BG Development

Страници: (8) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Имам желание да надхитря хостинга чрез Делфи, BDS 10.2.3 Tokyo
3p0
Публикувано на: 14-09-2018, 18:00
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Имам фрий хостинг, там съм направил тестова MySQL база данни.
Инсталирах Database Browser, но не мога да се конектна към базата, понеже съм фрий юзер и не са разрешени Remote MySQL connections.
Бих ли могъл чрез някаква хитрост, ползвайки Делфи ( BDS 10.2.3 Tokyo ), да заобиколя горното ограничение и да се свържа с тестовата ми MySQL база данни ?

--------------------
Нямам IT образование, затова често задавам странни въпроси...
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 14-09-2018, 18:54
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Ако можеш да изпълниш Delphi (или друго) приложение на хостинга, можеш да реализираш прокси, към което да се връзваш ти, а то да препраща към базата данни. Проблемът е, че вероятно можеш да изпълниш нещо, само ако минаваш през уеб сървъра, а той може да те резне по множество причини (напр. много се бавиш), а може да се наложи и да си носиш заявките през HTTP, т.е. още един транспортен слой, който да реализираш сам.

Като цяло не си заслужава, освен с цел обучение.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
ici
Публикувано на: 14-09-2018, 19:14
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

QUOTE (3p0 @ 14-09-2018, 19:00)
Имам фрий хостинг, там съм направил тестова MySQL база данни.
Инсталирах Database Browser, но не мога да се конектна към базата, понеже съм фрий юзер и не са разрешени Remote MySQL connections.
Бих ли могъл чрез някаква хитрост, ползвайки Делфи ( BDS 10.2.3 Tokyo ), да заобиколя горното ограничение и да се свържа с тестовата ми MySQL база данни ?

Няма ли да е по просто да си качиш MySQL на локалният компютър? Примерно WAMP и да си спираш и пускаш когато ти трябва. http://www.wampserver.com/en/

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
3p0
Публикувано на: 14-09-2018, 19:29
Quote Post

Име:

QUOTE (DarkOne @ 14-09-2018, 18:54)
Ако можеш да изпълниш Delphi (или друго) приложение на хостинга, можеш да реализираш прокси, към което да се връзваш ти, а то да препраща към базата данни. Проблемът е, че вероятно можеш да изпълниш нещо, само ако минаваш през уеб сървъра, а той може да те резне по множество причини (напр. много се бавиш), а може да се наложи и да си носиш заявките през HTTP, т.е. още един транспортен слой, който да реализираш сам.

Като цяло не си заслужава, освен с цел обучение.

Не знам хостинга дали е под Windows или под Linux, тоест, дали Делфи - приложението ще работи ако е Windows. В момента .php файл на хостинга чете от базата данни и визуализира на сайта.
Чрез Делфи приложение искам, да редактирам базата и да видя как ще се визуализират нови/променени данни на сайта .... Нещо като самообучение.

--------------------
PMEmail Poster
3p0
Публикувано на: 14-09-2018, 19:34
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 14-09-2018, 19:14)
QUOTE (3p0 @ 14-09-2018, 19:00)
….

Няма ли да е по просто да си качиш MySQL на локалният компютър? Примерно WAMP и да си спираш и пускаш когато ти трябва. http://www.wampserver.com/en/

На този етап не ми се иска да си правя собствен сървър ….

--------------------
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 14-09-2018, 19:48
Quote Post

Име:

Ми тогава отваряш конзолата и пишеш:

CODE
connect to mysql on [url] override security /hack_level=high /remote_mode=delphi

и си готов.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 14-09-2018, 20:10
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (3p0 @ 14-09-2018, 20:29)
Не знам хостинга дали е под Windows или под Linux, тоест, дали Делфи - приложението ще работи ако е Windows. В момента .php файл на хостинга чете от базата данни и визуализира на сайта.
Чрез Делфи приложение искам, да редактирам базата и да видя как ще се визуализират нови/променени данни на сайта .... Нещо като самообучение.

Хостинга 99.9% е на Линукс. Обаче, доколкото знам, делфито вече може да компилира и за Линукс. Или не?

С голяма вероятност, на споделения хостинг можеш да пускаш CGI скриптове написани на Делфи и компилирани за Линукс, разбира се. С малко по-малка вероятност можеш да пускаш и FastCGI скриптове, които работят по-дълго от CGI скриптовете, чийто таймаут е много малък, обикновено около 1 минута. FastCGI скрипта под Апачи, работи докато има заявки за него.

От тука, трябва да си направиш някакво web api, което да ти връща информацията от заявките под формата например (но не само) на JSON данни. В Делфи може и да намериш подходящи готови компоненти за такава връзка...

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
3p0
Публикувано на: 14-09-2018, 20:18
Quote Post

Име:

Боже!
Полудявам! - наистина Делфи предлага възможност да компилира за 64-битов Линукс icon_lol.gif

Това мнение е било редактирано от 3p0 на 14-09-2018, 20:18

--------------------
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 14-09-2018, 21:22
Quote Post

Group Icon
Име:

Няма ли готов Database Browser написан на PHP?

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Golden Gega
Публикувано на: 14-09-2018, 21:34
Quote Post

Име:

QUOTE (3p0 @ 14-09-2018, 20:18)
Боже!
Полудявам! - наистина Делфи предлага възможност да компилира за 64-битов Линукс icon_lol.gif

То за доста повече среди предлага...
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0