 30-07-2020, 06:54
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

Определено по-голям проект, който решава реален проблем, е по-ценен от множество проектчета тип "туториал". Просто показва съмсем друго ниво.

Множество малки проекти показват интерес към предметната област - това е началното ниво и човекът може да научи каквото е необходимо от техническа страна.

Един по-голям, завършен проект, вече показва и други чисто човешки качества, като постоянство, интелектуален капацитет да обхване сложността на проекта и т.н.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 30-07-2020, 06:59

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
todor3
Публикувано на: 30-07-2020, 23:07
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Редовно включване в чужд проект с отворен код, който е значим и се ползва от хиляди потребители, прави най-добро впечатление. Всичко останало е само пропуляно време.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0