BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Уроци по рисуване
H_A_L_F
Публикувано на: 25-07-2009, 17:01
Quote Post

Име: Антон Банчев
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Сигурен съм че има такива уроци но въпросът ми е по скоро възможно ли е човек който никога не е можел да нарисува дори права без линия да се научи?
Сигурен съм че за да рисуваш много добре трябва някакъв талант ама имам надежда че все нещо може да се постигне с уроци.
PMEmail Poster
zen
Публикувано на: 27-07-2009, 06:25
Quote Post

Име: Ивайло Димов

С уроци може да се постигне нещо, но не всичко. Обикновенно системата е 90-10. 90% яко работа, 10% талант. Но без тези 10% всичко седи някак си незавършено.

Имам един познат, който завърши художествената. Не можеш да си представиш какви красоти прави с MS Paint. Представи си какво прави с Photoshop.
PMEmail PosterICQ
beavis
Публикувано на: 22-08-2009, 10:48
Quote Post

Име:

За мен талант не съществува.... всичко става с много труд и желание и до определена възраст тъй като в мозъка се активират отделни зони и "заспиват" други зони до около 18 годишна възраст.
Ако си на 10 и тръгнеш да се учиш с много воля ще се научиш. Ако си на 40 май нищо няма да се получи.
PMEmail PosterICQ
gal
Публикувано на: 22-08-2009, 22:48
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

beavis по полека с внушението на неща които не са съвсем така!!!!! Таланта е в основата на един успех - какъвто и да е той!!!!!! Просто "труд" не върши работа! Когато нещо се прави с желание, то значи има и талант зад това! Което означава, че има и търпение и нужното внимание! Много е важно човек да прецени какво иска да стане: ЗАНАЯТЧИЯ или ТВОРЕЦ!!!!!! Маса народ заучават стойки и чалъми и се задоволяват с това - стават ЗАНАЯТЧИИ, но твореца не се задоволява с дадена техника, изразни средства или материи! И това на колко си години нищо не означава!!!!!! Едина свободна душа не признава граници!!!! icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

--------------------
Колкото хора на тази земя, толкова истини!!!
PMEmail Poster
breaky
Публикувано на: 01-09-2009, 09:39
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Хаааайде.. ще ударя и аз едно мнение icon_wink.gif
Заставам зад мнението на @gal до някъде icon_wink.gif

Ще говоря от гледната точка на човек, който ходи на такива уроци и контактува с хора, които се занимават с това icon_wink.gif

Според мен таланта не е някаква магическа дарба, а просто точно ЖЕЛАНИЕТО да правиш нещо. Едни искат да стават математици - ЖЕЛАЯТ, да станат математици и това всъщност е техният ТАЛАНТ.. а не че имат някакъв вграден калкулатор в главата си и МАГИЧЕСКИ ще го отключат с много работа.

Чел съм доста и все противоречиви мнения относно таланта.. така че като голям човек ти предлагам просто да си изградиш едно твое мнение по върпоса icon_wink.gif Имам познати, които мислят, че е 50 на 50. Ако нямаш талант а само се трудиш - няма да станат нещата. Имам познати, които са на мнение че е 100% талант или 100% труд...

Но главната идея е там, че ако имаш желание ще се отдадеш на дадено нещо и рано или късно ще постигнеш добър резултат, който те задоволява!

Имам приятел, който даже и без уроци и без академия и художествена академия се научи да рисува. И е на такова ниво, че много от връстниците му, които се занимават в тази сфера му се кефят... И аз много му се кефя, защото е мотивиращо само да си поговориш с него icon_wink.gif

Ако искаш да станеш художник, започни да ходиш на уроци! И ако си поддържаш желанието ще видиш как прогресираш... много е яко icon_wink.gif

PMEmail PosterUsers Website
beavis
Публикувано на: 09-09-2009, 17:16
Quote Post

Име:

QUOTE (gal @ 22-08-2009, 22:48)
beavis по полека с внушението на неща които не са съвсем така!!!!! Таланта е в основата на един успех - какъвто и да е той!!!!!! Просто "труд" не върши работа! Когато нещо се прави с желание, то значи има и талант зад това! Което означава, че има и търпение и нужното внимание! Много е важно човек да прецени какво иска да стане: ЗАНАЯТЧИЯ или ТВОРЕЦ!!!!!! Маса народ заучават стойки и чалъми и се задоволяват с това - стават ЗАНАЯТЧИИ, но твореца не се задоволява с дадена техника, изразни средства или материи! И това на колко си години нищо не означава!!!!!! Едина свободна душа не признава граници!!!! icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

Ако прочетеш правилно ще видиш, че казваш нещо много сходно на това,2 което съм казал аз: казах че няма талант, а желание.
Когато нещо се прави с желание, то значи има и талант зад това! Което означава, че има и търпение и нужното внимание!

За мен просто таланта не е равен на желанието както ти се изрази, а е дарбата да правим неща по-добре от останалите въпреки че имаме една и съща подготовка. За мен обаче тази дарба не е ключов фактор в развитието.
Без талант но с повече желание мога да бъде по-добър от човек с много талант но без желание. Разликата е че ще трябва да вложа повече труд за да изкарам сходни резултати.
PMEmail PosterICQ
gal
Публикувано на: 06-10-2009, 18:24
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Интересно ми е какъв смисъл влагаш в думата РАБОТА!!!! icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

--------------------
Колкото хора на тази земя, толкова истини!!!
PMEmail Poster
daskaloff
Публикувано на: 06-10-2009, 20:56
Quote Post

Име: Стоян Даскалов
Ранг: Старо куче

по темата : с уроци можеш да постигнеш много, просто ако нямаш талант не ставай художник icon_smile.gif. Рисувал съм много (студент съм архитектура) и имам доста наблюдения върху колегите - има хора с талант дето правят направо снимки върху кадастрона, има и хора който нямат никакво въображение, но са учили в художестжени гимназии и резултатите им също са добри - просто като опре до идеи ги няма никакви. Има и друго - какво рисуване искаш. Художественното е доста дебела материя и си трябват поне няколко години докато влезеш в крак. Аз лично сък учил 3 години академично рисуване и съвсем малко художествено, но на мен не ми и трябва особенно. Но във всички случай ако се занимаваш с КАКЪВТО И ДА Е ВИД дизайн и изкуство ще ти е полезно КАКВОТО И ДА Е РИСУВАНЕ - дори и малко, но ще е полезно. Задължително ти трябват поне основите какво е светлосянка, как се изразява в основните фигури, какво е перспектива, аксинометрия, перспективни съкращения, изразяване на тоновете в перспективна дълбочина, мааааалко анатомия също не е излишна и т.н. - малко от малко icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от daskaloff на 06-10-2009, 21:00
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 06-10-2009, 21:10
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Абе с едно малко, може да станеш малко весел. Ако искаш да се отрежеш качествено ще трябва да се наливаш сериозно. icon_smile.gif
За математиците - те не могат да смятат, могат да смятат счетоводителите и магазинерите, математиците виждат нещата по начин който другите не могат, художниците виждат неща които другите не могат да видят защото просто още не съществуват. icon_smile.gif Таланта е това - да виждаш с мозъка, ако си сляп, колкото и да си тренираш ръцете полза няма. icon_idea.gif

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
daskaloff
Публикувано на: 06-10-2009, 22:04
Quote Post

Име: Стоян Даскалов
Ранг: Старо куче

QUOTE (ici @ 06-10-2009, 21:10)
Таланта е това - да виждаш с мозъка, ако си сляп, колкото и да си тренираш ръцете полза няма. icon_idea.gif

true
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0