BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Курсова задача по (ООП) {С++} (многомодулна), Нужни са ми съвети.
Mandelash
Публикувано на: 02-04-2021, 09:56
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, ще започна с малко информация относно обучението. В тези извънредни мерки лекциите ни бяха онлайн и доста съкратени. По ООП имахме има няма 4-5 часа общо и доста неща не станаха ясни.

Имам като курсово задание да направя многомодулна програма.

Условие:
Дадена е следната класификация:

(тук има една начертана класификация с начало "ОБРАОВАНИЕ").

Класификацията да се продължи поне на още две нива. Да се състави йерархия от класове, отразяваща
създадената класификация. Да се декларират съответните класове, като всеки клас, с излючение на
базовия, да имат поне по 2 собствени атрибута.
Да се дефинира виртуална функция, която извежда характеристиките на обект от всеки клас на
йерархията. Във функцията main да се изгради масив от обекти от произволни класове в йерархията. Да
се разработи функция, която обхожда масива и извежда информация за признаците на включените в него
обекти.
Декларациите на всеки клас от йерархията да бъдат оформени в отделни заглавни (.h) файлове.
Дефинициите на всеки клас и функцията “main” да бъдат оформени в отделни модули (.cpp файлове).
Във всички файлове, съдържащи дефинициите на класовете и функцията “main”, чрез директивата
#include да се включат съответните заглавни файлове, съдържащи декларациите на класовете. Да се
създаде проект, състоящ се от създадените модули.

Идеята ми е следната:

Образование мисля да го разклоня на 2 нива. Едното ще е ВИСШЕ, другото СРЕДНО. Към висшето мисля да включа БАКАЛАВЪР и МАГИСТЪТ, а защо не и докторантура.
Към средното - > СРЕДНО СПЕЦИАЛНО.
И до тук ми свършват идеите.

Затруднявам се по това, какви атрибути може да се декларират за класификация.

Може да ми дадете и някакво начало, ако някой има малко свободно време и може да ме упъти повече.

Благодаря!
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 02-04-2021, 15:16
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Предлагам ти Атрибут1 и Атрибут2. После във виртуалната функция извеждаш конкатенирани Атрибут1 и Атрибут2. Така решението е толкова смислено, колкото и заданието.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0