BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> eutroll.bg
saruman
Публикувано на: 10-01-2019, 01:42
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

https://www.sportal.bg/news.php?news=764568

Интересно ми е Ребата какво ще каже,аз лично го гледах лайв по Тв и е чиста засада ,демек бъг във ВАР icon_smile.gif

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 10-01-2019, 08:52
Quote Post

Име:

и мен ми е интересно защо на тебе ти е интересно точно аз какво ще кажа, не съм запалянко
PM
gat3way
Публикувано на: 10-01-2019, 09:07
Quote Post

Име:

Щом са преебали челси, значи е супер ВАР-а, няма никакви бъгове.
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на: 10-01-2019, 09:24
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 10-01-2019, 08:52)
и мен ми е интересно защо на тебе ти е интересно точно аз какво ще кажа, не съм запалянко

За друго става въпрос,а именно дали реално има начин като е наклонено тялото на футболиста напред камерата която тегли чертата да не взема най-външната му точка,или всичко е зрителна измама и си работи точно системата icon_smile.gif

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 10-01-2019, 09:31
Quote Post

Име:

Според мен е повече от ясно че има начин, а и то е ясно че вар-а е субективна работа, в случаят хубавото е че е субективното мнение на няколко човека, не само на страничния и евентуално главния в случай че е бил там и е видял добре. В идеалният случай това щеше да се прави с няколко лайдара, обаче дори тогава не знам дали може да стане достатъчно прецизно, защото разстоянията са относително големи и съответно point cloud-овете ще са прилично "разредени". Но вероятно ако комбинират няколко качествени такива и минат резултатите през някаква сметка правена от големи глави, ще могат да се откриват такива неща относително прецизно. Въпросът е че тогава ще убият всякаква радост от играта, това да псуваш съдията че е пееерас, съвсем ще отмре.
PMEmail Poster
Delegate
Публикувано на: 10-01-2019, 10:15
Quote Post

Име:

Опиши задачата конкретно, за да се опитаме да поразсъждаваме, щото не вярвам някой да се занимава да чете спецификациите на ВАР, кирпич или там каквото.

Ето, аз както не съм чел нищо по темата мисля, че ако се знае трансформацията на камерата позиция, ротация, FOV etc в координатната система на игралното поле - да кажем, че началото й е в центъра на полето. И ако камерата, която наблюдава играча е само една и ако играча не хвърля сянка на терена, то както виждаш не можеш дори позицията му да определеиш ако не е стъпил на земята, камо ли да чертаеш линнии, които пресича. Ако му знаеш размерите, например височината, можеш да му определиш позицията и без сянка на терена и с една камера, по ъгловия размер ( или по 2д размера, който проектира в зрителното поле на камерата и нейните параметри ) но играчите са с различни размери и по-високия може да ти се стори по-близко, ако нямаш допълителни ориентири(камери, сенки). Отделно, както правим, когато играча е скочил и т.н.

Това мнение е било редактирано от Delegate на 10-01-2019, 10:33
PMEmail Poster
3p0
Публикувано на: 10-01-2019, 10:21
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Телевизионното изображение все пак ми се струва, че е централна перспектива и вероятно съществуват леки деформации. Даже се учудвам колко правоъгълни изглеждат футболния терен, наказателното поле, вратарското поле icon_lol.gif

--------------------
Да залеем Рабина с вода от Перловска река
PM
gat3way
Публикувано на: 10-01-2019, 10:30
Quote Post

Име:

То не се изисква да му знаеш точната позиция в повечето случаи, единственото което е необходимо да се установи дали в момента в който са му е подали топката, той е бил най-близо до противниковата врата или има някой противников защитник пред него, в 99% от случаите това е лесно да се определи при положение че имаш няколко камери, които гледат терена от различен ъгъл, има запис, връща се на правилния момент и е достатъчно да се начертае линията и да се види. Все пак има и спорни моменти, в които има двама противникови играчи кажи-речи на една линия и е напълно възможно дори от няколко различни камери да не може да се определи еднозначно кой бил малко по-напред. Тогава очевидно нещата отиват вече в графата "субективно", макар че субективността винаги си съществува в крайна сметка, съдията може да свири ако реши различно от това което са определили хората които гледат там повторенията.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 10-01-2019, 10:37
Quote Post

Име:

ако има няколко камери предполагам ще е доста прецизно, обаче не е ли системата все пак до съдийско решение? в смисъл, съдията да има нещо там дето му дава достъп до записа и да поглежда? ако системата е автоматична мисля че 3-4 камери ще е бетон
PM
gat3way
Публикувано на: 10-01-2019, 10:41
Quote Post

Име:

Вероятно има различни имплементации, но по принцип идеята е няколко човека да гледат записите там в една стая и да решат, допълнително и съдията може да погледне записите, но там не му се чертаят линии или поне на световното изглеждаше като да не му се чертаят. Но в крайна сметка, съдията взема крайното решение и то може и да е различно от това на онези хора в стаята.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0