BG Development

Страници: (7) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Векторно момиче
beavis
Публикувано на: 18-05-2009, 13:24
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Леко развитие.... за съжаление трябва да уча за изпити и ме е мързел. Косата е леко разместена но не ми се занимаваше да я натъманявам защото е само за превю:

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail PosterICQ
HEA
Публикувано на: 18-05-2009, 19:29
Quote Post

Име: Юлия Богоева
Ранг: Редовен член

Много гот, че се завръщаш към векторите icon_smile.gif

Не знам какъв стил гониш при портрета на момичето, но аз виждам бая излишества там в наслагването на слоеве + че не си чистиш линиите.
RoT, правилно те е насочил като цяло...
Едно нещо забелязвам почти навсякъде и то е че на дадени моменти задълбочаваш изключително много, като гониш почти фотореализъм, а на моменти опростяваш неща, като че не са от значение за теб – визирам очите и веждите на момичето в последната ти работа.
Пробвай се да сложиш портрета на момичето и в ляво от работния файл и да гледаш от него когато работиш. Така по лесно ще виждаш къде му изпускаш края. icon_smile.gif
Ще следя с интерес темата ти icon_smile.gif
PMUsers WebsiteICQ
beavis
Публикувано на: 19-05-2009, 11:23
Quote Post

Име:

Да, веждите тепърва ще ги правя по-реалистични. Ама косата ме притеснява много. Не знам какво ще излезе от всичко това.
Не знам и аз какъв стил гоня. Гледам само да е красиво icon_lol.gif Знаеш че по принцип ми харесва да се вижда ясно формата на шейповете, в същото време ползвам много градиенти и транспаренти... но не е заприличало и на меш.

благодарим за коментара/критиката
PMEmail PosterICQ
HEA
Публикувано на: 19-05-2009, 11:54
Quote Post

Помня какво си ми споделял, че харесваш, но там всеки слой е правилно измерен спрямо другия и е с изчистени точки за да не се получават вълни.
За стилистиката, която харесваше е характерно, че ако ползваш, примерно 5 слоя за кожа, то трябва да ползваш толкова за подчертаване на светлосенки или по малко но не и повече.
При очите не ползвай градиент за основа а малки обекти върху нея за всяка страна с лек крадиент. Така ще получиш обем и реалистичност.
Очертанията им ги подчертай отделно и след това добави миглите по посока на очертанията и следвай eстествения им наклон.
Най лесно е да си направиш един шейп на мигла и след това само да го повтаряш по посока на окото, като променяш наклона и. След това ги групирай и провери ако малко ги увеличиш как биха стояли най добре. Можеш да ги дублираш и ще получиш доста по гъсти мигли или ще им добавиш сянка, като ги избледниш с основен цвят, не градиент или прозрачност.
Косата
Най-лесно е да си направиш основна форма на прическата и с един цвят, след това добави кичурите и върху всеки кичур, добави и светлосенки. При по сложните прически ползвай четки или си направи шейпове, които само да повтаряш като наслагване. Ако ти е трудно да проследиш къде пада светлината си сложи един контур по посоката и за ориентация. Ако стилистиката ти е като по горе описаната за пример с 5 наслагвания, то и косата не трябва да надвишава толкова за илюстриране на обем инак нещата се размиват.
Това за сега icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от HEA на 19-05-2009, 11:56
PMUsers WebsiteICQ
beavis
Публикувано на: 19-05-2009, 14:04
Quote Post

Име:

Пример за очи може ли, че не схванах icon_confused.gif
PMEmail PosterICQ
HEA
Публикувано на: 19-05-2009, 22:36
Quote Post

Аз хубаво ще ти напиша, но най-хубаво ще направиш ако разгледаш малко вектори на хора чийто работи ти допадат. Загледай се как те са подходили и помисли върху работата им.

Вариант Б – загледай се внимателно в снимката на момичето, изучи и структурата на окото. Пробвай се да направиш малка скица с химикал или молив ... виж кое, къде и как стои най добре.

Най семпъл вариант е: Първо си рисуваш склерата на окото с един основен цвят (бялото на окото), след това ириса, като задължително му оставяш фин по тъмен от основния цвят контур (ако искаш можеш да добавиш малко по светли и тъмни участъци на самия ирис от основния му цвят за по голяма реалистичност), следва зеницата и няколко малки бели блясъчета, разположени върху зеницата и ириса (не повече от три).
След това, точно там където си добавил лек бежов градиент на склерата рисуваш малак шейп с градиент но той би трябвало да е леко синкав за да изглеждат очите здрави. След това можеш да нарисуваш леко очертание с бледорозов цвят под окото, който ще играе вътрешната част между склерата и миглите. В повечето случай това са няколко по светли тона от основния цвят на кожата. Сянката на окото под горния клепач е отражение на миглите от светлината, която пада върху тях - съобразявай се с големината и наклона им (там стои добре лек тъмен градиент, защото ако е основен цвят то окото изглежда като отлепено от горния клепач). След това можеш да добавиш тъмен контур от горната страна и долната такава, където смяташ да поставиш миглите. Останалото съм написала по горе.

За да не объркаш стъпките на наслагване при очите то ги рисувай едновременно.

За годините, които прекарах занимавайки се с вектори, едно нещо разбрах. При тях няма импулсивност, както при нормалния начин на рисуване, било с молив, бои или таблет – трябва внимателно да се обмисля всяка стъпка а ако нямаш изграден стил, то трябва да обмисляш стъпките си двойно повече.

Това мнение е било редактирано от HEA на 20-05-2009, 15:28
PMUsers WebsiteICQ
beavis
Публикувано на: 05-10-2009, 10:41
Quote Post

Име:

Ами и това момиче е 'векторно', затова пускам в същата тема. Както виждате е wip:
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Последната я прикачак и тук ако някой случайно има проблем.
Миглите на лявото око са (разбира се) само временни, за да скриват частта от окото, която после ще бъде покрита от истинските мигли. Тях обаче трябва още да умувам как да ги направя.
Надявам се с окото да има някакъв напредък. Не става реалистично, но поне ми изглежда добре като за рисунка.
Чудя се дали трябва да удебеля долния клепач на лявото око (нейно ляво) както е този на дясното? Или да изтъня десния... Сега единия е по-обемист от другия.

Това мнение е било редактирано от beavis на 05-10-2009, 10:42

Прикачена картинка
PMEmail PosterICQ
ivoivanov
Публикувано на: 05-10-2009, 12:16
Quote Post

Име: Иво Иванов

Ти си изруд бе човек icon_wink.gif
направо ме смая... не знам кво да кажа освен браво! icon_smile.gif

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
beavis
Публикувано на: 06-10-2009, 09:44
Quote Post

Име:

Всичко е ок, щом ти е харесало.
user posted image
За момента е ириса е само копиран но най-лесното ще е да го променя леко.

Това мнение е било редактирано от beavis на 06-10-2009, 09:46
PMEmail PosterICQ
beavis
Публикувано на: 13-10-2009, 14:57
Quote Post

Име:

Не знам дали на някой му е интересно, но аз ще си постна wip-а че почнах косата.

Прикачена картинка
PMEmail PosterICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0