BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bugatti [вектор]
beavis
Публикувано на: 10-09-2005, 12:39
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Добре, аз не мога да разбера сега тук програми ли обсъждаме или какво. И какво се подхванали това "автоматично векторизиране". Пожелавам ви само него да използвате и да имате огромни постижения. Искам някой да вземе същата снимка и да я векторизира автоматично. Да видим какво ще стане и дали аз напразно съм използвал Фотошопа.

ЕДИТ
Като казах, че е реномирана имах в предвид за растерна графика. И за това реших да се пробвам с нея да напрвя и векрона такава.

Това мнение е било редактирано от beavis на 10-09-2005, 12:43
PMEmail PosterICQ
HEA
Публикувано на: 10-09-2005, 12:57
Quote Post

Име: Юлия Богоева
Ранг: Редовен член

Beavis, очевидно всички ти харесахме творбата и сметнахме, че ще имаш успех ако се занимаваш и със вектори
Поради тази причина и твоето запитване относно добра векторна програма се изписаха малко повече постове разминаващи се от твоята работа.
Тук никой не е искал да ти каже или покаже, че твоята творба не е хубава или че си ползвал тресиране за да я получиш
Нямам идея какво те възмути толкова в цялата тази работа

Това ще е последния ми пост по темата за да не влизаме в ненужни спорове
PMUsers WebsiteICQ
beavis
Публикувано на: 10-09-2005, 13:04
Quote Post

Име:

Добре, извинявам се на всички. Просто разбрах постовете ви грешен начин и останах обиден. Благодаря ви за препоръките. Най-вероятно днес ще си сложа Илюстратор и ще започна нов проект.
PMEmail PosterICQ
vallentin
Публикувано на: 10-09-2005, 16:29
Quote Post

Group Icon
Име: Валентин Василев
Група: BG Dev модератори

Много добро постижение като за начало! Аз като го разгледах подробно обаче ми се стори че не всичко е вектор! Като напримерпредницата на колата, там тази мрежа която е под емблемата с надпис бугати. Също и от страни има подобна мрежа която не ми се вярва да е вектор.

Иначе е добре да си ползваш програма специално създадена за вектори както и хората споменаха. При такъв вид арт престижа идва от качеството на работата а не от програмата която използваш защото програмата е само инструмент и в професионалните сфери майсторлъка е важен а не марката на инструмента който си ползвал. Така, че ползвай това което ще ти улесни работата и ще я ускори.

С фотошопа - 3 дена - не е лошо, с Илюстратора за два дена ще се справиш, с Корела за 2-3 часа (ако го владееш).

Аз имам един съвет - силата на вектора е във контраста и във силно изчистените и стилизирани детайли, затова когато твориш векторно моя съвет е да избягваш полутон. Ползвай само солидни цветове. Разбира се като постигнеш идеална визия със солидни цветове може да се побъзикаш с малко полутонове, но истинския векторен арт показва силата и елегантността си най-вече със солидни цветове. И давай, чакаме още вектори icon_smile.gif

--------------------
For I am a man who knows whats pain, and loneliness and struggle,
Yet thats no reason to complain, but help, some other's toddle.
___

Ако ви трябват видео уроци за CorelDRAW, ей тука съм направил някои:
http://www.vector-training.com

Можете да подкрепите продукта ми в bgtop като кликнете ТУК
PMUsers WebsiteICQ
sofie
Публикувано на: 10-09-2005, 17:00
Quote Post

Group Icon
Име: София Панайотова
Група: VIP

Vall, как пък реши че с Илюстратор това ще се прави 2 дена???? Знам че си маниак на Корел, ама чак пък толкова да плюеш по противниковия софтуер icon_wink.gif

--------------------
It's not my cow. It's a sheep with a pitchfork. Unfortunately, it goes quack.
PMUsers WebsiteICQYahoo
vallentin
Публикувано на: 10-09-2005, 18:03
Quote Post

Group Icon

sofie, ако се вгледаш в темата ще забележиш, че всъщност го хваля илюстратора а не го плюя. Човека се занимава отдавна със Photoshop и кажи речи го владее, и въпреки това сам казва, че тази кола му е взела 3 дена. Аз давам мнение че без да владее илюстратора на него ще му отнеме 2 дена, което си е чиста хвалба за програмата. И разбира се като човек който знае колко време се изисква за подобни неща мога спокойно да кажа, че с Корела 2-3 часа са достатъчни.

--------------------
___

PMUsers WebsiteICQ
beavis
Публикувано на: 10-09-2005, 18:18
Quote Post

Име:

Ами, vallentin, благодаря за думите. Предната мрежа и тази отстрани са напрактика един вектор отгоре с патерн,градиент и pattern layer. Не знам дали пак се брои за вектор.... използвал съм на едно място и gradient layer (от черно до прозрачност)... не знам дали и това е позволено. Но всички тези неща са сложени като детайли и премахването има няма да загрози. Но ще съм благодарен ако ми разясните дали е "позволено" да се използват такива неща.
Значи преди малко си сложих Илюстрато CS2. Предполагам, че ще мие е нужно време да попрочета нещо (как точно работят туловете) и да свикна с интерфейса, за да мога да "усетя" програмата.
Докато това стане се надявам да завърша един Мерцедес SLR. Пак правен изцяло на Photoshop. Ще се съобраза със съветите за светлосенките.
Благодаря още веднъж icon_smile.gif
PMEmail PosterICQ
sofie
Публикувано на: 10-09-2005, 23:42
Quote Post

Group Icon
Име: София Панайотова
Група: VIP

Vall, реално правиш неточно сравнение - ако не познава илюстратор 2 дена, ако познава корел 2-3 часа.
мен ако питаш, след като работи с фотошоп с илюстратор ще му е много по-лесно, отколкото с корел - логиката на програмата е подобна на фотошопската, докато на корел е много по-различна.
може би реагирах остро, защото и друг път съм чувала изказвания, че илюстратор е по-времеемка от корел (от теб), та се чудех на какво основание са icon_smile.gif
п.с. абе чета, и не виждам къде хвалиш илюстратор icon_wink.gif може да ми е от късогледството.

--------------------
It's not my cow. It's a sheep with a pitchfork. Unfortunately, it goes quack.
PMUsers WebsiteICQYahoo
vallentin
Публикувано на: 10-09-2005, 23:58
Quote Post

Group Icon

Именно факта, че е свикнал с фотошоп и ще му е по-лесно да се ориентира в Илюстратор ме накараха да му дам с един ден по-малко в илюстратора в сравнение с фотошоп, иначе 4 дни не му мърдат а може и повече.

Що се отнася до корела при него с по-малко кликове се постига същия резултат отколкото при илюстратор, това е факт. Затова е по-бърз, защото има съкратен работен процес и по-добра интуитивност.

beavis ако искаш quick jump в програмата намери си видео уроци и за един ден ще дръпнеш повече отколкото за месец с книжки и туториали.

--------------------
___

PMUsers WebsiteICQ
beavis
Публикувано на: 19-06-2010, 20:01
Quote Post

Име:

С какво умиление препрочетох тази тема icon_smile.gif Минаха се има няма 5 години и аматьорското ми векторизиране се разви в някаква посока. Не е тази, към която ме опътваше Валл, на който съм много благодарен за помощта, която ми даде в началото, тъй като тя е далеч по-трудна и си остава за хората, които се занимават професионално с вектор арт...
Все така устремено си продължавам да разцъквам корел без ясен стил в главата, но когато хората остават за дълго без работа се случват и такива "злополуки".

Ето я и последната: римейк на тази първа (май) полувекторна кола - този път с правилната програма icon_lol.gif

edit: предната мрежа е post script но в тези размери изобщо не се забелязва... вероятно ще векторизирам и нея

Това мнение е било редактирано от beavis на 19-06-2010, 20:03

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail PosterICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0